Co czujesz na widok swojego eks?

Wiadomości na jego temat Cię ciekawią, denerwują, a może smucą?
Co czujesz na widok swojego eks?
26.06.2014

Rozstanie to koniec pewnego etapu w życiu. Często ważnego etapu. Jeśli związek był intymny i trwał długo, cierpią zazwyczaj obie strony – a szczególnie ta, którą opuszcza partner. Dlatego należy znaleźć sposób, który pomoże nam uporać się z rozstaniem (a zwłaszcza z porzuceniem), odzyskać równowagę emocjonalną i odbudować satysfakcjonujące życie, gdy związek się skończy.

Niestety, początkowo nie jest to takie łatwe. Zazwyczaj wiadomości, które docierają do nas na temat naszego eks, wywołują w nas różne emocje. Bez względu na to, czy nadal kochasz swojego byłego faceta, czy nic już do niego nie czujesz, to słysząc o nim lub widząc go na ulicy, w twojej głowie pojawia się myśl, że…

No właśnie. Oto 7 typowych uczuć, które towarzyszą Ci na wieść o eks!

okrutna kobieta

Ciekawość

To jedno z najmniej bolesnych i zarazem najbardziej oczywistych uczuć, które towarzyszą nam na wieść o byłym. Kiedy słyszysz, jak ktoś znajomy mówi na jego temat, mimowolnie nadstawiasz uszu i chłoniesz każde słowo. Jesteś ciekawa, czy twój eks się z kimś spotyka, czy zmienił pracę, czy wrócił z wakacji… Być może sama również od czasu do czasu zaglądasz na jego profil na Facebooku w poszukiwaniu aktualnych zdjęć i informacji z jego życia.

okrutna kobieta

Zdziwienie

Rozstałaś się ze swoim chłopakiem z jakiegoś konkretnego powodu, ale i tak wciąż nie możesz pojąć, jak to się właściwie stało, że już nie jesteście razem. I że osoba, która jeszcze do niedawna była ci bardzo bliska, teraz stała się zupełnie obca. Zrozumienie tego faktu zajmie ci jeszcze sporo czasu, a zdziwienie całą sytuacją nie minie na zawołanie.

okrutna kobieta

Chęć udowodnienia sobie, że jesteś najlepsza

Rzucił cię, to prawda. Ale to on stracił, nie ty! Tak przynajmniej starasz się sobie tłumaczyć niespodziewane rozstanie z ukochanym… Teraz za wszelką cenę będziesz chciała udowodnić całemu światu, że jesteś najlepsza, najpiękniejsza i najmądrzejsza, a twój eks na twoim tle wypada blado. Sama myśl o nim motywuje cię do tego, by pracować nad sobą i pokazać mu, kto tu rządzi. Zwłaszcza, gdy już przypadkiem się gdzieś spotkacie.

okrutna kobieta

Zazdrość

Niby rozstaliście się dawno temu. Niby już o nim zapomniałaś. Niby jesteś obecnie w związku z cudownym, fantastycznym facetem, którego kochasz ponad życie, a jednak… informacja o tym, że twój eks spotyka się z jakąś nową ślicznotką lub – co gorsza – że się zaręczył – sprawia, że czujesz ukłucie zazdrości. Dziewczyna / narzeczona z miejsca staje się twoim wrogiem numer jeden. Z niezwykłą satysfakcją (oglądając jej zdjęcia na Facebooku lub patrząc na nich oboje w realu) zauważasz, że ma strasznie wąskie usta i mały biust. Hejtujesz ją nie tylko w myślach, ale również podczas ploteczek z przyjaciółką. Ot, pierwsza emocjonalna reakcja na nowy związek twojego dawnego ukochanego.

okrutna kobieta

Nadzieja

Rozmawiając z przyjaciółmi, którzy są również znajomymi twojego byłego chłopaka, zawsze ciśnie ci się na usta: „Czy on o mnie pytał?”. Jesteś ciekawa, czy on nadal o tobie myśli i masz nadzieję, że za tobą tęskni. Nieracjonalne, ale prawdziwe.

okrutna kobieta

Smutek

To uczucie towarzyszy nam niestety dużo częściej niż radość. Uaktywnia się zazwyczaj wtedy, gdy jesteśmy samotne. Związek się skończył, przyjaciółka-pocieszycielka musiała już wracać do domu, a ty zostałaś sama w pustym mieszkaniu. Nie masz się do kogo odezwać, czy przytulić. Jedyne, co ci zostaje, to myślenie o swoim eks i zastanawianie się, dlaczego wam nie wyszło. Uświadamiasz sobie, że być może bezpowrotnie straciłaś to, co do niedawna dawało ci poczucie bezpieczeństwa i szczęścia.

A Wam jakie uczucia towarzyszą najczęściej na widok byłego partnera?

okrutna kobieta

Radość

Jeżeli rozstanie z facetem przebiega spokojnie, a nawet obiecujecie sobie, że zostaniecie przyjaciółmi, na wieść o nim czujesz radość. Zwłaszcza gdy dowiadujesz się, że jego życie uczuciowe jest stabilne, a on sam jest szczęśliwy.

Komentarze (58)

Ocena: 4.86 / 5
Anonim (Ocena: 5) 12.11.2015 20:36
Nasz związek trwał 8 lat do momentu kiedy on powiedział, że już nie chce ze mną być. Płakałam i cierpiałam niesamowicie… on zostawił mnie dla innej. To był dla mnie najczarniejszy okres w zyciu. Ale postanowiłam spróbować ostatniej deski ratunku – rytuału miłosnego z polecanej w Internecie strony urok-milosny.pl – to był strzał w dziesiątkę. On do mnie wrócił przywracając mi sens w zyciu.
odpowiedz
anonim (Ocena: 5) 01.09.2014 17:56
wrogosc inienawisć czuję do swojego ex,po tym jak zdradził mnie z inna
odpowiedz
Aldona (Ocena: 5) 07.08.2014 18:27
Kupcie sobie dziewczyny coś seksownego humor poprawi, i facet innym wzrokiem spojrzy ja kupiłam sobie coś takiego me-seduce pl Jak się ładnie ubiorę, od razu lepiej się czuję, nie wiem jak wy :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.06.2014 00:22
Na pewno sentyment. Poza tym coś nie pozwala nam o sobie zapomnieć, naprawdę dziwne zbiegi okoliczności, na które w żaden sposób nie mamy wpływu.
odpowiedz
Ja18 (Ocena: 5) 27.06.2014 04:55
Pierwszy eks - po zerwaniu zostalismy znajomymi. To juz bylo ladnych pare lat temu, obecnie mamy baardzo sporadyczny kontakt. Wiem, ze ma dziewczyne, jestem szczesliwa, ze mu sie ulozylo i uwazam, ze ona pasuje do niego o wiele bardziej niz ja. Zycze mu jak najlepiej. Drugi eks bardzo mnie zranil, juz minely 3 lata i kontaktu nie mam z nim zadnego. Odcielam sie od niego i wogole nie rozmawiamy. Sprawe ulatwia fakt, ze obecnie mieszkamy w innych krajach. Wiem, ze nie ma dziewczyny (mamy kilku wspolnych znajomych) i jeszcze o mnie wspomina. Jednak na mnie to juz nie robi zadnego wrazenia, od ponad roku jestem w innym zwiazku i jestem szczesliwa.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo