Jak powinnaś wyglądać, by pragnął Cię każdy facet?

Analizujemy styl, zapach, kolor i długość włosów oraz makijaż. Co z tych rzeczy powinnaś w sobie zmienić?
Jak powinnaś wyglądać, by pragnął Cię każdy facet?
29.04.2015

Co definiuje piękno? Czym ono właściwie jest? Najprościej rzecz ujmując, piękno to zespół cech, takich jak: harmonia barw, proporcja kształtów, dźwięków, zapachów, etc. W potocznym rozumieniu piękno to człowiek, przedmiot, który od razu się podoba. Czasami trudno odpowiedzieć, dlaczego. Tak po prostu. Trzeba też zaznaczyć, że w różnych zakątkach świata piękno ma inny wymiar, jest inaczej pojmowane.

Jak w naszej kulturze mężczyźni podchodzą do tego tematu? Z czym kojarzy im się hasło piękna kobieta”? W końcu jak powinnaś wyglądać, by pragnął Cię każdy facet?

Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć właśnie na te pytania. Z ankiety, którą przeprowadziłyśmy wśród kilkunastu znajomych płci męskiej, wyłonił się obraz kobiety, która jest pożądana przez facetów.

Oto, jak powinna wyglądać, ubierać się i… pachnieć!

femme fatale

Włosy: Długie, rozpuszczone, lekko falowane

Tutaj nie powinno być zaskoczenia. Długie włosy zdecydowanie wygrywają z krótkimi fryzurkami, a posiadaczki rozpuszczonych, lekko falowanych pukli mają największe szanse u płci przeciwnej. Kolor nie ma przy tym aż takiego znaczenia. Jeśli włosy są zadbane, mogą mieć zarówno kolor blond, jak i brązowy czy czarny. Rudzielce niestety odpadają w przedbiegach w walce o męskie serca…

femme fatale

Zapach: Light Blue DOLCE&GABBANA

Choć mężczyźni wymienili kilka kobiecych zapachów, które wyjątkowo działają im na zmysły (w tym m.in. Calvin Klein Euphoria, Dior J’adore, Naomi Campbell oraz Roberto Cavalli Just Gold), najczęściej powielali jeden typ: Light Blue od Dolce&Gabbana. – Oddam się każdej kobiecie pachnącej tymi perfumami – napisał jeden z nich. Inni mężczyźni napisali, że to zapach „cudowny”, który „zapamiętuje się do końca życia”. To perfumy orzeźwiające (czyli właśnie świeże), słodkie, wyraziste i pachnące owocami.

femme fatale

Paznokcie: Blodoróżowe, krótko obcięte

Tipsy i długie szpony à la Rihanna zupełnie nie podobają się facetom. Lubią paznokcie owalne, ale krótko obcięte. Preferowane kolory lakierów? Bladoróżowy, kremowy, a na wielkie wyjścia klasyczna czerwień. Czerń, fiolet i zieleń raczej sobie odpuść.

femme fatale

Styl: Typowo kobiecy

Facetom podobają się kobiety, które ubierają się… kobieco. Nie przepadają zatem za spodniami z krokiem w kolanach, dziurawymi boyfriendami, bluzami oversize czy dresami. Kręcą ich za to seksowne rurki, które opinają dziewczynom pośladki, dopasowane sukienki, szpilki i przylegające do ciała topy.

femme fatale

Tatuaże: Miniaturowe albo ich brak

Na ogół mężczyznom nie przeszkadza, kiedy kobieta ma tatuaż, ale wolą, gdy wzorek jest miniaturowy, dyskretny i niekoniecznie widoczny już na pierwszy rzut oka. Lubią więc, gdy dziewczyna ma wytatuowane żebra, obojczyk, biodra i nadgarstki. Postawieni jednak przed wyborem: partnerka z dziarami czy partnerka bez żadnego tatuażu, zgodnie wybrali tę drugą.

femme fatale

Makijaż: Prawie niewidoczny

Umalowanie się tak, by make-up wyglądał na prawie niewidoczny, jest prawdziwą sztuką. Jeśli opanowałaś ją do perfekcji – gratulacje, bo taki właśnie makijaż najbardziej podnieca facetów. Zrezygnuj z doklejanych rzęs, brokatowego błyszczyka, samoopalacza i smoky eye. Zamiast tego na twarz nałóż krem BB, rzęsy pociągnij pogrubiającym i wydłużającym tuszem, a na usta zaaplikuj bezbarwną pomadkę.

femme fatale

Figura: Klepsydra

Na koniec zapytałyśmy naszych respondentów o kobiecą figurę, która kręci ich najbardziej. Tutaj również nie było niespodzianek. Wychudzonym, pozbawionym krągłości ciałom mężczyźni powiedzieli zdecydowane NIE. Prawdziwa kobieta ich zdaniem powinna mieć na czym siedzieć i czym oddychać. Zastrzegli jednak, by nie przesadzić również w tę drugą stronę. Panie w rozmiarze XXL totalnie ich nie kręcą.

Co sądzicie o tych wytycznych? Spełniacie te kryteria?

Polecane wideo

Komentarze (52)
Ocena: 4.15 / 5
heh (Ocena: 1) 02.05.2015 05:28
PS Zapomnialam dodac: Nawet nie czytam tego "artykulu". Adieu!
odpowiedz
heh (Ocena: 1) 02.05.2015 05:27
A niby po co miał mnie pragnąć każdy facet? Już całkiem pogłupiałyście w tej redakcji.
odpowiedz
Ruda (Ocena: 5) 30.04.2015 22:46
Mam rude włosy i nie chodzę w sukienkach. Jak byłam młodsza
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 30.04.2015 16:43
no sorki, kolorowe szpony to i mnie jako kobietę odstraszają
odpowiedz
Emi (Ocena: 5) 30.04.2015 10:54
Moje drogie. Wszystkie, które piszecie, że ten artykuł i wytyczne są ,, bullshitem" lub ,, totalnym dnem" zapewne nie spełniacie większości kryteriów. A ja powiem tak- to jest właśnie ideał kobiety XXI w. i taki typ ZAZWYCZAJ przypada męskim gustom. Co nie oznacza, że jest masa wyjątków, która woli krótkie włosy, rude włosy, mały biust itd. ,, KAŻDA POTWORA ZNAJDZIE SWEGO AMATORA" ! :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie