Po takiej randce w restauracji, drugiej już NIE BĘDZIE! (Ohyda...)

Zachowania przy stole, które dyskwalifikują partnera.
Po takiej randce w restauracji, drugiej już NIE BĘDZIE! (Ohyda...)
03.08.2014

Randkowanie, choć powszechne i naturalne, wcale nie jest takie proste. Każda ze stron musi mieć się na baczności, bo towarzysz patrzy, słucha i analizuje. Jeśli coś pójdzie nie tak, „związek” zakończy się tuż po pierwszym spotkaniu. Drugiego po prostu nie będzie. W czasie jednego wieczoru czai się na nas mnóstwo pułapek, które mogą skutecznie zniechęcić do nas partnera. My także analizujemy sytuację i jeśli coś nam się nie spodoba, raczej nie damy się namówić na kolejne wspólne wyjście.

Szczególnie niebezpieczne są spotkania w lokalach gastronomicznych. To właśnie przy stole najłatwiej zauważyć, czy przeciwna strona nie ma przypadkiem kłopotów z manierami. Liczy się każdy szczegół – od zamówienia, przez spożywanie posiłku, aż do romantycznej lampki wina na pożegnanie. Co dyskwalifikuje mężczyzn w naszych oczach, a czym my im podpadamy? Z pomocą przychodzą wyniki bardzo ciekawego badania.

Jeden z portali randkowych przeprowadził szeroko zakrojoną ankietę na temat kulturalnego zachowania się przy stole. Sprawdźcie, co najbardziej nas irytuje, a tym samym wyklucza możliwość drugiej randki...

randka w restauracji

NIE MLASKAJ!

Największym grzechem zdaniem kobiet (86 proc. wskazań wśród pań) i mężczyzn (74 proc.) jest brak manier przy stole. Ponad połowa uznała, że szczególnie denerwujące jest głośne spożywanie posiłku. Mlaskanie i bekanie dyskwalifikują raz na zawsze.

randka w restauracji

KAŻDY WYBIERA DLA SIEBIE

Kobiety dosłownie nie znoszą sytuacji, kiedy w czasie składania zamówienia nie mają nic do powiedzenia. Partner sam wybiera dania i stawia towarzyszkę przed faktem dokonanym. 61 proc. pań uznało to za niedopuszczalne.

randka w restauracji

ZAPOMNIJ O FRYTKACH I HAMBURGERZE

W jakim lokalu powinna odbyć się randka? Najlepiej postawić na tradycyjną restaurację, która oferuje szerokie menu i klasyczne dania. Co czwarta osoba twierdzi, że niedopuszczalne jest zaproszenie do baru fast food, a 14 proc. - na sushi.

randka w restauracji

TELEFON WSZYSTKO PSUJE

Najbardziej denerwujące zachowania przy stole to – pisanie SMS-ów (35 proc. wskazań), robienie zdjęć potrawom (33 proc.) oraz odbieranie telefonu (33 proc.). Niemal połowa ankietowanych uznała, że korzystanie z portali społecznościowych w czasie randki to skandal.

randka w restauracji

DANIA, KTÓRE ODSTRASZAJĄ

Problemem może być także wybór dania przez partnera. Jeśli zamówi podroby (ozorki, wątróbkę czy flaki), owoce morza albo cokolwiek zawierającego cebulę i czosnek, wtedy odechciewa nam się dalszego ciągu spotkania.

randka w restauracji

Opisujący sprawę serwis Mail Online zachęca do skorzystania z kilku podstawowych rad, jeśli randka odbywa się w restauracji.

1. Koncentruj się przede wszystkim na partnerze, dopiero później na jedzeniu.

2. Skomplementuj wybór lokalu.

3. Bądź grzeczna i czarująca wobec obsługi restauracji.

4. Nie przeglądaj menu godzinami, nie mogąc się na nic zdecydować.

5. Nie krytykuj wyboru, który podjął partner.

6. Nie pij za dużo.

Polecane wideo

Komentarze (6)
Ocena: 4 / 5
Marilla (Ocena: 5) 05.08.2014 23:13
Kupcie sobie dziewczyny coś seksownego humor poprawi, i facet innym wzrokiem spojrzy ja kupiłam sobie coś takiego me-seduce pl Jak się ładnie ubiorę, od razu lepiej się czuję, nie wiem jak wy :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.08.2014 17:09
Kiedyś byłam na randce z facetem, który po posiłku poklepał się po brzuchu i głośno beknął. Niestety restauracja to nie dom i nie wszystko wypada w miejscach publicznych, to była pierwsza i ostatnia randka.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.08.2014 11:50
Bez przesady z tą księżniczką ale trzeba umieć się zachować. Byłam kiedyś z facetem w restauracji i chciałam jaknajszybciej stamtąd uciekać - zamiast nakładać nożem na widelec robił odwrotnie czyli jadł z noża... Dałam mu do zrozumienia żeby jadł normalnie to stwierdził że tak mu wygodnie....
odpowiedz
karola (Ocena: 3) 03.08.2014 10:33
ja nie wiem co ludzie mają z tą cebulą i czosnkiem... po piwie, kotletach, ziemniakach czy czymkolwiek wali też z paszczy a ludzie się uwzięli na cebule i czosnek...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 03.08.2014 09:29
a potem jak juz poudajesz ksiezniczke i dojdzie do zwiazku to bedziesz dalej udawac ze nie robisz kupy a na bąka bedziesz wychodzic do ogródka
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie