7 rzeczy, które powinnaś robić wyłącznie dla siebie, a NIE DLA FACETA

Stosuj się do rady Samanthy z „Seksu w Wielkim Mieście”: kochaj partnera, ale siebie kochaj bardziej.
7 rzeczy, które powinnaś robić wyłącznie dla siebie, a NIE DLA FACETA
12.07.2014

Pamiętasz scenę z „Seksu w Wielkim Mieście”, w której Samantha mówi do Smitha: „Kocham Cię. Ale siebie kocham bardziej.”? Choć wyzwolonej przyjaciółce Carrie można wiele zarzucić, jeśli chodzi o relacje damsko-męskie, to w tej akurat kwestii wszystkie kobiety powinny brać z niej przykład.

Nawet jeśli jesteś totalnie zapatrzona w swojego ukochanego i mogłabyś poświęcić dla niego dosłownie wszystko, pewne rzeczy powinnaś robić wyłącznie dla siebie, a nie dlatego, że on tak chce. Pamiętaj: jeśli ty się o siebie nie zatroszczysz, nikt inny tego za ciebie nie zrobi.

 

Dbanie o szczupłą sylwetkę

Zdrowe odżywianie i uprawianie sportu powinno stać się twoim nawykiem. Rób to jednak dla siebie: by czuć się dobrze w swojej skórze i cieszyć się zdrowiem przez długie lata. Jeżeli odchudzasz się tylko po to, by facet od ciebie nie odszedł, on najwyraźniej nie jest ciebie wart. Po co spotykać się z kimś, kto patrzy tylko na twój wygląd, a nie wnętrze?

para zakochanych

Depilacja

Niektórzy mężczyźni wymagają od swoich partnerek, by te całkowicie usuwały owłosienie ze swoich miejsc intymnych. Pamiętaj jednak, że to twoje ciało i to ty masz czuć się w nim komfortowo. Jeśli taka depilacja ci się nie podoba, po prostu jej nie wykonuj.

para zakochanych

Podążanie za modą

Nie kupuj seksownej (i piekielnie drogiej) bielizny tylko po to, by facet mógł nacieszyć oczy. Nie noś krótkich topów, bo akurat teraz panuje taka moda i partner namawia cię do tego, byś za nią podążała. Zakładaj na siebie wyłącznie to, w czym czujesz się komfortowo i pewnie.

para zakochanych

Pocałunki i seks

Nigdy nie całuj na randce nowego faceta tylko dlatego, że on cię do tego namawia. Jeśli jest natarczywy, daj sobie z nim spokój. Pocałunek oraz seks to sprawy intymne, więc na tego typu kontakt decyduj się wówczas, gdy naprawdę masz na to ochotę.

para zakochanych

Wolny czas

To zrozumiałe, że chcesz spędzać z ukochanym każdą wolną chwilę. Zastanów się jednak, czy zbytnio mu nie ulegasz. Ciągle oglądacie mecze, bo on tego chce? Albo robicie coś, co jest jego pasją, ale twoją niekoniecznie? Bądź asertywna i zaproponuj, że od teraz wspólnie będziecie decydować, jak spędzacie wolny czas.

para zakochanych

Gotowanie

Nie ucz się gotować tylko po to, by zaimponować jakiemuś mężczyźnie. Gotowanie to przydatna umiejętność, dzięki której nie będziesz skazana wyłącznie na jedzenie jajecznicy lub sosów ze słoika. Warto zaopatrzyć się w książkę kucharską z łatwymi przepisami i eksperymentować w kuchni.

para zakochanych

Urodzenie dziecka

Ukochany namawia cię do tego, byście powiększyli rodzinę? Z jednej strony to urocze, że chce mieć z tobą dziecko, ale z drugiej… to ty będziesz w ciąży przez 9 miesięcy i to najprawdopodobniej ty będziesz przynajmniej przez rok po urodzeniu bobasa zajmować się nim non stop. Posiadanie dziecka to ogromna odpowiedzialność, dlatego na potomstwo zdecyduj się tylko wtedy, gdy będziesz na to naprawdę gotowa.

Komentarze (12)

Ocena: 3.67 / 5
Anonim (Ocena: 5) 13.07.2014 16:42
Bardzo mądre rady. Ja bym jeszcze dodała, żeby w seksie nie godzić się na jakieś zboczenia bo facet tak chce.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 13.07.2014 12:07
Wchodze na te strone tylko gdy chce zabic nude. Artukuly da tak do bani, ze sama sobie sie dziwie, ze to czytam.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.07.2014 18:15
To prawda, bardzo wiele kobiet nie dba o siebie dla samej siebie - a szkoda. Moja współlokatorka potrafiła całymi dniami siedzieć w barłogu w stercie naczyń z 3-4 dni i brudnych ciuchów, nie myć się codziennie ( nawet jak okres miała ). Ze swoim facetem widywała się średnio raz na 2 tyg i potrafiła przy nim golić nogi ( bo to przecież taki wielki problem jak się faceta widzi 2 razy w miesiącu, czasu nie miała by to zrobić ). Całymi dniami gniła w łóżku i narzekała na wszystko - ciesze się, że już z nią nie mieszkam. Najgorsze były to, że żadna próba zachęcenia jej do tego by jakoś o siebie zadbała, o porządek w okół siebie - nic nie działało.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 12.07.2014 13:20
A co za różnica czy nauczę się gotować dla siebie czy dla faceta? Chyba liczy się fakt, że później będę potrafiła gotować :)
odpowiedz
ksiezna Kejt (Ocena: 1) 12.07.2014 11:37
nic odkrywczego
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo