Arogancki drań KONTRA miły facet: Z kim umówisz się chętniej?

Zaskakujące wyniki eksperymentu.
Arogancki drań KONTRA miły facet: Z kim umówisz się chętniej?
12.08.2014

Wyobraź sobie, że siedzisz samotnie w klubie i nagle dosiada się do ciebie przystojny facet. Wolałabyś, by prawił ci wyszukane komplementy, kupował drinki i z uwagą wysłuchiwał wszystkiego, co do niego mówisz; czy raczej by był wobec ciebie arogancki i na twoich oczach oglądał się za innymi kobietami?

Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie nie jest wcale taka prosta. Bo choć w pierwszej chwili wydaje się, że żadna kobieta nie chciałaby być ignorowana przez nowo poznanego mężczyznę, to tak naprawdę… najbardziej kręcą nas właśnie dranie.

Potwierdził to zresztą eksperyment przeprowadzony przez naukowców z Ameryki oraz z Interdyscyplinarnego Centrum Herclijja w Izraelu.

Jon kortaharena

Podczas badania kobiety i mężczyźni, biorący udział w eksperymencie, mieli rozmawiać ze sobą osobiście lub za pośrednictwem czata. Naukowcy dołączyli przy tym do doświadczenia dwójkę wolontariuszy obu płci, których wtajemniczyli w całe doświadczenie i którym polecili zachowywać się w określony sposób.

- W czasie pierwszego badania to wtajemniczona w kulisy eksperymentu kobieta miała za zadanie zwierzyć się ze swoich problemów nowo poznanemu mężczyźnie – opowiedzieć mu o kłopotach z przyjaciółką czy problemach finansowych. Miała być przy tym sympatyczna i opiekuńcza. Zalecono jej, by dużo mówiła, ale też dużo słuchała – czytamy na serwisie wp.pl.

Jak ocenili ją rozmówcy? W większości przypadków bardzo pozytywnie. Podobało im się to, że jest czuła, troskliwa i zaangażowana w relację. Zdaniem mężczyzn, biorących udział w badaniu, taka dziewczyna jest ideałem partnerki.

Najbardziej zaskakujące wyniki eksperymentu miały jednak dopiero nadejść.

Jon kortaharena

Kiedy naukowcy postanowili odwrócić sytuację i to samo polecenie wydali podstawionemu wolontariuszowi, okazało się, że jego opiekuńczość, troskliwość i szczerość zostały bardzo źle odebrane przez rozmawiające z nim kobiety. Miły chłopak wydał się większości z respondentek… ofiarą losu i lizusem.

- Mężczyźni mogą odczytywać czułość kobiet jako znak seksualnego zainteresowania i odpowiednio reagują, odbierając je jako bardziej atrakcyjne – podsumowała wyniki badań dr Gurit Birnbaum. - Tymczasem kobiety mogą postrzegać takiego mężczyznę jako nieszczerego manipulanta, próbującego osiągnąć korzyści seksualne, a może desperata, a zatem i osobę mniej atrakcyjną. Alternatywnie kobiety mogą odbierać takiego mężczyznę jako bezradnego i mniej dominującego.

Wniosek? Większe szanse ma u nas drań, który nie stara się zrobić na nas jakiegokolwiek wrażenia niż uroczy chłopak, który okazuje nam swoje zainteresowanie i sympatię…

Komentarze (12)

Ocena: 4.5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 11.11.2015 19:24
Miłość to najdziwniejsze co jest na świecie… przychodzi niespodziewanie i tak samo szybko odchodzi. W każdym związku człowiek uczy się czegoś nowego, idzie na ustępstwa, wybacza, tęskni. W krótkim czasie oddajesz komus innemu swe serce i pragniesz by także je pokochał. Na twarzy masz uśmiech i zyjesz pełnią życia. Ale gdy to stracisz… tylko ból i cierpienie. U mnie to były kolejne doby płaczu. Po prostu depresja…. Kiedy już trochę się pozbierałam wiedziałam ze albo on albo żaden. Przeszukiwałam Internet w poszukiwaniu pomocy. I tak trafiłam na stronę urok-milosny.pl – zamówiłam urok i choć myślałam już że nie spotka mnie w życiu nic dobrego odzyskałam ukochanego mężczyznę. Dlatego nigdy nie warto tracić nadziei w lepsze jutro.
odpowiedz
Ania (Ocena: 5) 13.08.2014 18:08
a jak dla mnie facet musi być czuły, troskliwy, opiekuńczy, musi zabiegać o swoją kobietę , starać się, okazywać uczucia i nie bać się aby o nich mówić ALE też musi mieć swoje zdanie , czasem się sprzeciwić kobiecie kiedy trzeba i mieć jaja. Nie może "latać" za Nią co 5 minut i być wręcz nachalny każdego dnia bo to na pewno męskie nie jest i coś takiego odpycha. Trzeba zachować umiar i w jedną i drugą stronę ;) Ja osobiście strasznie nie lubię jak facet życia nie ma poza mną i mnie osacza, ale drani zimnych też nie toleruje, facet to facet, musi wiedzieć gdzie są granice i mieć to "coś" :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.08.2014 16:38
ale mi to odkrycie, wow
odpowiedz
jaa (Ocena: 5) 12.08.2014 22:40
ja wolę miłych facetów, problem w tym że oni zazwyczaj wolą głupie zarozumiałe cipy:O
odpowiedz
Marta (Ocena: 5) 12.08.2014 18:32
Związek z bad boyem powinna zaliczyć każda kobieta, to z nim miałam najlepszy seks życia, ale nie ma co planować z kimś takim przyszłości
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo