7 próśb, których NIE POWINNAŚ usłyszeć od swojego mężczyzny

Jeśli facet prosi Cię o coś takiego, zastanów się, czy warto z nim dalej być.
7 próśb, których NIE POWINNAŚ usłyszeć od swojego mężczyzny
27.11.2014

Być może jesteś ze swoim partnerem od niedawna, a może wręcz przeciwnie – spotykacie się od lat. Bez względu na to, jaki jest stopień zażyłości między wami i jak bardzo go kochasz, pewnych rzeczy powinnaś swojemu mężczyźnie stanowczo odmawiać. Ujmijmy to inaczej: niektórych próśb w ogóle nie powinnaś słyszeć z jego ust.

Jeżeli facet prosi o coś takiego, zastanów się, czy w ogóle jest sens, by dalej z nim być.

zakochana para

Zerwanie kontaktów z przyjaciółmi

Kto pierwszy pojawił się w twoim życiu: przyjaciele czy twój facet? Z niektórymi znajomymi znasz się na pewno od wielu lat i przeżyłaś z nimi niejedną szaloną przygodę. Jeżeli twój facet nie akceptuje ludzi, którzy są ci bliscy, i za wszelką cenę stara się odseparować cię od nich, powinna zapalić się w twojej głowie ostrzegawcza lampka. Ultimatum „albo ja, albo twoi przyjaciele” to sygnał, że dla twojego partnera wcale nie liczy się twoje dobro.

zakochana para

Odchudzanie

Jeżeli sama postanowiłaś wziąć się za siebie, przejść na dietę i zapisać się na siłownię, obowiązkiem twojego mężczyzny jest wspierać cię w dążeniu do idealnej sylwetki. Jeśli jednak dobrze czujesz się ze swoim ciałem, a to partner wciąż naciska, byś zrzuciła kilogramy tu i ówdzie, coś tu nie gra. Ukochany na każdym kroku powinien dawać ci do zrozumienia, że kocha cię taką, jaka jesteś, na dobre i na złe. Kiedy jednak słyszysz z jego ust niepochlebne komentarze na temat swojej sylwetki, powiedz mu szczerze, co o tym myślisz.

zakochana para

Wiara

To, czy wierzysz w Boga, czy jesteś ateistką, to twoja indywidualna sprawa. Mężczyzna nie ma prawa nalegać, byś dla niego zmieniła wyznanie lub pogląd na religię. Wchodząc w związek z tobą, wiedział, jakie masz podejście do tych kwestii. Teraz nie powinien więc na siłę cię zmieniać.

zakochana para

Ślub i dzieci

Twój chłopak doskonale wie, że nie jesteś zwolenniczką małżeństwa i że nie chcesz mieć dzieci, a mimo to wciąż nalega, byście założyli rodzinę? Wiele kobiet marzyłoby o takim partnerze, ale prawda jest taka, że ślubu i ciąży trzeba chcieć na sto procent. W przeciwnym wypadku nie będziesz szczęśliwa ani ty, ani on. W tych kwestiach nie warto ulegać naciskom partnera.

zakochana para

Gotowanie i sprzątanie

„Obowiązkiem kobiety jest gotowanie dla mężczyzny i sprzątanie domu” – jeżeli kiedykolwiek usłyszałaś te słowa od swojego ukochanego, współczujemy. Już dawno minęły bowiem czasy, kiedy dbanie o dom było wyłącznie powinnością kobiety. Obecnie pracujemy tak samo ciężko, jak mężczyźni. Dlaczego więc oni mogą bezczynnie leżeć przed telewizorem, a my musimy robić obiad, zmywać, prać i odkurzać? Albo robimy coś wspólnie, albo sprawiedliwie dzielimy się obowiązkami. Facet nie ma prawa wymagać od ciebie, byś była jego osobistą służącą.

zakochana para

Rezygnacja z marzeń

Dostałaś propozycję wyjazdu za granicę, ale twojemu facetowi kompletnie się to nie podoba? Nawet nie próbuje wysłuchać twoich argumentów i na spokojnie przedyskutować wszystkich za i przeciw? W takim razie nie zasłużył na to, byś rezygnowała dla niego ze swoich marzeń. Stwierdzenie: „Zostań, bo ja tak chcę” jest po prostu z jego strony obraźliwe.

zakochana para

Seks

Nie zawsze masz ochotę na seks i to jest całkowicie normalne. Naciski ze strony mężczyzny, byś go zaspokoiła i kochała się z nim wbrew sobie, są po prostu nie na miejscu. Jeżeli naprawdę miałby do ciebie szacunek, zapytałby się, czy zaparzyć ci herbaty lub zrobić relaksującą kąpiel. Przemyśl, czy naprawdę warto być z kimś, dla kogo najważniejszy jest czubek własnego nosa.

Polecane wideo

Komentarze (50)
Ocena: 4.86 / 5
faceet (Ocena: 2) 11.01.2020 19:58
Po co w takim razie facetowi kobieta skoro nie chce robic rzeczy, dla ktorych sie z nimi wiążemy??
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.11.2014 21:16
Z tym odchudzaniem, to przesada. Mi jest szkoda facetów, którzy wiążą się ze zgrabnymi kobietami, a po kilku latach mają obok siebie zapuszczonego słonia. Jeśli taki stan rzeczy wynika z lenistwa, to moim zdaniem obowiązkiem faceta jest zwrócenie uwagi. Miłość, to nie tylko komplementy i czułe słówka, to też szczerość, czasem bolesna. Wszystko można powiedzieć, tylko trzeba znaleźć na to dobry sposób.
odpowiedz
oburzona księżniczka (Ocena: 5) 28.11.2014 11:40
Czy ja wiem.. Jakieś kompromisy muszą być. Tobie się nie chce seksu, a jemu bardzo? Jak zamknie się w pokoju i sam zaspokoi, to i tak będziecie nieszczęśliwe, że was zdradza z laskami z internetu :/ no kurczaki. A to odchudzanie? Zależy, jak to przekaże, oczywiście. To nigdy nie będzie miłe usłyszeć, że trochę masz za dużo, ale może być również motywujące. Rezygnacja z marzeń? Na pewno nie ze wszystkich, ale niektóre można trochę zmienić. Nie bawmy się w aż takie księżniczki, same niejednokrotnie manipulujemy facetami i wymagamy od nich tego, na co akurat nie mają ochoty.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.11.2014 00:27
Dziewczyny potrzebuję porady/kopa w tyłek bo sama nie wiem co zrobić, a nie potrafię o tym rozmawiać z najbliższymi znajomymi. Od jakiegoś czasu jestem w tragicznej sytuacji uczuciowej. Jestem zakochana w facecie, wszystko wskazuje na to, że on też zwrócił na mnie uwagę, ale nie wiem co zrobić dalej, czuję że chyba powinnam zrezygnować bo...on jest 22 lata starszy. Wiem, że moje uczucie nie jest powierzchowne, ale wiem też że taki związek większości ludzi wydałby się patologiczny. nie wiem co zrobić,
zobacz odpowiedzi (4)
Anonim (Ocena: 5) 27.11.2014 23:33
Rozstałam sie z chłopakiem. Strasznie przeklina mowi do mnie w złości : zamknij mordę kur.a. Albo zamknij piz.e. Po czym ja uciekam do siebie - bo mieszkamy razem ale non stop sie wyprowadzam. On nie chce uprawiać seksu a dzis mi powiedział ze nie chciał bo sie bal ze zajdę w ciąże z nim a to byłaby tragedia dla dziecka . Kłamie ale jak może tak mowić. Cały czas mowi mi ze jestem chora psychicznie ze mam depresje ze wszyscy to mówią ze moje koleżanki mówią ze jestem kur.a i ze mu sie dziwią ze ze mna jest. Nie daje rady. Ale muszę ... Napiszcie coś , co myślicie
zobacz odpowiedzi (7)

Polecane dla Ciebie