7 sytuacji, kiedy NIE POWINNAŚ zapraszać chłopaka do domu

Wszystko, co tam zobaczy i kogo spotka, sporo o Tobie mówi. Czasami lepiej się wstrzymać.
7 sytuacji, kiedy NIE POWINNAŚ zapraszać chłopaka do domu
04.04.2015

Kiedy Twoja znajomość z płcią przeciwną nabiera rozpędu, przychodzi taki moment, kiedy chcesz mu pokazać cały swój świat. Nie tylko otwierasz się emocjonalnie, ale także zapraszasz go do swojego rodzinnego domu. To szczególne wydarzenie, bo oficjalnie wprowadzasz go do swojego życia. Poznaje Twoich rodziców i innych domowników, a na podstawie Twojego pokoju dowiaduje się jeszcze więcej o swojej wybrance. Możesz się zdziwić, jak wiele mówi o człowieku jego rodzina i przestrzeń, w której funkcjonuje. 

Jeśli sprawa robi się poważna – prędzej czy później będziesz musiała to zrobić. Czasami jednak warto odłożyć ten moment na bliżej nieokreśloną przyszłość. Okoliczności mogą okazać się zbyt skomplikowane i tylko sobie zaszkodzisz. I wcale nie chodzi o kłamstwo, ale oszczędne gospodarowanie prawdą i zwykłą ostrożność...

Kiedy nie powinnaś się spieszyć do tego, by wprowadzać nowego partnera do swojego domu? Oto 7 sytuacji, kiedy lepiej się z tym wstrzymać!

zaproszenie chłopaka do domu

JESTEŚ BAŁAGANIARĄ

Nikt nie mówi, że Twój facet związał się ze sprzątaczką, ale trzeba znać umiar. Nie musisz być perfekcyjną panią domu, ale pamiętaj, że otoczenie jest Twoją najlepszą wizytówką. Jeśli wiesz, że masz z tym problem – lepiej zaczekaj. Chyba nie chcesz, by wchodząc do Twojego pokoju potykał się o rozrzucone ubrania, a nieścierany od tygodni kurz doprowadził go do łez? To może być argument za tym, by dać sobie z Tobą spokój. Trudno wyobrażać sobie przyszłość z kimś tak niedbałym i niezorganizowanym.

zaproszenie chłopaka do domu

MASZ IRYTUJĄCYCH RODZICÓW

Kochasz ich nad życie, ale to wcale nie jest gwarancja tego, że także on ich polubi. Zastanów się na spokojnie, jak zareagowałabyś na jego miejscu. Jeśli wiesz, że nie za bardzo potrafią się zachować, są zbyt bezpośredni i zadają za dużo pytań – warto ich od siebie odseparować. Przynajmniej do czasu, kiedy związek nieco okrzepnie i on będzie w stanie to przełknąć. Dziwne zachowanie mamy i taty może go skutecznie od Ciebie odstraszyć. W końcu są bardzo ważną częścią Twojego życia i jeśli ma zamiar spędzić je z Tobą, będzie musiał ich jakoś znieść...

zaproszenie chłopaka do domu

MIESZKASZ Z ŁADNIEJSZĄ SIOSTRĄ

Nie podejrzewamy jej o to, że postanowi odbić Ci faceta. W rodzinie takich rzeczy (prawie) nigdy się nie robi. Trudno jednak przewidzieć reakcje płci przeciwnej, która potrafi dosłownie zwariować na widok urodziwej niewiasty. Kto wie, być może stwierdzi, że siostra jest Twoją lepszą kopią i to nią należałoby się zainteresować. Ryzyko jest spore, a gra niewarta świeczki. Zaczekaj aż zrobi się jeszcze bardziej poważnie i dopiero wtedy ich skonfrontuj. 

zaproszenie chłopaka do domu

MIESZKANIE NIE PREZENTUJE SIĘ ZBYT OKAZALE

Przykro o tym mówić, ale czasami nasze domy w niczym nie przypominają tych z kolorowych katalogów czy telewizji. Nie każdy może sobie pozwolić na częste remonty i wymianę wyposażenia. Całkiem możliwe, że w Twoim mieszkaniu nic nie zmieniło się od 20 lat i to naprawdę widać. Szczerość jest ważna, ale nie za wszelką cenę – poczekaj na lepsze czasy lub przynajmniej na moment, kiedy będziesz pewna, że on nie zrazi się tym widokiem. Nie ma sensu robić sobie antyreklamy na własną rękę.

zaproszenie chłopaka do domu

NIE DOGADUJESZ SIĘ Z RODZEŃSTWEM

Relacje z najbliższymi mówią o Tobie jeszcze więcej, niż wystrój mieszkania. Czasami jest z tym problem, więc zanim go zaprosisz – zastanów się nad tym, czego może być świadkiem. Traktująca Cię jak powietrze siostra lub awanturujący się brat raczej nie zadbają o przyjazną atmosferę. Toksyczna miłość rodzeństwa aż wisi w powietrzu. Jaki z tego wniosek? Albo masz pecha i mieszkasz z niezrównoważonym towarzystwem, albo sama nie jesteś święta i też przyłożyłaś do tego rękę. Może się przerazić.

zaproszenie chłopaka do domu

MASZ DZIECINNY POKÓJ

Znamy takie sytuacje aż za dobrze – oficjalnie jesteś młodą kobietą, która pozuje na starszą i dojrzalszą, a w domu przemieniasz się w małą dziewczynkę. To może być urocze, ale także nieco dziwne. Wprowadzenie chłopaka do różowego pokoju, w którym aż roi się od pluszaków i innych zabawek, a na ścianach wiszą dumnie plakaty One Direction i Justina Biebera – to bardzo ryzykowne zagranie. Przestrzeń, w której żyjesz, powinna być spójna z tym, jaka naprawdę jesteś. A przynajmniej z tym, jak chciałabyś być postrzegana.

zaproszenie chłopaka do domu

POCHODZISZ Z PATOLOGICZNEJ RODZINY

Wyjątkowo trudna sytuacja, na którą nie masz większego wpływu. Jeśli masz nieszczęście żyć w takich warunkach, związek lepiej budować w nieco innych okolicznościach. Problem alkoholowy, awantury, brud – on kiedyś powinien się o tym dowiedzieć, ale zastanów się nad tym, czy to naprawdę najlepszy moment. Ktoś z zewnątrz, kto nigdy nie miał takich problemów, może tego zwyczajnie nie zrozumieć.

Komentarze (17)

Ocena: 4.35 / 5
sdsdsd (Ocena: 1) 10.03.2016 22:38
"Przykro o tym mówić, ale czasami nasze domy w niczym nie przypominają tych z kolorowych katalogów czy telewizji. Nie każdy może sobie pozwolić na częste remonty i wymianę wyposażenia. Całkiem możliwe, że w Twoim mieszkaniu nic nie zmieniło się od 20 lat i to naprawdę widać. Szczerość jest ważna, ale nie za wszelką cenę – poczekaj na lepsze czasy lub przynajmniej na " jak kocha to .... dla niej wyremontuje, a nie jeszcze .... ucieknie haha, żenada.
odpowiedz
take (Ocena: 1) 05.04.2015 10:45
od kiedy pokój jest dziecinny?? Absurd Absurd. Dziecięcy!
zobacz odpowiedzi (2)
Justyna (Ocena: 5) 04.04.2015 21:06
Beznadziejny artykuł ! nie pozdrawiam
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.04.2015 17:37
Pogięło Was? :D Dziewczyna ma nie zapraszać faceta do mieszkania, bo jej rodzice nie wymienili mebli od iluś lat, bo chłopaczkowi nie spodoba się wyposażenie i ją rzuci? A jeśli dziewczyna z takiego powodu rzuciłaby faceta, to byłaby materialistką hahaha. :D Nie wyobrażam sobie takiego przykładu na jakimkolwiek męskim portalu. Przestańcie sobie tak utrudniać życie, drogie autorki tego lichego tekstu. ;p
odpowiedz
Kok (Ocena: 2) 04.04.2015 16:43
Z tym mieszkaniem to już wg. mnie przesada. Każdy żyje tak, na ile go stać. Miłość ma być między dwojgiem ludzi bez patrzenia na to, kto ma co i ile.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo