Co podnieca kobiety?

Najbardziej heteroseksualne pary, lesbijski i kopulujące małpy, a najmniej nadzy mężczyźni.
Co podnieca kobiety?
04.02.2009

Podniecenie to, według definicji, stan emocjonalny połączony z fizjologiczną reakcją wzrostu ciśnienia krwi na skutek produkcji adrenaliny w organizmie. Tak to wygląda od środka. Od zewnątrz na kobiety i mężczyzn działają inne rzeczy, inne pobudzają.

Profesor psychologii, Meredith Chivers, z uniwersytetu w Ontario zbadała, jak na przedstawicieli obu płci działają te same filmy. Do eksperymentu wybrano przedstawiające kobietę + mężczyznę, kobietę + kobietę, mężczyznę + mężczyznę, onanizującą się kobietę, masturbującego się mężczyznę, nagiego mężczyznę spacerującego po plaży, nagą kobietę podczas ćwiczeń, kopulujące szympansy bonobo.

Do genitaliów podłączono urządzenia mierzące stopień podniecenia. Dodatkowo, każdy z uczestników otrzymał pilot, za pomocą którego oceniał stopień podniecenia. Wyniki w przypadku mężczyzn są bardzo oczywiste. Heteroseksualnych podniecały filmy, na których były kobiety, a gejów - te z mężczyznami. Odczyty z urządzeń podłączonych do penisów dały takie same wyniki jak te z pilotów, które obsługiwali panowie.

W przypadku wyników kobiet sprawa nie jest taka prosta. Panie, bez względu na orientację seksualną, odczuwały podniecenie podczas filmów z parami uprawiającymi seks w każdej konfiguracji płciowej. Poziom podniecenia spadał nieznacznie w przypadku masturbacji i kopulacji szympansów. Najmniejsze emocje wyzwalał film z samotnym mężczyzną na plaży. Co ciekawe, porównując odczyty z urządzeń i pilotów, otrzymano sprzeczne wyniki. Co innego „mówiły" genitalia, a co innego kobiety. Heteroseksualne nie deklarowały podniecenia scenami lesbijskimi i kobietami solo. Lesbijki nie wykazywały zainteresowania występami panów. Żadna kobieta nie przyznała też, że działa na nie kopulacja szympansów.

Według naukowców, rozbieżność między odczytami z urządzeń, a tymi ze świadomości wynika z ewolucji seksualnej. Sprawiła, że kobiety podniecają się wszystkim, co kojarzy im się z seksem, dzięki temu przetrwały. Dlatego nie reagują na nagiego mężczyznę idącego plażą. Geneza tego zagadnienia sięga czasów z początków ludzkości. W czasach, gdy ludzie żyli w jaskiniach, zgoda kobiet na seks była umowna. Nie było miłości, łóżek, gry wstępnej i romantycznej atmosfery. Zamiast tego był gwałt, który służył prokreacji. Organizm kobiety musiał samoistnie wywoływać podniecenie mimo niesprzyjających warunków. Chodziło przede wszystkim o nawilżenie pochwy, tak aby nie doszło do obtarć, zakażeń i ran, które mogły grozić śmiercią. To spowodowało (według naukowców), że kobiety podnieca wszystko, co kojarzy się z seksem.

Teoria przeczy jednak rzeczywistości, w której to mężczyźni są wzrokowcami i to wokół nich kręci się branża pornograficzna, ze wszystkimi filmami, gazetami oraz stronami internetowymi.

Joanna Martel

Polecane wideo

Komentarze (113)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 17.09.2009 12:23
http://karminowa.blog.pl/
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 20.07.2009 09:43
Artykuł jest genialny. A właściwie to chodzi o wyniki tych badań. Niejedna kobieta zastanawiała się, czy jest normalna, ponieważ podnieca ją widok nagiej, ciałem kuszącej partnera kobiety, np. na filmie. Tymczasem okazuje się, że to jak najbardziej naturalne u heteroseksualistki. Jestem jakoś dzięki temu spokojniejsza o swoją normalność. :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.06.2009 23:25
[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] mnie tez bardziej podniecają kobiety,a facetów się brzydze, ot w pizdu lejdi gaga sie znalazla. jestes jebnieta poprostu ze faceci sa bleee/ piszesz tak bo chcesz sie dowartowsciowac?? pff... baby to nie czlowiek lecz zwierzeta. i tak naprawde kazda jest suka na swoj sposob. sa puste i bezmyslne. a jak ktos babe zrozumie to dam kurwa 10 mln euro. idiotki choć wcale nie jestem lesbijką i mam factea;):P[/quote] Ja uważam , że każdą kobietę da się uczynić piękną . Niestety z mężczyznami tak nie jest ... Powiedzmy sobie uczciwie - bo faceci są brzydalami, nie ma na czym oczu zawiesić, kobiety są piękne... hmmmm, mniam mniam [/quote] [/quote]
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.06.2009 15:10
co za debil pisze te artykuly?????
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.05.2009 21:43
Sex less jest dużo bardziej podniecający niż z męszczyzną, ale w moim wieku to podobno normalne xD
odpowiedz

Polecane dla Ciebie