10 najbardziej krępujących sytuacji, z którymi musisz się liczyć na randce w restauracji

To może być wspaniały wieczór. Ale wcale nie musi!
10 najbardziej krępujących sytuacji, z którymi musisz się liczyć na randce w restauracji
14.02.2015

Jeśli ktoś próbuje Ci wmówić, że randkowanie to wspaniała zabawa, chwila wytchnienia i najlepszy sposób, w jaki możesz spędzić wieczór – nie wierz mu. Nic, co dotyczy relacji damsko-męskich takie nie jest. Przynajmniej na początku. Każde pierwsze spotkanie w nowych okolicznościach to tak naprawdę strach, nerwy i paraliżujący stres. Tym bardziej, jeśli bardzo zależy Ci na tym, by perfekcyjnie wypaść i sprawić, by na jednym wspólnym wyjściu się nie skończyło.

Nie łatwo w takiej sytuacji się wyluzować, ale warto zdawać sobie sprawę z czyhających na Ciebie niebezpieczeństw. Czasami lepiej oczekiwać najgorszego i pozytywnie się rozczarować, niż naiwnie wierzyć, że nic złego nie może się stać i przeżyć traumę. Co może się wydarzyć na randce? Znamy największe obawy z tym związane.

Na podstawie badania przeprowadzonego przez międzynarodowy serwis internetowy zajmujący się rezerwacją stolików w restauracjach, stworzono listę 10 najbardziej niezręcznych sytuacji w czasie randki. Ankietowani przyznali szczerze, czego boją się najmocniej. Potwierdzisz ich wnioski?

randka w restauracji

1. Kiedy druga osoba się nie pojawi

W takich sytuacjach naprawdę nie wiadomo, co myśleć. Rozmyślił się? Coś mu wypadło? Dlaczego nie uprzedził? Czy powinnam czekać? Kiedy powinnam wyjść i dać sobie z nim spokój? Nie bez powodu czujemy się odtrącone, a wspaniały wieczór kończy się porażką, zanim tak naprawdę się rozpoczął.

2. Kiedy czymś się poplamisz

Randkowanie przy restauracyjnym stole wydaje się romantyczne, ale jest też mocno niebezpieczne. Obecność pożywienia może oznaczać prawdziwą tragedię. Kiedy oblejesz się winem albo upadający kęs pozostawi tłustą plamę na Twojej kreacji, naprawdę nie wiesz, co powinnaś zrobić. Twój partner chyba też.

randka w restauracji

3. Kiedy partner przerywa randkę

Nagle okazuje się, że zapomniał wyłączyć żelazka, musi odwiedzić umierającą babcię w szpitalu albo szef nakazał mu powrót do pracy? Bywa i tak. Choć brzmi podejrzanie, wcale nie musi to być nędzna wymówka, ale fakt. Trudno to jednak szybko zweryfikować, więc dopóki sprawa się nie wyjaśni, czujesz się odrzucona.

4. Kiedy zdarzy mu się beknąć

W czasie spożywania posiłku może się to zdarzyć. Fizjologii czasami nie da się oszukać. To sytuacja kłopotliwa i wręcz zawstydzająca dla obydwu stron. Pod warunkiem, że zwyczajnie mu się wymsknęło... A może nie widzi w tym nic złego i jest zwykłym prostakiem? Trudno ocenić i to jest najgorsze.

randka w restauracji

5. Kiedy kelner przynosi rachunek

Odwieczny dylemat, kto płaci za wspólne spotkanie. Zwłaszcza, jeśli partner udaje, że nie widzi kelnera. A nawet jeśli odruchowo sięga po portfel, tym samym może postawić Cię w jeszcze bardziej krępującej sytuacji. Czy powinien płacić całość? Może się złożymy? Jak go nie urazić? To wcale nie jest takie proste.

6. Kiedy on za wcześnie próbuje pocałować

Jesteśmy nieodgadnione i podobne sytuacje tylko to potwierdzają. Z jednej strony mamy zasady i nie chcemy zbyt szybko przechodzić do „konkretów”, ale z drugiej, kiedy mamy na to ochotę, czekamy na jego ruch. Zawsze istnieje ryzyko, że dopuści się falstartu i wtedy będzie jeszcze bardziej niezręcznie.

randka w restauracji

7. Kiedy po kolacji zaprasza do siebie

Być może w ten sposób pokazuje swoją ufność, bo wpuszcza Cię do swojego intymnego świata. Może nie planuje nic więcej, niż wypicie lampki wina. A może uznał, że na pewno mu się nie oprzesz i spotkanie przeciągnie się aż do śniadania? Rozstrzygnięcie, jak powinnaś się zachować, to spory dylemat.

8. Kiedy wypatrzysz kogoś innego i marzysz o tym, by spędzić ten wieczór z nim

Takie sytuacje się zdarzają. Randka totalnie się nie klei, towarzysz z minuty na minutę traci swój urok i wiesz, że nic dobrego z tego nie wyniknie. Wtedy na horyzoncie pojawia się samotny przystojniak, który wydaje Ci się ciekawszy od tego nudziarza, który siedzi naprzeciwko Ciebie. Mimowolnie na niego spoglądasz, a to może nie ujść uwadze partnera.

randka w restauracji

9. Kiedy musisz wyjść do toalety

Niby nic wielkiego, ale możesz czuć się zażenowana. Czy to najlepszy moment na odejście od stołu? Może on to źle zrozumie? Ale przecież muszę skorzystać z WC! Po prostu wstać i wyjść? Przepraszać? Tłumaczyć, o co chodzi? Sami robimy sobie problemy...

10. Kiedy orientujesz się, że nic Was nie łączy

To miał być początek czegoś nowego, ale już wiesz, że najchętniej zakończyłabyś spotkanie. Nie macie wspólnych tematów, on nie odpowiada Ci pod względem wizualnym, rozmowę przerywa niezręczna cisza. Jak się stąd wydostać i nie wyjść na niewychowaną?!

Polecane wideo

Komentarze (8)

Ocena: 4.5 / 5
kaśka art you ready (Ocena: 5) 14.02.2015 22:11
a ja kiedyś mialam szpinak miedzy zebami, ukochany powiedzial mi o tym dopiero po randce :D co za dramat!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.02.2015 03:46
Cóż ja kiedyś dosłownie uciekłam jak w filmie XD niby niekulturalnie,ale to był jakiś psychol,nachalny i cpun do tego.Macie podobne historie?
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 14.02.2015 02:14
Dorosli ludzie nie maja takich problemow. Za kolacje placi mezczyzna, a inne problemy, typu plama na sukience, czy wyjscie do toalety... coz, przeciez to normalne sprawy i przeciez mozna je zalatwic jak normalny czlowiek?
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie