Czego nie znosimy w naszych partnerach? (Odpowiedzi mężczyzn i kobiet)

Panowie zarzucają nam zapatrzenie w siebie. Nie lubią także... dzieci z poprzednich związków.
Czego nie znosimy w naszych partnerach? (Odpowiedzi mężczyzn i kobiet)
04.07.2014

Nawet największe uczucie nie jest w stanie sprawić, że będziemy patrzeć na swojego partnera bezkrytycznie. Romantyczne zaślepienie szybko mija, a wtedy musimy zmierzyć się z całą prawdą o nim. Może się okazać, że wcale nie jest taki wyjątkowy, jak jeszcze przed chwilą nam się wydawało. Zaczynamy dostrzegać braki w jego wyglądzie, zachowaniu, sposobie bycia. I niestety działa to w dwie strony. Panowie równie krytycznie oceniają nas. A gdzie zazwyczaj tkwi największy problem?

Dzięki badaniu przeprowadzonemu przez portal randkowy Sympatia.pl wszystko stało się jasne. Ponad 15 tysięcy uczestników ankiety nie pozostawiło wątpliwości, co jest konieczne do udanego związku, a co może go łatwo przekreślić. Kto bardziej ceni poczucie humoru? Dla kogo najważniejszy jest wygląd, a kto nie zaakceptuje dziecka z poprzedniego związku? Respondenci dobitnie wskazali, co najbardziej liczy się dla Polaków.

Sprawdź, jakie wymagania stawiamy przed facetami, a czego oni oczekują od nas. W niektórych kwestiach nie jesteśmy do końca zgodni, a to nie wróży niczego dobrego...

zakochana para

ODPOWIEDZI MĘŻCZYZN

Co dla Ciebie jest najważniejsze w partnerce?

32 procent – uczciwość

25 proc. - atrakcyjny wygląd

17 proc. - wrażliwość

11 proc. - zaradność życiowa

8 proc. - poczucie humoru

7 proc. - umiejętność rozmowy

Dość smutne wnioski, bo okazuje się, że panowie wolą na nas popatrzeć, niż porozmawiać. Jedyne pocieszenie to docenienie uczciwości i wrażliwości. W tym jesteśmy mistrzyniami.

zakochana para

ODPOWIEDZI KOBIET

Co dla Ciebie jest najważniejsze w partnerze?

37 procent – uczciwość

21 proc. - zaradność życiowa

12 proc. - wrażliwość

11 proc. - atrakcyjny wygląd

10 proc. - umiejętność rozmowy

9 proc. - poczucie humoru

Okazuje się, że wygląd wcale nie jest najważniejszy. Wbrew pozorom, często przecenia się także męskie poczucie humoru, które doceniają nieliczne z nas.

zakochana para

Czego nigdy nie zaakceptujesz w partnerze?

48 procent – skupienia tylko na sobie

21 proc. - skłonności do nałogów

12 proc. - braku poczucia humoru

8 proc. - dzieci z byłego związku

6 proc. - bałaganiarstwa

5 proc. - braku zainteresowań

Panowie z jednej strony powinni mieć się na baczności, bo największą przeszkodą okazuje się ich narcystyczne patrzenie na siebie, ale z drugiej strony – jest się także z czego cieszyć. Wcale nie muszą być pedantami i mistrzami w sprzątaniu, by nas sobą zainteresować.

zakochana para

Czego nigdy nie zaakceptujesz w partnerce?

50 procent – skupienia tylko na sobie

16 proc. - skłonności do nałogów

14 proc. - posiadania dzieci z poprzedniego związku

9 proc. - braku poczucia humoru

7 proc. - braku zainteresowań

5 proc. - bałaganiarstwa i niepunktualności

Wyszło na jaw, jak jesteśmy postrzegane. Dokładnie połowa ankietowanych panów zarzuca nam zapatrzenie w siebie. Chyba musi być coś na rzeczy... Alarmujący jest także stosunek do dzieci z poprzedniego związku. Mężczyźni dwukrotnie częściej widzą w tym przeszkodę nie do pokonania.

Polecane wideo

Komentarze (6)
Ocena: 3.67 / 5
Anonim (Ocena: 5) 12.11.2015 20:34
Nasz związek trwał 8 lat do momentu kiedy on powiedział, że już nie chce ze mną być. Płakałam i cierpiałam niesamowicie… on zostawił mnie dla innej. To był dla mnie najczarniejszy okres w zyciu. Ale postanowiłam spróbować ostatniej deski ratunku – rytuału miłosnego z polecanej w Internecie strony urok-milosny.pl – to był strzał w dziesiątkę. On do mnie wrócił przywracając mi sens w zyciu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 07.07.2014 17:57
... umiejętność rozmowy i humor postawiłabym na 1 miejscu, co mi po sztywniaku, który siedzi tylko za biurkiem?
odpowiedz
Ania i (Ocena: 5) 04.07.2014 21:17
co mnie wkurza w facetach? to że zarzucają nam, że wybieramy mężczyzn zaradnych (a co za tym idzie takich którzy potrafią zapewnić byt rodzinie), a sami kierują się głównej mierze naszym wyglądem co jest całkowicie płytkie... jak wielu mężczyzn podało wygląd za najważniejszy...
odpowiedz
materiałowka (Ocena: 5) 04.07.2014 06:31
Halo, czy wy nie umiecie interpretować najprostszych danych? 50 % mówi ze nie lubi. Zaufania w sobie u kobiet a nie "zarzuca nam ze jesteśmy zaufane"
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie