5 niewygodnych faktów o facetach (Może odechcieć Ci się związku!)

Czy potrafią cieszyć się z naszych sukcesów? Ilu przyjaciół przez nich tracimy? Czy pomagają w domu po ślubie?
5 niewygodnych faktów o facetach (Może odechcieć Ci się związku!)
07.12.2014

Mężczyźni – trudno z nimi żyć w absolutnej zgodzie, bez nich – jeszcze gorzej. Choć mamy im wiele do zarzucenia, większość z nas potrafi przymknąć oko na większość męskich wad. Na pewnym etapie życia dochodzimy do wniosku, że są niczym wobec ewentualnej samotności. Kiedy wreszcie zaakceptujemy to, co nas dzieli i zwrócimy uwagę na to, co łączy, związek z przedstawicielem płci przeciwnej może być całkiem sympatycznym przeżyciem. A przynajmniej chcemy w to wierzyć... 

Prawda leży bowiem gdzieś pośrodku. Niezależnie od tego, jak blisko ze sobą jesteśmy, każdy facet skrywa w sobie tajemnicę. A przynajmniej robił to do tej pory, bo dzięki odważnym naukowcom wiemy o nich coraz więcej. Badania poświęcone męskiemu oddziaływaniu na kobiety są niezwykle ciekawe, ale ich wyniki mogą przerażać. Okazuje się, że to wyjątkowo nieprzewidywalne istoty, które wpływają na nasze życie nawet długo po rozstaniu.

Trudno sterować uczuciami, ale zanim na dobre się w nim zakochasz, musisz zmierzyć się z rzeczywistością. A ta może mieć niewiele wspólnego z Twoimi oczekiwaniami. Poznaj ich najpilniej strzeżone sekrety, które na jakiś czas mogą zniechęcić Cię do bliższej relacji z chłopakiem. Oto najbardziej niewygodne dla nich fakty!

x

NIE CIESZY SIĘ Z TWOICH SUKCESÓW

Skończyłaś z wyróżnieniem studia, dostałaś awans w pracy, zarabiasz lepiej od niego? Świetnie, ale na pewno nie dla niego. Chociaż potrafi robić dobrą minę do złej gry, w głębi duszy cały się trzęsie. Mężczyzna, nawet jeśli bardzo Cię kocha, raczej nie jest skłonny do celebrowania Twoich sukcesów. Z badania przeprowadzonego przez Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne wynika, że im lepiej Ci się wiedzie, tym większe poczucie porażki ma Twój partner. Oni naprawdę nie lubią, jeśli w czymś jesteś lepsza.

x

UWAŻAJ NA MIĘŚNIAKÓW

Wiele z nas dostaje gęsiej skórki na myśl o pięknie zbudowanym partnerze, ale... coś za coś. Muskulatura być może jest miła dla oka, ale pociąga za sobą także pewne ryzyko. Z badań opublikowanych w „Psychologii Mężczyzn i Męskości” wynika, że im bardziej „napakowany” facet, tym większą ma skłonność do przedmiotowego traktowania kobiet. Wielu z nich to zwykli seksiści, których interesuje relacja intymna, ale na pewno nie porozumienie dusz i wzajemny szacunek.

x

BĘDZIE POMAGAŁ W DOMU... DO DNIA ŚLUBU

Jeśli Twój chłopak, a nawet narzeczony, nie stroni od prac porządkowych, to powinnaś się bardzo cieszyć. Nie tylko dlatego, że chociaż w pewnym stopniu Cię odciąża. Głównie dlatego, że zbyt długo to nie potrwa. Badacze, w raporcie opublikowanym w magazynie psychologicznym „Journal of Family Issues”, stwierdzili jednoznacznie, że to tylko tymczasowa postawa. Po ślubie większość z nich nie garnie się do roboty.

x

STRACISZ PRZYJACIÓŁ

Jesteście dopiero na początku znajomości, uczucie kiełkuje, być może coś z tego wyjdzie, ale nie obędzie się bez ofiar. Miłość jest cudownym uczuciem, które niestety potrafi także niszczyć. Związek wymaga coraz większego zaangażowania, a to wiąże się bezpośrednio z czasem. Za chwilę okaże się, że nie potrafisz pogodzić przyjacielskich zobowiązań z potrzebami swojego chłopaka. Będziesz musiała wybierać i z całą pewnością ucierpią na tym Twoi znajomi, a nie on. Z badania opublikowanego w „Personal Relationships” wynika, że w ten sposób każda kobieta traci przynajmniej dwóch przyjaciół.

x

TWOJE DZIECKO BĘDZIE PODOBNE DO NIEGO

To nic strasznego, ale pod warunkiem, że doczekasz się potomstwa właśnie z nim. Problem w tym, że nawet kiedy dojdzie do rozstania i zwiążesz się z zupełnie innym mężczyzną, sprawa wcale nie jest zamknięta. Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Południowej Walii wykazało, że kobiecy organizm przechwytuje molekuły męskiego nasienia, które pozostają w nim na całe życie! Może się więc okazać, że nawet jeśli zostaniesz zapłodniona przez nowego partnera, dziecko może przypominać Twojego eks.

Komentarze (13)

Ocena: 4.85 / 5
Komer (Ocena: 5) 17.06.2015 08:24
Bzdury Bzdury Bzdury... te wszystkie badania to jak sondaże przedwyborcze...znacznie mijają się z rzeczywistością... to jest generalizacja, wsadzenie do worka... a przecież każdy z nas ma wokół siebie wiele szczęśliwych par!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.03.2015 19:28
molekuły męskiego nasienia ? Korwin :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.12.2014 01:21
jakoś mi się nie chce wierzyć ,że kobieta ,która miała romans z ciemnoskórym facetem np w wieku lat 20 ,po 15 latach rodzi czarne dziecko ,mimo ,iż jego ojciec jest biały. mocno naciągane te fakty. A tak by się działo ,gdyby geny odpowiedzialne za wygląd mogły tak długo utrzymywać się w organizmie w jakiś "molekułach męskiego nasienia"
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 07.12.2014 20:20
" molekuły męskiego nasienia" - serio?
odpowiedz
Anny (Ocena: 5) 07.12.2014 20:11
Też tak sądzę XD
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo