Para rozmawiała ze sobą przez miesiąc wyłącznie za pomocą obrazków! (Dogadali się?)

Sprawdźcie, jak próbowali się porozumieć.
Para rozmawiała ze sobą przez miesiąc wyłącznie za pomocą obrazków! (Dogadali się?)
25.08.2014

Współczesne pary, niezależnie od tego, jak blisko są ze sobą, nie ograniczają swojego związku wyłącznie do bezpośrednich relacji. Coraz większą rolę odgrywa telefon i wcale nie chodzi o tradycyjne rozmowy głosowe. W czasach, kiedy SMS-y kosztują grosze (lub są zupełnie bezpłatne), a aplikacje do rozmów tekstowych instaluje coraz więcej z nas, kluczową rolę zaczynają odgrywać krótkie komunikaty. Trudno było jednak przypuszczać, że mogą być aż tak krótkie!

Alex Goldmark i Liza Stark z Nowego Jorku postanowili sprawdzić, czy możliwa jest skuteczna komunikacja przy wykorzystaniu wyłącznie emoji, czyli popularnych emotikonów, które możemy ściągnąć na swoje smartfony. Para zdecydowała się na korespondencję obrazkową przez cały miesiąc. Wcześniej ustalili najważniejsze kwestie – Alex przedstawiał siebie jako chłopaka z czapką na głowie, a Liza występowała jako ikonka ciemnowłosej dziewczyny. Kolejne obrazki w odpowiedniej kolejności mają informować, co aktualnie robią.

Nie obyło się bez drobnych nieporozumień, ale w większości przypadków świetnie się dogadywali. Zobaczcie przykłady ich konwersacji.

emoji

Pierwsza wiadomość tekstowa po zakończeniu eksperymentu. Para nie kryje rozczarowania. Dlaczego? Oboje uważają, że ta zabawa bardzo umocniła ich związek.

emoji

Alex pyta Lizę, czy ta wybiera się na spotkanie ze znajomymi. Ona informuje, że idzie pobiegać. Następnie ustalają listę zakupów. Liza przypomina o kupnie pieczywa i mleka.

emoji

Liza informuje, że jej lot jest bardzo opóźniony ze względu na trudne warunki atmosferyczne. Później, że lot został odwołany i będzie musiała wrócić do miasta pociągiem.

emoji

Liza pyta Alexa, kiedy wróci do domu, by sfotografować koszulkę, którą zrobiła. On dopytuje, czy potrzebuje baterii do aparatu. Dochodzą do porozumienia, ale Alex informuje, że zostanie w pracy aż do północy.

emoji

Alex informuje, że właśnie wraca do domu, Liza odpowiada, że jest na spotkaniu z przyjaciółką. Chłopak pyta, czy powinien się tam zjawić, błędnie odczytując intencje ukochanej. Okazuje się, że Liza daje mu do zrozumienia, że ktoś z rodziny koleżanki zmarł i powinny zostać same. Po prawej stronie – para wygłupia się.

Komentarze (6)

Ocena: 5 / 5
kas (Ocena: 5) 25.08.2014 12:09
Pewnie Amerykanie :-) No cóz szkoda, że populacja ludzka zaczyna cofać sie w rozwoju
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 25.08.2014 11:20
Jak z książeczki dla trzylatkow
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.08.2014 09:07
Czyli ludzkość zatoczyła koło i wracamy do hieroglifów...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.08.2014 02:06
głupie. widać dla hipsterów używanie liter stało się zbyt mainstreamowe.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo