7 powodów, dla których najczęściej kończymy związek

Sprawdź, czy któryś z wymienionych powodów rozstań może w przyszłości dotyczyć waszego związku.
7 powodów, dla których najczęściej kończymy związek
20.07.2014

Jednego dnia jesteś szaleńczo zakochana i zaczynasz snuć plany dotyczące waszej przyszłości, a następnego słyszysz, że raczej do siebie nie pasujecie? Mimo zapewnień faceta, że to nie twoja wina, czujesz na sobie presję rozstania?

Sprawdź, czy któryś z wymienionych powodów rozstań może w przyszłości dotyczyć waszego związku.

1.    Macie inne priorytety

Przetrwanie w związku wcale nie jest łatwe. To oczywiste, że wasze poglądy i upodobania nie będą idealnie dopasowane, ale dobrze dobrana para potrafi radzić sobie z takimi przeciwnościami.

 

 

break up

5.    Zaangażowanie emocjonalne

Nikt nie zdradził fizycznie, ale jedno z was zaangażowało się emocjonalnie w relację z inną osobą. Niezależnie od tego, czy był to niewinny flirt, czy długie godziny przegadane nad kawą lub wspólne ćwiczenia na siłowni, emocjonalne zaangażowanie w inną relację jest najprostszą drogą do zrujnowania obecnego związku.

 

break up

6.    Podstawowe wartości

Jeśli od początku wiedzieliście, że wasze poglądy polityczne czy religijne są diametralnie różne, nic dziwnego, że to w końcu pękło. Nawet jeśli przez pewien czas nie będziemy dotykać drażliwych tematów, to prędzej czy później wypłyną.

 

break up

7.    Nie jesteś jedyna

Niezależnie od tego, czy zostałaś porzucona, czy to na tobie ciąży odpowiedzialność za zerwanie, musisz wiedzieć, że jeśli jedna osoba w związku uważa, że ta relacja nie ma przyszłości, to jest to wystarczający powód rozstania i lepiej, aby zakończyć związek wcześniej niż później.

break up

2.    Jesteś w innym punkcie swojego życia

Często wynika to z wieku, a czasami z odmiennej dojrzałości psychicznej. Być może on jest starszy, ale zupełnie nie dojrzał do poważnych decyzji, których ty oczekujesz. Ustalenie wspólnych celów i priorytetów w życiu to podstawa udanego związku.

 

break up

3.    Jedna osoba działa zbyt szybko

Każdy z nas jest inny i potrzebuje więcej lub mniej czasu na przygotowanie się do pewnych sytuacji. Jeśli po miesiącu znajomości pokazujesz mu katalog z pierścionkami zaręczynowymi, on może poczuć się nieco zastraszony.

 

break up

4.    Brak zaufania

Zaufanie jest podstawowym filarem, który scala związek. Jeśli nie możecie sobie zaufać albo, co gorsza, polegać na sobie, w jaki sposób możecie funkcjonować razem i mieć poważne plany na przyszłość?

 

Polecane wideo

Komentarze (6)

Ocena: 4.33 / 5
Anonim (Ocena: 5) 11.11.2015 19:34
Miłość to najdziwniejsze co jest na świecie… przychodzi niespodziewanie i tak samo szybko odchodzi. W każdym związku człowiek uczy się czegoś nowego, idzie na ustępstwa, wybacza, tęskni. W krótkim czasie oddajesz komus innemu swe serce i pragniesz by także je pokochał. Na twarzy masz uśmiech i zyjesz pełnią życia. Ale gdy to stracisz… tylko ból i cierpienie. U mnie to były kolejne doby płaczu. Po prostu depresja…. Kiedy już trochę się pozbierałam wiedziałam ze albo on albo żaden. Przeszukiwałam Internet w poszukiwaniu pomocy. I tak trafiłam na stronę urok-milosny.pl – zamówiłam urok i choć myślałam już że nie spotka mnie w życiu nic dobrego odzyskałam ukochanego mężczyznę. Dlatego nigdy nie warto tracić nadziei w lepsze jutro.
odpowiedz
Aldona (Ocena: 5) 06.08.2014 22:29
Kupcie sobie dziewczyny coś seksownego humor poprawi, i facet innym wzrokiem spojrzy ja kupiłam sobie coś takiego me-seduce pl Jak się ładnie ubiorę, od razu lepiej się czuję, nie wiem jak wy :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.07.2014 05:31
Mój facet użył wobec mnie przemocy fizycznej ( nie wspominając o psychicznej), a za powód naszego rozstania uznał fakt, że nie przepadam za jego siostrą... czyli wygląda na to, że mam sobie życie układać z jego siostrą, a nie z nim ;/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.07.2014 01:08
Są jeszcze inne powody: np. przemoc psychiczna w związku, bywa, że fizyczna. Wiele dziewczyn tkwią w toksycznych związkach, ponieważ tak bardzo kochają swojego "misiaczka".
odpowiedz

Polecane dla Ciebie