Czy Twoje IMIĘ podoba się facetom? To zależy od tego, jak się im przedstawiasz...

Okazuje się, że osoby używające skróconych form swoich imion mają większe powodzenie.
Czy Twoje IMIĘ podoba się facetom? To zależy od tego, jak się im przedstawiasz...
11.10.2014

Joanna, Magdalena, Aleksandra – te imiona w pełnej formie są niezaprzeczalnie piękne. Ale zastanówmy się, co myślimy na początku o kimś, kto przedstawia się pełną formą swojego imienia. Raczej nie wzbudza w nas bardzo pozytywnych emocji, nieprawdaż?

Dlatego lepiej spuścić z tonu i Aleksandrę zamienić na Olę, a relacje z innymi ludźmi będą szły już gładko. A na pewno ulegną zmianie te z płcią przeciwną.

blake lively

Ludzie na całym świecie podzielają ten pogląd. Aż 72% mieszkańców Wielkiej Brytanii, USA, Kanady, Francji, Hiszpanii, Włoch i Niemiec przedstawia się zdrobnieniem od swojego pełnego imienia.

W Brazylii robi to już 100%!

blake lively

Eksperci z Badoo.com zauważyli też jeszcze jedną zależność. Jak się okazuje, nie tylko chętniej interesujemy się osobami o zdrobniałych imionach, ale też bardziej ciągnie nas do tych, którzy nazywają się podobnie.

Dla przykładu: facet o imieniu Dennis zainteresuje się kobietą o imieniu Denise.

 

 

Co Wy na to? W jaki sposób Wy przedstawiacie się na pierwszym spotkaniu? Uważacie, że przykładowo forma `Kasia`sprawdzi się lepiej niż `Katarzyna`?

Przy okazji przeczytajcie, jakie imiona są obecnie w modzie:

Które imiona są w modzie?

blake lively

Poza powodzeniem u płci przeciwnej skrócone formy imion dają też jeszcze jedną korzyść – ich posiadacze zwykle więcej zarabiają, co wykazują badania Baddo.com.  Z drugiej strony powinni z nich zrezygnować ci, którzy walczą o pozycję i autorytet u społeczeństwa, np. politycy.

-W tym przypadku działa odwrotna zasada – przyznaje Hamming. – Łatwiej zdobyć uznanie i respekt, kiedy przedstawiasz się `David`, a nie `Dave`. 

blake lively

Jak podaje serwis radkowy Badoo.com, zdrobniałe imiona kobiet są lepiej przyjmowane przez mężczyzn, którzy postrzegają ich właścicielki za bardziej atrakcyjne. Jako dowód portal wskazuje najpopularniejsze kobiece profile – najwięcej wiadomości otrzymują bowiem panie, podające w swoich danych skróconą formę imienia.

-Imię bardzo dużo mówi o człowieku – stwierdza Jo Hemmings, psycholog behawioralny i ekspert od randek (pełne imię: Joanna). – Ci, którzy przedstawiają się jego zdrobniałymi formami są postrzegani jako bardziej przyjaźni i przystępni. Takie imiona dają drugiej stronie poczucie ciepła i nieformalności, a tego szukamy na początku u poznawanej osoby.

Polecane wideo

Komentarze (63)
Ocena: 4.51 / 5
kate (Ocena: 5) 13.10.2014 13:46
jestem katarzyna i nie zamienie sie na inne imie
odpowiedz
bshshs (Ocena: 5) 13.10.2014 13:26
Mam na imię Marika,nawet mi się podoba. Szkoda,że nie nazywam się Basia lub Maria....
odpowiedz
aaa (Ocena: 5) 13.10.2014 11:54
a ja mam na imię Ada - to jest moje pełne imię i tak się też przedstawiam - najbardziej wkurza mnie jak po tym ludzie na siłę zwracają się do mnie Adrianno. Szczególnie w sprawach służbowych.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 2) 13.10.2014 10:01
CZY WY NIE ROZUMIECIE ŻE W TYM ARTYKULE CHODZI O IMIONA TYPU: MAGDALENA-MAGDA, JOANNA-ASIA, KRYSTYNA-KRYSIA,MAŁGORZATA-GOSIA A NIE O TO ŻEBY ZDRABNIAĆ IMIONA KTÓRE MAJA JUŻ ŁAGODNĄ FORMĘ NP. KAROLINA, KLAUDIA, MARZENA. CZYTAJCIE ZE ZROZUMIENIEM DOMINISIE, AGATKI, SYLWUSIE....
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.10.2014 19:27
ale gówno...
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie