Co robisz źle na randce?

Pierwsza randka bywa stresująca dla obu stron.
Co robisz źle na randce?
26.10.2014

Pierwsza randka bywa stresująca dla obu stron. Obawiamy się wszystkiego - od kłopotliwej ciszy, przez niewygodne tematy, aż po resztki jedzenia, tkwiące między zębami, podczas gdy posyłamy szerokie uśmiechy w kierunku naszego partnera. My, kobiety, tak bardzo chcemy zrobić dobre wrażenie, że czasami zapominamy o tym, aby po prostu być sobą i dobrze się bawić. W końcu poznawanie nowych ludzi, rozmowa i pyszne jedzenie (zakładając, że randkę spędzasz w restauracji) powinny być przyjemnością.

Jak jednak wygląda rzeczywistość? Dowiedz się, czytając naszą listę 10 rzeczy, które każda z nas choć raz zrobiła podczas pierwszego spotkania z potencjalnym chłopakiem!

1. Męka podczas zamawiania jedzenia

Mężczyźni, po przejrzeniu menu, najczęściej wybierają potrawę, która prezentuje się najlepiej. Z kolei w naszych kobiecych głowach toczy się prawdziwa gonitwa myśli i pytań - Czy to danie nie jest za drogie? Czy jeśli zamówię burgera i frytki on pomyśli, że jestem gruba? Może zamówię sałatkę... ale po niej zaraz znów będę głodna...

Tak to najczęściej wygląda, prawda?

 

para

9. Gapienie się

Czasami tak bardzo staramy się utrzymać kontakt wzrokowy podczas rozmowy, że w pewnym momencie zwyczajnie zaczynamy się gapić. Nie martw się jednak, wszystkie to przerabiałyśmy. 

para

7. Powiadomienie przyjaciół

Na pewno choć raz zdarzyło ci się wyjść do łaznieki podczas randki, tylko po to, aby napisać do przyjaciółki, jak przebiega spotkanie...

dziewczyna kawa

5. Unikanie ciszy

Często wydaje nam się, że cisza podczas randki oznacza, że spotkanie nie należy do zbyt udanych. W takich momentach zaczynamy mówić, nie do końca kontrolując to, o czym  i ile mówimy. 

para pocałunek

8. Ucieczka

Jeśli randka przebiegała wyjątkowo źle, na pewno zdarzyło ci się wymyślić jakąś wymówkę i zwyczajnie zwiać, a potem już nigdy nie odebrać telefonu? Cóż, nie tobie jednej. 

deszcz para

6. Szukanie chemii

Za to akurat obarczamy winą bajki Disneya. Wszystkie chcemy to poczuć i chcemy czuć to często. Te małe motylki radośnie latające nam w brzuchu. Dlatego na każdej randce czekamy na ten wyjątkowy moment, aby mieć pewność, że nowa znajomość idzie w dobrym kierunku. Czasami staramy się nawet przekonać same siebie do tego na siłę.  

para wino

2. Niewygodne ubranie

Trzeba przyznać, że podczas randki każda z nas wygląda zupełnie inaczej niż na co dzień. Nawet stylowe kobiety przed pierwszym spotkaniem pozwalają sobie na zakupy czy wizytę u kosmetyczki. Zdarza nam się nawet założyć superobcisłą sukienką, przez którą cały wieczór siedzimy jak na szpilkach, praktycznie nie mogąc oddychać. 

para zachód słońca

10. Mądrala

I wreszcie wisienka na torcie - na pewno zdarzyło ci się zgrywać mądralę podczas randki z wyjątkowo inteligentnym i oczytanym facetem. Starałaś się wtedy trzymać tematów, w których jesteś prawdziwą ekspertką. Gdy jednak rozmowa schodziła na inne tory... Cóż, zakończenie tej historii na pewno już znasz.

 

 

pocałunek para

3. O czym rozmawiać?

Otwarte osoby nie mają problemu z kontaktami interpersonalnymi, nawet podczas pierwszej randki. Wiele z nas ma jednak problem z wyborem odpowiednich tematów. Boimy się, że powiemy coś nieodpowiedniego, będziemy nudne lub wyjdziemy na gaduły.

 

para serce

4. Ocenianie

Podczas pierwszego spotkania zwracamy uwagę na najdrobniejsze szczegóły i oceniamy, oceniamy, oceniamy. Czy on dobrze mówi o swojej rodzinie? Czy umył dzisiaj włosy? Czy on przypadkiem nie wspomina zbyt często o swojej matce? Czasami nie dajemy partnerowi nawet szansy, aby mógł się wykazać. Pamiętaj jednak, że pierwsze wrażenie często jest mylne!

Komentarze (10)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 26.10.2014 16:13
Byłam na randce z kolesiem, który uwielbiał zarabiać pieniądze. Miał 25 lat, ja 21 i zaczynałam kolejne studia (dzienne). Przyznałam mu się, że nie pracuję i sobie spokojnie wyżyję z tego, co dają mi rodzice. No dobra, przyznam się :D Powiedziałam, że jestem leniwa, ale nie narzekałam na brak pieniędzy. I wiecie jaki jest koniec tej krótkiej historii... Chłopak się do mnie nie odezwał ;]
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 26.10.2014 12:12
słuchajcie dziewczyny, a co uważacie o tym, jak dziewczyna zaprasza na randkę faceta? typu "może wyskoczymy na kawę albo spacer?". bo zdania są podzielone, jedni mówią, że to jednak facet powinien wykonać pierwszy krok, a inni, że świat poszedł do przodu i to nie ma znaczenia kto zaprasza :) co myślicie na ten temat?
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 26.10.2014 10:08
a ja poznałam świetnego faceta na siłowni. Jest trenerem. Gadałam z nim kilka razy i wydaj się być naprawdę fajnym facetem, choć jest trochę wycofany, spokojny i nie wie za bardzo o czym gadać. Oblukałam jego profil na fb i niestety okazało się, że ma dziewczynę. Ale nie wiem o co mu chodzi, bo cały czas kręci się wokół mnie, widzę jak próbuje podejść i zagadać, uśmiecha się na mój widok, gdy wchodzę do siłowni. Nie wiem o co mu chodzi. Zawiodłam się, bo byłam przekonana, że jest wolny ;( nie ogarniam facetów. Po co te spojrzenia, uśmiechy itp. skoro jest w związku :/
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 26.10.2014 08:05
Mi się nie zdarzyło zwiać z randki, ale zdarzyło się, że facet uciekł z randki ze mną. Nie było mi wcale do śmiechu, biorąc pod uwagę w jakim momencie to zrobił, o czym akurat rozmawialiśmy i co mu powiedziałam chwilę wcześniej. Po tym chyba już nigdy nie zaufam facetom, bo to było naprawdę wredne.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo