Mężczyźni WOLĄ BLONDYNKI! Mamy na to aż 5 dowodów!

Spór o najbardziej pociągający kolor kobiecych włosów trwa od lat. Jak się okazuje, blond fryzury wygrywają z innymi w przedbiegach.
Mężczyźni WOLĄ BLONDYNKI! Mamy na to aż 5 dowodów!
10.10.2014

Znacie film z boską Marylin Monroe pod tytułem `Mężczyźni wolą blondynki`? Już wtedy wiadomo było, jaki kolor włosów podoba się panom najbardziej. I choć kłótnie o to, jak wiele wspólnego z prawdą ma powyższa teza trwają już od lat, w końcu trzeba przyznać rację jej autorowi. Wszystko przez najnowsze odkrycie związane z genami i psychiką mężczyzn.

Okazuje się, że to, co kobieta ma w głowie, jest dla facetów równie ważne jak to, co ma... na głowie. Fryzura jest bowiem źródłem informacji o jej charakterze, a przy okazji działa na mężczyzn jak wabik. Podobno to, jaki kolor włosów odpowiada panom najbardziej, zależy od ich indywidualnych upodobań. Można więc zastanowić się, skąd wzięło się przekonanie o wyższości blondu nad innymi barwami fryzur. Na ten temat istnieje kilka teorii.

blondynka

Jedna z teorii głosi, że w parze z jasnym kolorem włosów idzie otwartość i swoboda właścicielki. Blondynki postrzegane są więc zwykle za frywolne, rozrywkowe, zwariowane i odważne. Kiedy powiąże się te cechy z wyobrażeniem na temat łóżkowych umiejętności kobiety, w myślach faceta rodzi się jej obraz jako demona seksu.

- Chyba każdy facet na hasło `seksbomba`wyobraża sobie blondynkę! - przekonuje Rafał, mieszkaniec Warszawy.

blondynka

Na koniec ciekawostka. Wydaje Ci się, że kobiety posiadające jasny kolor włosów były na świecie od początków istnienia Homo sapiens? Nic bardziej mylnego!

Kanadyjscy antropolodzy udowodnili, że jeszcze dziesięć tysięcy lat temu Ziemia opanowana była wyłącznie przez brunetki i szatynki. Jasny kolor włosów pojawił się dopiero pod koniec epoki lodowcowej.

Brak ciemnego pigmentu w skórze to wynik pewnych mutacji genetycznych. Kanadyjscy badacze twierdzą, że do ich powstania doszło w wyniku swoistej rywalizacji między przedstawicielkami płci pięknej.W populacji łowców, gdzie mężczyźni ginęli na polowaniu, kobiety musiały dobrze się postarać, aby zdobyć partnera. Nieliczne niewiasty, które rodziły się z jasnymi włosami znajdowały się od razu na wygranej pozycji. A wszystko dlatego, że bardzo wyraźnie wyróżniały się z tłumu.

Poza tym, badacze udowodnili, że ich jasny kolor włosów pobudzał męskie ośrodki mózgu odpowiedzialne za popęd seksualny.

A Wy jaki macie kolor włosów, dziewczyny?

Źródło: we-dwoje.pl

blondynka

Inna teoria szuka rozwiązania w rysach twarzy – blond jako kolor optycznie rozjaśniający, łagodzi rysy, co mężczyźni widzą jako przejaw delikatności i uległości. W wielu przypadkach to właśnie tego poszukują u partnerki.

Co więcej, jasny kolor włosów to synonim czułości, przez co często utożsamiany jest z tęsknotą za dzieciństwem i kojarzony z przyjemnościami, ale i ze wszystkim, co niezobowiązujące.

- Blondynki łączą w sobie dwie cechy. Z jednej strony seksbomba, z drugiej anioł. To strasznie pociągające połączenie - przekonuje z kolei Michał.

blondynka

Naukowcy umiłowanie blond włosów przypisują także... genom. Mężczyźni, szukając partnerki, podświadomie wybierają taką, którą uważają za idealną matkę dla swoich dzieci.

Ważne jest, by jej geny nie przyćmiły jego własnych, a – jak wiadomo – gen jasnych włosów nie jest dominujący. Stąd też przekonanie, że blondynki są lepszymi kandydatkami na żonę.

blondynka

Poza tym mężczyźni kierują się też względami czysto estetycznymi – ikonami piękna od lat okrzykiwane są przede wszystkim blondynki. Ideałem dla wielu panów jest Marylin Monroe, która jest najsłynniejszą posiadaczką jasnych włosów i to do niej porównują oni kandydatki na partnerkę.

Zresztą model blond-piękności utrwalali w swojej podświadomości od dzieciństwa, gdyż zwykle księżniczki z bajek prezentowały właśnie ten typ urody.

blondynka

Ostatnia z teorii mówi o tym, że poza samym kolorem włosów, panom chodzi o cerę. Jak wiadomo, zwykle z naturalną blond fryzurą w parze idzie jasna karnacja, a na niej łatwiej dostrzec podniecenie, czy zainteresowanie drugą osobą. Szczególnie, że cera ta ma szczególne skłonności do rumienienia się, co bardzo podoba się panom.

- Uwielbiam zarumienione blondynki. Są takie apetyczne! - zachwyca się Mikołaj.

 

 

Komentarze (56)

Ocena: 4.36 / 5
Anonim (Ocena: 5) 18.03.2015 19:40
Mężczyźni wolą blondynki od brunetek ponieważ brunetki to w większości zołzy ceniące bardziej od faceta swój tyłek, karierę i niezależność. Brzydzę się takimi babami.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.10.2014 00:49
a co do tej cery to ja mam dosyć ciemny czekoladowy brąz i niemalże mleczną cerę. tak więc nie tylko blondynki taką mają
odpowiedz
koko (Ocena: 5) 11.10.2014 10:01
ja mam tak obrzydliwe blizny po trądziku na twarzy że choćbym miała blond włosy do pasa to i tak nikt na mnie uwagi nie zwróci...głupi artykuł papilocie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.10.2014 23:41
a pomyślałyście kiedyś, że to również zależy od narodowości? U nas chłopakom podobają się latynoskie typy urody.. a np u latynosów mało się nie potłuką za blondynką.. z czego to wynika.. a bo przeważnie podoba się to co egzotyczne. To raz a po dwa blondynek jest mniej.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.10.2014 23:06
dajcie spokój zz tą rywalizacją pomiędzy jasnymi włosami a ciemnymi! facetom podobają się ładne kobiety a kolor pełni zazwyczaj rolę drugorzędną. oczywiście zdarzają się tacy, dla których jest to wyznacznik atrakcyjności ale przecież sam kolor włosow nie wystarczy żeby wyglądać atrakcyjnie. można sobie nim nieco poprawić urodę bo np ktoś korzystniej wyglada w blondzie, ktoś inny w ciemnym kolorze ale ogólnie każdy kolor jest atrakcyjny jeśli nosi go atrakcyjna kobieta ;);) a tak na marginesie, nie musimy wszystkiego robić dla facetów, nośmy taki kolor jaki się NAM podoba:):)
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo