O co chodzi z tym „lumber”?

Kim jest facet drwalopodobny i jak go znaleźć?
O co chodzi z tym „lumber”?
16.12.2014

Jeszcze całkiem niedawno ideałem faceta wydawał się być przystojniak z nienaganną prezencją, rodem z żurnalu. Później, przez chwilę, na rynku królował hipster. Jednak już od kilku miesięcy ich miejsce zajmuje facet „drwalopodobny”. Czym się wyróżnia i jak go znaleźć?

Cofnijmy się kilka lat. Metroseksualizm - neologizm powstały w 1994 roku z połączenia słów metropolia i heteroseksualizm - opisuje mężczyzn nowoczesnych, niebojących się dbać o siebie, w każdym tego słowa znaczeniu. Począwszy od korzystania z kosmetyków do pielęgnacji, a na czynnym zainteresowaniu modą skończywszy. To faceci, którzy są bardziej na czasie z aktualnymi wystawami i premierami teatralnymi, niż z wydarzeniami ze świata sportu. Wrażliwość przestała być dla nich powodem do wstydu, a kobiety w ich towarzystwie zaczęły czuć się bardziej doceniane i rozumiane. Właśnie dlatego ten typ faceta cieszył się takim powodzeniem. Do czasu.

lumberseksualny model

Kiedy bowiem po raz kolejny dziewczyna spóźniła się do pracy, bo jej facet okupował łazienkę przez niezrozumiale długi czas, jej drogie kremy zaczęły się kończyć w podejrzanie szybkim tempie, a koledzy zaczęli wysyłać przedimprezowe selfie z pytaniem, czy dobrze się ubrali - był to znak, że sprawy zaszły za daleko.

Powoli zaczęła pojawiać się tęsknota płci pięknej za prawdziwym facetem, który - owszem - jest zadbany, ale także męski, a dziewczyna może czuć się przy nim bezpieczna. Kobiety w nieustającym biegu za  równouprawnieniem gdzieś po drodze zagubiły swoją... kobiecość. A przecież jedno wcale nie wyklucza drugiego! Niezależność nie musi eliminować, istniejącej od pokoleń, potrzeby bliskości i bycia otoczoną opieką przez faceta.

lumberseksualny model

Tak zrodziła się moda na mężczyzn drwalopodobnych lub też, używając angielskiego sformułowania, lumberseksualnych.

Co kryje się pod tym zabawnie brzmiącym określeniem? Otóż facet drwalopodobny to taki, którego głównymi atrybutami są broda, flanelowa koszula w kratę i jeansy. Lubi wyglądać dobrze i modnie, ale wierne odwzorowywanie stylizacji z Vogue’a nie jest jego priorytetem.

Wystarczy pomyśleć o jednym z najlepszych polskich blogerów modowych, Ekskluzywnym Menelu, którego świetnie dobrane zestawy podkreślają jego męskość.

lumberseksualny model

Drwal lubi zadbać o siebie i o swój zarost, jednak zamiast codziennie wyskubywać pensetką (pewnie Twoją!) najmniejsze włoski, woli raz na jakiś czas oddać się w ręce profesjonalisty w miejscu takim jak np. BarberianAcademy & Barber Shop w Warszawie, otwartym niedawno przez Nergala.

Chłopak drwaloseksualny jest idealną kombinacją metroseksualisty z prawdziwym macho. Z chęcią zobaczy „Casablancę”, ale równie zadowolony będzie oglądając z kolegami mecz w barze.

lumberseksualny model

Jedno jest pewne - przy takim drwalopodobnym facecie dziewczyna może czuć się kobieca i bezpieczna, a równocześnie dbać o swój rozwój osobisty i zawodowy.

Brzmi jak marzenie, prawda? Dzięki nowej opcji wyszukiwania facetów przez hasztagi w aplikacji mobilnej ZaadoptujFaceta.pl możesz sprawdzić, czy ktoś taki znajduje się w Twojej okolicy. Sprawdź hashtagi: #drwal, #brodacz lub #niedźwiadek, a być może poznasz swojego przyszłego chłopaka - drwala z prawdziwego zdarzenia!

lumberseksualny model

Co sądzicie o facetach lumberseksualnych?

lumberseksualny model

Co sądzicie o facetach lumberseksualnych?

Komentarze (30)

Ocena: 4.67 / 5
Anonim (Ocena: 1) 17.12.2014 19:21
Gość z pierwszej strony - o ffuuuuj, jak taki facet może się podobać jakiejś kobiecie?! Wygląda jak żul! Dodajcie do niego jeszcze starą, śmierdzącą kurtkę i puszkę z piwem, no jak typowy kloszard po prostu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.12.2014 15:09
Moim zdaniem jest to po prostu dorabianie ideologii do normalności. Mój facet nosił brodę i luźne koszule na dłuuugo przed boomem na lumberseksualnych, na przekór tym wszystkim metrocipeczkom, a teraz nagle się idealnie wpasował w trend. Cóż, szybko przyszło, szybko pójdzie. Już w przyszłym sezonie moda na eskimososeksualnych.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.12.2014 10:20
słyszeliście o akcji OLX ? za każdego "nakarmionego" kota lub psa witryna przekaże 20 kg schronisku dla zwierząt. Akcja trwa tylko do jutra wiec prosze o pomoc :) wystarczy wpisac w google nakarm psa z olx :)
odpowiedz
Claudia_t (Ocena: 5) 17.12.2014 10:11
Bardzo podobny artykuł został opublikowany 14.12. na zwierciadło.pl. Droga redakcjo, życzę więcej kreatywności!! :-)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 3) 17.12.2014 08:10
Przebierańcy
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo