8 rzeczy, które powinnaś wiedzieć, zanim zdecydujecie się zamieszkać razem

Sprawdź, co powinnaś wiedzieć, zanim ostatecznie zdecydujesz się zamieszkać ze swoim chłopakiem.
8 rzeczy, które powinnaś wiedzieć, zanim zdecydujecie się zamieszkać razem
27.07.2014

Jeśli od dłuższego czasu jesteś w stałym związku, z pewnością przeszło ci przez myśl, że to idealny czas, aby w końcu zamieszkać razem. To często ostateczny sposób, aby zweryfikować związek, ponieważ żyjąc ze sobą na co dzień, zmagacie się z różnymi, często trudnymi sytuacjami.

Sprawdź, co powinnaś wiedzieć, zanim ostatecznie zdecydujesz się zamieszkać ze swoim chłopakiem.

1.    Dokąd zmierza wasz związek?

Nie musisz być zaręczona ze swoim chłopakiem, ale z pewnością musisz wiedzieć, dokąd zmierza wasz związek. Powinniście mieć jasno określone priorytety i mniej lub bardziej sprecyzowane plany na przyszłość.

 

vogue couple

2.    Jacy są jego przyjaciele?

Kiedy zamieszkacie razem, znacznie częściej będziesz spotykała jego kumpli, dlatego powinnaś trochę lepiej ich poznać, żeby uniknąć przykrej niespodzianki w przyszłości.

vogue couple

7.    Czy możesz mu naprawdę ufać?

Wspólne mieszkanie to prawdziwy test. Dowiecie się, czy na pewno do siebie pasujecie i czy możecie na sobie polegać. Musicie być przygotowani zarówno na dobre chwile, jak i te gorsze.

vogue couple

5.    W jaki sposób on spędza czas wolny?

Będziecie razem w czterech ścianach przez cały dzień, dlatego warto zastanowić się, w jaki sposób lubicie spędzać wolny czas. Musicie wiedzieć, czy wasze przyzwyczajenia nie wykluczają się wzajemnie.

vogue couple

4.    Jakie macie oczekiwania?

Rzeczywistość bardzo szybko zweryfikuje wasze wzajemne oczekiwania, dlatego lepiej,  żebyście ustalili ważne kwestie przed przeprowadzką. Kto wie, może on oczekuje ciepłej kolacji każdego dnia? Lepiej szybko wyprowadź go z błędu.

vogue couple

3.    Czy znasz jego rodziców?

Byłoby naprawdę dobrze, gdybyście zdążyli poznać wcześniej swoich rodziców. Mieszkając razem, nie unikniesz wizyty bliskiej rodziny. Jeśli nie będzie to wasze pierwsze spotkanie, z pewnością będziesz czuła się pewniej i bardziej komfortowo,

vogue couple

6.    Ustalcie kwestie porządku

Jeśli jesteś pedantką, a on wręcz przeciwnie, już pierwszego dnia może dojść między wami do ostrej kłótni. Zanim zamieszkacie razem, ustalcie zasady, które powinny bezwzględnie obowiązywać w domu. I pamiętaj, że wspólne życie to ciągła walka o kompromis!

vogue couple

8.    Jak wyglądają sprawy finansowe?

Wynajęcie mieszkania to zazwyczaj niemały koszt, szczególnie jeśli dorzucicie do tego rachunki. Już na wstępie musicie ustalić, w jaki sposób będziecie rozliczali się z wszelkich płatności. Taka rozmowa nie będzie łatwa, ale w przyszłości oszczędzi wam wielu zawodów.

Komentarze (11)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 06.08.2014 22:26
Kupcie sobie dziewczyny coś seksownego humor poprawi, i facet innym wzrokiem spojrzy ja kupiłam sobie coś takiego me-seduce pl Jak się ładnie ubiorę, od razu lepiej się czuję, nie wiem jak wy :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.07.2014 22:31
dlaczego z góry zakladacie, ze zadna kobieta nie chce robic ciepłej kolacji swojemu mezczyznie? ja swojego bardzo kocham i chce by przychodzac z pracy coś zjadł bo jest bardzo zmęczony
odpowiedz
we (Ocena: 5) 28.07.2014 02:28
ou to jak zacznie sie rozmowa to do 30stki nie zamieszkam z facetem
odpowiedz
Podpis... (Ocena: 5) 27.07.2014 14:48
u nas pewnie był rekord, my zamieszkaliśmy razem już po 2 spotkaniu, ale to nie dlatego ze nam się spieszylo po porostu sytuacja nas do tego zmusila, mieszkamy od siebie 600km ja stracilam prace w Polsce i wyjechałam mój chlopkak stracil prace w anglii i zjechal do polski , mnie się wcześniej udało znalesc prace w Holandii a ze mój chłopak nie mogl nic znalesc w Polsce to dolaczyl do mnie, dla mnie to dzialo się wszystko za szybko , powiedziałam mu ze nie wyobrażam sobie żeby już za 3 razem zamieszkaliśmy razem, postawiłam sprawę jasno może przez jakiś czas zatrzymać się u nas na mieszkaniu za granica zanim nie zajdzie cos dla siebie, oczywiscia sparwa przypbrala nieoczekiwany obrot do wlascicielki przyjechy 2 znajmoe i my musieliśmy się wyprowadzić , a ze żadne z nas nie miało kasy żeby pozwolić sobie na kaucje i prowizje i wynajem innego mieszkania to musieliśmy polczayc sily i tak na spolke zlozylismy się na wynajemn, od 6 lat mieszkamy razem,
zobacz odpowiedzi (1)
Podpis... (Ocena: 5) 27.07.2014 14:40
Napisz komentarz...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo