Jakich kobiet boją się faceci?

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego nie możesz ułożyć sobie życia, przeczytaj ten artykuł. Być może jesteś typem kobiety, którego mężczyźni się… boją.
Jakich kobiet boją się faceci?
10.04.2015

Psychologowie, seksuologowie, socjologowie – wszyscy grzmią, że nastał kryzys męskości. Przybywa osób, które mówią wprost, że współcześni mężczyźni są niezaradni, leniwi, pozbawieni ambicji. Efekt? Coraz więcej samotnych kobiet, które przyznają, że nie mogą znaleźć partnera. Ale medal ma dwie strony; okazuje się, że problem często leży… w nas. Są typy kobiet, od których mężczyźni po prostu uciekają.

Kobieta sukcesu

Z jednej strony mężczyźni mówią, że uwielbiają kobiety przedsiębiorcze, zaradne, pewne siebie. Takie, które odnoszą sukcesy. Z drugiej strony nie czują się przy nich dobrze. Chodzi o to, że sukces partnerki może wpędzić mężczyznę w kompleksy. Sprawić, że poczuje się niepotrzebny, niedostatecznie dobry. Badania naukowe potwierdziły, że karierowiczki są najczęściej zdradzane. Zdaniem socjolog Christin Munsch z Cornell University mężczyzna związany z kobietą sukcesu potwierdzenia swojej męskości zaczyna szukać w ramionach innej kobiety.

Supermenka

To dobrze, że jesteś silna, zaradna, niezależna. Uważaj jednak, bo mężczyźni boją się supermenek. Zgadza się z tym Marzena, lat 24. „Mam silny, dominujący charakter, nie dam się zapędzić w kozi róg. Kiedyś myślałam, że taka postawa podoba się mężczyznom, ale przekonałam się, że niekoniecznie tak jest. Oni wolą kobiety pokorniejsze i spokojniejsze. Mój ostatni związek rozpadł się, bo on, jak przyznał, czuł się przeze mnie stłamszony”. Widzisz? Nie jest nic złego w byciu silną kobietą, uważaj tylko, żeby twój charakter nie zdominował mężczyzn.

 

młode kobiety

Zosia-samosia

Wszystko zrobi sama. Zarobi na siebie, naprawi samochód, wymieni instalację. Oto kobieta, której mężczyźni boją się jak diabeł święconej wody. Powód? Czują się przy niej niepotrzebni, niezaradni i generalnie zbędni. Pisze o tym na forum jeden z internautów. „Przerażają mnie dziewczyny, które wszystko chcą robić same i nie pozwalają się w niczym wyręczyć. Zastanawiam się wtedy, po co taka panna miałaby w ogóle się z kimś spotykać. Ja na pewno nie mógłbym być z taką kobietą w związku”. Ta wypowiedź potwierdza, że czasem warto oddać mężczyźni inicjatywę.

EPN

młode kobiety

Feministka

Opowiadanie się po stronie kobiecości jest ważne i potrzebne, okazuje się jednak, że z feministkami mężczyznom nie po drodze. Darek tak pisze na forum dyskusyjnym: „Ja uważam, że feministki mają to do siebie, że za wszelką cenę chcą udowodnić, że kobiety się poszkodowane, poniżane i ich prawa są łamane. Moim zdaniem wcale tak nie jest. Do tego są jakieś mało kobiece, a to facetom się może nie podobać”. Pokutuje stereotyp, że wojujące feministki to nieatrakcyjne, głośne, rozkrzyczane kobiety, od których mężczyźni uciekają. „Feministki są po prostu cholernie męczące i upierdliwe” – dorzuca inny internauta.

młode kobiety

Kobieta-bluszcz

Chodzi o toksyczny typ kobiet, które owijają się wokół jego życia w szybkim tempie. Kobieta-bluszcz nieustannie opowiada o swoich sprawach, obarcza mężczyznę swoimi problemami, nieustannie atakuje go telefonami, wiadomościami. Coraz odważniej wchodzi do jego życia, a im jest jej więcej, tym on bardziej czuje się stłamszony. I tym mniej jest szczęśliwy. Takie zachowanie odstrasza mężczyzn szczególnie na początku znajomości. Panowie w towarzystwie tego typu dziewczyn czują się po prostu niekomfortowo.

młode kobiety

Fit nazistka

Zna kaloryczność wszystkich produktów. Wymądrza się na temat zdrowego stylu życia, diet, fitnessu. Krytykuje wszystkich, którzy źle się odżywiają. Nie lubi ludzi z nadwagą. Swojego partnera najchętniej wysłałaby do siłowni i zastosowała u niego dietę odchudzającą. Uważaj! To żadna tajemnica, że mężczyźni lubią dobrze zjeść, a wysportowane kobiety im się podobają, ale przesada w żadną stronę nie jest wskazana. „Nie lubię, gdy ja się objadam, a ona modli się nad liściem sałaty. Kto by to wytrzymał?” – zastanawia się Kamil. Dlatego dbaj o siebie, ale zachowaj zdrowy rozsądek, inaczej mężczyźni się do ciebie uprzedzą.

młode kobiety

Księżniczka

Teoretycznie wiemy, jakie kobiety uważane są za atrakcyjne: szczupłe, wysokie, długowłose, o harmonijnych rysach twarzy. Ale jeśli taka kobieta jest przy tym lodowata, nieprzystępna i zamknięta w sobie, możesz być pewna, że już na starcie on nie będzie się przy niej czuł dobrze. „Mężczyźni nie lubią księżniczek” – pisze jedna z internautek. „Nie wiadomo, jak zachowywać się przy takiej kobiecie, czym i jak ją zadowolić. Oni naprawdę wolą wyluzowane, miłe dziewczyny”. To prawda. Różne badania potwierdziły, że mężczyźni najlepiej czują się w towarzystwie tzw. dziewczyn z sąsiedztwa.

młode kobiety

Samotna matka

Możesz być zaskoczona, ale zdaniem psychologów wielu mężczyzn boi się samotnych matek. Polki samotnie wychowujące dzieci piszą na forach dyskusyjnych, że mają duży problem z ułożeniem sobie życia. Wielu mężczyzn nie chce się wiązać z matkami. „Bo są tchórzami i chodzi im tylko o jedno”; „Nie chcą naprawiać cudzych błędów”; „Bo boją się silnych kobiet, które potrafią sobie poradzić same z wychowaniem dziecka”; „Nie chcą wychowywać cudzego dziecka” – to niektóre z opinii. Inna sprawa, że samotne matki często mają również większe wymagania wobec potencjalnych partnerów, co również może odstraszać mężczyzn.

 

Komentarze (18)

Ocena: 3.56 / 5
Michał (Ocena: 4) 29.03.2018 13:59
Kobiety i mężczyźni, Pierwsza zasada: przede wszystkim nie kierować się stereotypami, artykułami, opiniami innych. Wiek, hobby, nawet poglądy mają znaczenie drugorzędne. Musi zaiskrzyć i tyle,dziękuję, dobranoc.
odpowiedz
marylka (Ocena: 5) 16.04.2015 22:16
Jedna z anonimek bardzo trafnie to ujęła - trzeba szukać mężczyzny, a nie niedojrzałego chłopaka. Taki nie ucieknie przed kobietą, która jest zaradna i samodzielna, raczej to doceni. No chyba, że facet jest sam niedowartościowany i nie chce pozwolić, żeby kobieta była od niego lepsza. Ale ja takich facetów nie szukam. I nie będę się dostosowywać do tego, czego faceci się boją czy kogo szukają, ja jestem jaka jestem i szukam osoby, która to zaakceptuje, a wręcz doceni. Ostatnio poznałam mężczyznę na mydwoje, akurat zaraz po tym, jak zaczęliśmy się ze sobą być, udało się i dostałam awans w pracy, dość znaczący. I on cieszył się razem ze mną, chyba przede wszystkim z tego powodu, bo widział, jaka była szczęśliwa i dumna, że zostałam doceniona w pracy. I jakoś nie wyobrażam sobie, żebym miała ukrywać moją radość z tego typu rzeczy i wracać do domu, bo trzeba ugotować obiad. To nie dla mnie, ale na szczęście są jeszcze faceci, którzy też tego nie oczekują tylko potrafią być prawdziwymi mężczyznami:)
odpowiedz
ania (Ocena: 5) 10.04.2015 23:57
to wszystko zależy od mężczyzny.. mój facet otwarcie mówi, że ceni we mnie takie cechy jak ambicja, zaradność, więc nie sądzę, żeby nagle zmienił zdanie, zwłaszcza, że sam ma takie cechy - przy czym nie konkurujemy ze sobą kto więcej osiągnie, a jedynie się szczerze wspieramy.. Natomiast jeśli facet jest śmierdzącym leniem i jego jedyne zajęcie to leżenie przed telewizorem, to nie dziwię się, że nagle ambitna kobieta zacznie mu przeszkadzać.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.04.2015 23:04
boją także nimfomanek
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.04.2015 16:12
jakby facet mnie zostawił, bo "jestem zaradna" albo "odnoszę sukcesy" to powiedzialabym mu ze to bardzo dobrze bo tak sie składa, ze nie potrzebuje drugiej macicy. poartnera trzeba wspoerac i to dziala w OBIE strony, kto tego nie wie ten widocznie ma jeszcze długą drogę przed sobą:)
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo