Sprawdzasz telefon swojego chłopaka? Zdrada wisi w powietrzu!

Jeśli zdecydowałaś się na taki krok, to znaczy, że masz ku temu podstawy.
Sprawdzasz telefon swojego chłopaka? Zdrada wisi w powietrzu!
12.09.2014

Szczęśliwy związek dwóch osób zawsze powinien opierać się na głębokim uczuciu, ale także bezgranicznym zaufaniu. Tak przynajmniej mówi teoria, bo w praktyce bardzo różnie z tym bywa. Zwłaszcza kobiety wychodzą z założenia, że można kochać, ale trzeba także sprawdzać. Często prowadzi to do nieporozumień, a nawet rozstań, bo nieuzasadnione podejrzenia zawsze są bardzo krzywdzące dla drugiej strony. W dzisiejszych czasach możliwości szpiegowania partnera jest naprawdę wiele. Czasami wystarczy chwycić za telefon...

Niektórzy zakochani zapominają o prawie każdego człowieka do prywatności. Uważają, że bliska relacja wyklucza ukrywanie przed sobą czegokolwiek. Dochodzi wtedy do szantażu emocjonalnego – skoro mnie kochasz, nie masz się czego wstydzić i obawiać.

Umiarkowana zazdrość jeszcze nikomu nie zaszkodziła, ale czym innym jest czujność, a czym innym obsesja. Przeglądanie SMS-ów, listy kontaktów i połączeń oraz czytanie maili partnera to przekroczenie pewnej granicy. Zwłaszcza, jeśli odbywa się bez jego wiedzy. Okazuje się jednak, że to bardzo powszechne zjawisko. Do czego prowadzi?

zakochana para

W Stanach Zjednoczonych przeprowadzono sondaż na ten temat. Wzięło w nim udział ponad 13 tysięcy osób pozostających w stałych związkach. Spora grupa ma doświadczenie w tej kwestii. 20 procent mężczyzn przyznaje się do przeglądania zawartości telefonu swojej partnerki. 25 procent kobiet przyznaje się do tego samego względem telefonu ukochanego faceta.

Czego tam szukamy? Mężczyźni najczęściej wskazują na czystą ciekawość. Nie wiedzą, czego mogą się spodziewać, ale coś podpowiada im, że warto tam zajrzeć. Co dziesiąty szuka dowodu na oszustwa i zdradę. Aż co piąta kobieta zostaje szpiegiem, bo podejrzewa partnera o niewierność. Co dziesiąta szuka dowodów na kłamstwa.

Oburzenie z tego powodu jest jak najbardziej słuszne. Niezależnie od intencji, to naruszenie prawa do prywatności. A może efekty takiej działalności usprawiedliwiają taką przebiegłość? Okazuje się, że jeśli ktoś decyduje się na taki krok, często dopina swego...

zakochana para

Podobno ciekawość jest pierwszym stopniem do piekła. W przypadku szpiegowania partnera może być tym ostatnim. Badanie pokazuje, że podejrzliwi partnerzy mają powody do braku zaufania.

Ponad połowa mężczyzn znalazła w telefonie ukochanej dowody na niewierność.

71 procent kobiet wykryło zdradę dzięki telefonowi wybranka.

Okazuje się więc, że jeśli szukamy, to najprawdopodobniej znajdziemy. Osoby decydujące się na takie nieuczciwe zagranie, najczęściej mają ku temu powody. Po telefon ukochanej osoby sięgamy nie z czystej ciekawości i nudy, ale by potwierdzić swoje obawy. A te najczęściej okazują się uzasadnione.

Co lepsze – zachować się uczciwie czy żyć w nieświadomości?

Komentarze (21)

Ocena: 5 / 5
iza (Ocena: 5) 27.04.2016 04:01
Ja sprawdzilam ostatnio niby z nikim nie pisał ale ciagle wchodzi na profile innych lasek. Niektóre powtarzają się często. Co myślicie? Bo to że na instagramie ogląda cycki i dupy to już inna sprawa. Boże co ci faceci mają w głowach wymiotować się chce.
odpowiedz
ja (Ocena: 5) 27.04.2016 03:57
Zaczęłam sprawdzać tel. narzeczonego po 3 latach związku. Okazało się że pisze z koleżanką z pracy. I to nie była zwykła pisanina tylko komplemenciki i nawet ustawki na spotkania. A tak mu ufalam faceci potrafią tak grać, że niczego wcześniej nie podejrzewałam. Dziewczyny sprawdzajcie!
odpowiedz
Berni (Ocena: 5) 06.12.2015 19:50
Zaufanie, wyrozumiałość i wzajemna pomoc – tego nie powinno nigdy brakować pomiędzy partnerami. Jednak z upływem czasu zaczyna nam się tak po prostu „nudzić”. polecam świetnych specjalistów w PsychoMedic w Warszawie, do których można się zapisać na ul. Laciego 19 (tel. 22 299 11 22) i w centrum Warszawy na ul. Filtrowej 62 (22 253 88 88).
odpowiedz
Asia22 (Ocena: 5) 01.11.2015 17:05
Ja rów­nież mia­łam pro­blem ze swoim face­tem, nie byłam pewna czy jest mi w pełni wierny. Wtedy zna­joma pole­ciła mi stronę do szpie­go­wa­nia smsów, któ­rej sama uży­wała. Ta strona to: latwy.pl/czytajsmsy Skorzystałam i nie żałuję. Dzięki niej może­cie dosłow­nie w 5 minut mieć na swoim kom­pu­te­rze wszyst­kie SMSy swo­jego faceta, zarówno te wysłane jak i ode­brane. Serdecznie pole­cam wszyst­kim, któ­rzy nie są pewni :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.04.2015 00:27
NapJa po rozstaniu nie mogłam się pozbierać. Dopiero dzięki urokowi miłosnemu ze strony urokmilosny24.pl odzyskałam faceta. Znow jestem szczęśliwa.isz komentarz...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo