9 rzeczy, których NIGDY nie powinien usłyszeć od Ciebie żaden facet!

Takie zdania mogą skończyć się solidną awanturą i postawić Cię w bardzo złym świetle.
9 rzeczy, których NIGDY nie powinien usłyszeć od Ciebie żaden facet!
25.04.2015

Słowa mogą zburzyć nawet najtrwalszą relację w kilka chwil. Wystarczy kilka zdań za dużo i związek nagle się rozpada. Ty i Twój mężczyzna możecie być ze sobą od kilku lat, a mimo to istnieje szereg rzeczy, których nigdy, nawet w chwilach największego wzburzenia, nie powinnaś mu mówić. Faceci są jak dzieci – łatwo ich urazić, a przeprosić jeszcze trudniej.

Zanim więc powiesz kilka słów za dużo, ugryź się w język. Oto kwestie, których żaden facet nie chce usłyszeć:

Ale  z ciebie maminsynek!

Niby w tym zdaniu nie ma nic strasznego, a jednak każdy mężczyzna poczuje się nim dotknięty. Kocha swoją matkę, to fakt. Ma z nią świetne relacje i uwielbia do niej dzwonić nawet kilka razy dziennie, to też fakt. Ale czy z tego powodu od razu nazywać go niemęskim synkiem mamusi? Uważaj, bo możesz swoich słów mocno pożałować…

zakochana para

Spójrz, jaka ta dziewczyna jest śliczna!

Lepiej nie wypowiadaj przy swoim facecie takiego zdania. Jeśli nie daj Boże powie: „Faktycznie, ładna”, zaczniesz drążyć temat. „Jest ładniejsza ode mnie?”, „Chciałbyś się z nią umówić?”. On zacznie zaprzeczać, ale awantura i tak będzie wisieć w powietrzu. Po co w ogóle ją prowokować?

zakochana para

Powiedz mi coś więcej o swojej ex

Ustalmy jedno – tematy związane z byłymi partnerami nigdy nie są łatwe i zazwyczaj kończą się awanturą. Nie da się przecież z obojętnością słuchać o dawnych miłościach i uczuciach, jakie kiedyś łączyły ciebie czy twojego faceta z innymi osobami. Z tego względu twój partner stara się unikać tej kwestii jak ognia. Nie chce wracać wspomnieniami do kobiet, z którymi nic go już nie łączy. Być może nie chce też rozdrapywać ran, które jeszcze nie do końca się zagoiły.

zakochana para

Nie potrafisz się bawić

Jeżeli spotykasz się z introwertykiem, nie powinno cię dziwić, że zamiast szaleć ze znajomymi w klubach, on woli zaszyć się z tobą w domu. Mówienie komuś takiemu, że „jest nudny, powinien się wyluzować i zabawić” będzie jak cios prosto w serce. Przecież wiedziałaś, że wchodzisz w związek z domatorem, a nie królem imprez. Nie wypominaj mu więc tego po pewnym czasie, bo to zwyczajnie nie fair.

 

zakochana para

Jestem piękna?

Jeżeli zapytasz o to swojego partnera, on:

A.    Pomyśli, że jesteś zakompleksiona, niepewna siebie i masz niskie poczucie własnej wartości.

B.    Zacznie się zastanawiać, dlaczego o to pytasz. Być może dopiero wtedy zauważy kilka mankamentów twojej urody.

C.    Pomyśli, że słowa znaczą dla ciebie więcej niż czyny (co jest strasznie głupie!), bo przecież on non stop daje ci do zrozumienia, jak bardzo mu się podobasz.

A zatem nie warto w ogóle poruszać ten temat…

zakochana para

Nie masz gustu

Jeżeli nie podoba ci się to, w jaki sposób ubiera się twój facet, nie mów mu tego prosto z mostu. „Okropnie wyglądasz!”, „Kompletnie nie masz gustu!”, „Nosisz rzeczy, które już dawno wyszły z mody!” – takie zdania zapieką go do żywego. Zamiast tego stopniowo zmieniaj garderobę swojego mężczyzny. Na wszelkie możliwe okazje kupuj mu ubrania, w których twoim zdaniem będzie się dobrze prezentował. Podtykaj mu pod nos kolorowe magazyny i mów: „W tej koszuli wyglądałbyś lepiej niż ten model”. Takie zabiegi odniosą lepszy skutek niż słowna krytyka.

zakochana para

Kiedy do mnie zadzwonisz i spotkamy się ponownie?

Takie słowa tuż po pierwszej randce zrobią z ciebie… desperatkę. Miej swoją godność i zaczekaj, aż to facet wyjdzie z inicjatywą. Im trudniejsza będziesz do zdobycia, tym większą ciekawość w nim wzbudzisz. Domagając się od niego telefonów i spotkań, przekreślisz swoje szanse na trwałą relację z tym chłopakiem.

zakochana para

Przecież to tylko praca

Kiedy twój mężczyzna od kilku dni głowi się nad nowym projektem lub opracowuje strategię, która ma zapewnić mu awans, nie podcinaj mu skrzydeł słowami: „Przecież to tylko praca”. Jedyne, czego on od ciebie teraz oczekuje, to wsparcie i zachęta do dalszych starań. Nie wyśmiewaj i nie deprecjonuj jego dążeń i ambicji.

zakochana para

Nigdy Ci się to nie uda

Nie ważne, co masz na myśli, mówiąc takie zdanie: jego karierę, chęć kupna samochodu, czy chociażby zwykłą grę w szachy. Nawet jeżeli chodzi o drobnostki, musisz pokazywać swojemu mężczyźnie, że stoisz za nim murem i wierzysz w to, że uda mu się wiele osiągnąć. W przeciwnym wypadku facet znajdzie sobie kogoś, kto będzie go wspierał, a nie wyśmiewał.

Komentarze (14)

Ocena: 4.86 / 5
malutkie (Ocena: 5) 25.04.2015 21:07
zapomnieliscie o "ale masz małego " xD
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.04.2015 14:19
"łał kochanie, zastanawiam się czy pozwolić Ci kupić takie spodnie (buty, koszulkę)... przecież każda dziewczyna będzie się za tobą oglądać. Jeszcze jakaś mi cię porwie, wyglądasz naprawdę super" - tym sposobem zmieniłam połowę garderoby u mojego, z natury bardzo upartego, faceta :)
zobacz odpowiedzi (3)
dominika (Ocena: 3) 25.04.2015 09:15
dajcie spokój... przecież jeżeli jest się w szczęśliwym i normalnym związku, to można rozmawiać szczerze, zadawać nawet niewygodne pytania czy też komentować z umiarem...
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 25.04.2015 03:42
spytałam byłego, czy uważa mnie za piękną. miałam 20 lat i uważałam, że zakochany zawsze tak widzi swoją kobietę - nawet jak jest obiektywnie paskudna. a on mi powiedział, że jestem totalnie przeciętna. to bolało :p
zobacz odpowiedzi (6)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo