Odkryto lek na samotność i odrzucenie. Masz go w swoim domu!

Od tej pory rozstania z mężczyznami nie będą już tak bolesne.
Odkryto lek na samotność i odrzucenie. Masz go w swoim domu!
05.08.2014

Powszechne jest przekonanie, że kobiety są o wiele bardziej wrażliwe od mężczyzn. Uchodzimy za niezwykle emocjonalne, a momentami wręcz przewrażliwione. Wszystkim się przejmujemy, łatwo nas zranić, a po porażce trudno nam dojść do siebie. W naszych głowach aż kłębi się od przemyśleń, scenariuszy i zupełnie irracjonalnych spostrzeżeń. Kierują nami uczucia, a nie tzw. zdrowy rozsądek. Szczególnie źle znosimy rozstania. Popadamy w czarną rozpacz i nie potrafimy się pozbierać.

Z jednej strony to naturalne, bo po każdym nieudanym związku przychodzi czas na żałobę – zakończenie relacji można w końcu porównać do fizycznej utraty bliskiej osoby. Z drugiej – od smutku i poczucia pustki do paraliżującej histerii jest tylko jeden krok. Jak sobie z tym radzić? Grunt to przemyśleć całą sytuację, a kiedy to możliwe, uznać ją za zakończony rozdział. I iść dalej. Czasami niezbędna okazuje się psychoterapia. Ogromne znaczenie ma również wsparcie rodziny i przyjaciół. Jeśli jednak i to nie pomaga, wtedy wystarczy... tabletka.

Choć trudno w to uwierzyć, lekarstwo na samotność i odrzucenie najprawdopodobniej trzymasz we własnej torebce lub domowej apteczce!

happy pills

Eksperyment udowodnił, że kobiety, które zostały odrzucone i przyjęły ibuprofen (a nie placebo), o wiele łatwiej radziły sobie z tą sytuacją. Nie były zdenerwowane, ani smutne. Szybko pogodziły się z utratą zaufania i sympatii innych uczestników. Prawdopodobnie w ten sam sposób zachowają się wtedy, kiedy rozpadnie się ich związek. Wystarczy popularny lek przeciwbólowy.

W przypadku mężczyzn doszło do odwrotnej sytuacji – stonowani i mniej emocjonalni panowie, którzy przyjęli ibuprofen, odrzucenie przeżyli bardzo dramatycznie. Strata w połączeniu z lekiem prowadziła do pogorszenia się nastroju, negatywnych myśli, przygnębienia. Okazuje się więc, że zbawienny dla nas środek, dla nich jest najgorszym możliwym wyjściem.

U kobiet reguluje stan emocjonalny i łagodzi ból psychiczny, u mężczyzn potęguje podobne reakcje.

happy pills

Z pomocą przychodzą amerykańscy naukowcy z University of Texas. Badacze postanowili sprawdzić, jak popularna substancja wpływa na nasze postrzeganie świata. Na tapetę wzięto znany i powszechnie stosowany ibuprofen. To związek przeciwzapalny, przeciwbólowy i przeciwgorączkowy zawarty w większości reklamowanych leków na te przypadłości. Teraz okazuje się, że pomaga także na cierpienie duszy.

W badaniu wzięło udział niemal 140 studentów obojga płci. Połowa z nich połknęła 400 mg ibuprofenu, a pozostali – placebo. Skąd wiadomo, że substancja ta pomaga na samotność, skoro nie wszyscy zostali właśnie porzuceni lub sami zakończyli związek? Dalszy ciąg eksperymentu polegał na udziale badanych w „grze w wykluczenie”. To zabawa polegająca na eliminowaniu kolejnych uczestników. Nawet jeśli do tematu podchodzimy na luzie, w każdym z nas pojawia się mniejsze lub większe uczucie odrzucenia. W tym momencie studenci mieli określić, jak się czują.

Wnioski okazały się zaskakujące – ibuprofen w większości przypadków wpływał na stan emocjonalny. Różnie, w zależności od płci. Kobietom pomaga!

Komentarze (8)

Ocena: 3.75 / 5
Anonim (Ocena: 5) 11.11.2015 19:28
Miłość to najdziwniejsze co jest na świecie… przychodzi niespodziewanie i tak samo szybko odchodzi. W każdym związku człowiek uczy się czegoś nowego, idzie na ustępstwa, wybacza, tęskni. W krótkim czasie oddajesz komus innemu swe serce i pragniesz by także je pokochał. Na twarzy masz uśmiech i zyjesz pełnią życia. Ale gdy to stracisz… tylko ból i cierpienie. U mnie to były kolejne doby płaczu. Po prostu depresja…. Kiedy już trochę się pozbierałam wiedziałam ze albo on albo żaden. Przeszukiwałam Internet w poszukiwaniu pomocy. I tak trafiłam na stronę urok-milosny.pl – zamówiłam urok i choć myślałam już że nie spotka mnie w życiu nic dobrego odzyskałam ukochanego mężczyznę. Dlatego nigdy nie warto tracić nadziei w lepsze jutro.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.08.2014 10:53
Jak doczytałam do "amerykańscy naukowcy " przestałam czytać
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.08.2014 18:29
,,mniej mądrzejsze nastolatki", co jak co ale widać kto tu jest ten ,,mniej mądrzejszy"
odpowiedz
hahahaha (Ocena: 2) 05.08.2014 20:47
"Na tapetę wzięto znany i powszechnie stosowany ibuprofen." Gdy widzę coś takiego zastanawiam się czy te teksty są pisane przez zawodowe dziennikarki. Poprawna forma to "na tapet". W tym związku frazeologicznym nie chodzi wcale o tapetę na ścianie tylko o stół nakryty zielonym suknem.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.08.2014 20:16
oh rzadko biore leki nawet jak mnie boli glowa, ale zerwalam jakis czas temu zfacetem, bo myslalam ze juz nic do niego nie czuje, a teraz chodze jak zombie od kilku miesiecy, musze wiec wyprobowac ten lek, oby pomoglo...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo