Symbolika kwiatów: Co mówi bukiet od Twojego mężczyzny?

Przypomnij sobie, jaki rodzaj bukietu najczęściej od niego dostajesz i dowiedz się, co to mówi o jego miłości.
Symbolika kwiatów: Co mówi bukiet od Twojego mężczyzny?
15.06.2014

Kobiety uwielbiają dostawać prezenty, a już szczególnie kwiaty – to nie ulega wątpliwości. Nie każdy mężczyzna zdaje sobie jednak sprawę, że wybierając w kwiaciarni określony bukiet, zdradza tym samym swoją osobowość oraz pokazuje, jaka jest jego miłość.

Chcesz rozszyfrować swojego mężczyznę? Przypomnij sobie, jaki rodzaj bukietu najczęściej od niego dostajesz, po czym sprawdź, o czym to świadczy...

facet z kwiatami

Stokrotki

To podobno jedne z najromantyczniejszych kwiatów świata. Podarować partnerce bukiet stokrotek, to tak jakby obdarzyć ją szczerym, niewinnym uczuciem, czystą miłością, która dopiero rozkwita. Mężczyzna, który kupuje swojej ukochanej właśnie te kwiatki jest osobą odpowiedzialną i godną zaufania.

 

facet z kwiatami

Słoneczniki

Są wyrazem szaleńczej, nieprzyzwoitej wręcz miłości, uczucia, które zaślepia wszystko. Bukiet słoneczników to również oznaka wielkiego zaangażowania w związek. Facet, który kupuje dziewczynie właśnie takie kwiatki to osoba bardzo bezpośrednia, która nie ma oporów przed mówieniem wprost tego, co myśli.

facet z kwiatami

Tulipany

Są symbolem miłości. Idealnie nadają się na prezent z okazji ważnej rocznicy. Jeżeli partner obdarza Cię nimi na co dzień, to znak, że bardzo mu na tobie zależy. Dostajesz zwykle czerwone tulipany? Jesteś prawdziwą szczęściarą – ten kolor oznacza prawdziwą, namiętną miłość. Wielokolorowy bukiet to z kolei symbol, że twój mężczyzna chciał ci zaimponować i włożył sporo wysiłku w wymyślanie swojego prezentu.

 

facet z kwiatami

Goździki

To jedne z najtańszych kwiatów, ale z drugiej strony to właśnie goździki występują w wielu różnorodnych barwach. Jeżeli więc facet podarował Ci właśnie taki kwiatek, masz dwie opcje: albo ukochany chciał ci się przypodobać i sięgnął po goździk, ponieważ tylko on występował w twoim ulubionym kolorze, albo po prostu... nie miał zbyt dużo czasu. Wpadł do kwiaciarni i złapał pierwszy z brzegu, najtańszy kwiatek.

facet z kwiatami

Róże

Symbolizują namiętność i pożądanie. Róże są idealne, aby za ich pomocą wyrazić swoje gorące uczucie do ukochanej. Warto jednak zwrócić uwagę na kolor płatków. Czerwona róża – to kwiat kochanków oznaczający trwałą namiętność. Różowa – wyraża wdzięczność i podziw, żółta bądź pomarańczowa – to świadectwo silnej fascynacji oraz drzemiących wewnątrz mężczyzny pokładów zazdrości.

 

 

facet z kwiatami

Piwonie

Kwiaty królewskie, symbolizujące radość, bogactwo i zdrowie. Osobom, które gustują w piwoniach przypisuje się afektację, czyli przesadę w wyrażaniu uczuć. Jeżeli więc twój ukochany często obdarowuję Cię właśnie takim bukietem, lepiej przyjrzyj się bliżej tej relacji. Wielka miłość bardzo szybko może przerodzić się w niezdrowe, chorobliwe uczucie.

Polecane wideo

Komentarze (17)
Ocena: 4.18 / 5
Basiunia86 (Ocena: 4) 20.06.2017 12:34
Moim zdaniem to ciągłe szukanie symboliki i nie wiadomo czego w kwiatach jest całkiem bez sensu. Przecież nikt na co dzień na to nie zwraca uwagi, a w bukietach ślubnych na przykład daje się praktycznie wszystko, nawet wrzosy... Najważniejsza jest szczerość intencji i sam fakt, że dziewczyna dostaje kwiaty od swojego faceta. Jak zobaczyłam, że Kwiatowy Ogród dostarczył mi przez kuriera cudny bukiet jaki zamówił dla mnie mój Misiek, to cieszyłam się nim jak dziecko :D I nawet nie zwróciłam uwagi co za kwiaty w nim były :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 2) 20.06.2014 02:28
zanim facet idzie do kwiaciarni to pierwsze co chce się dowiedzieć jakie kwiaty kobieta lubi, więc w takiej sytuacji nawet pierwszy lepszy kwiatuszek jest dobry oby tylko sprawić przyjemność
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.06.2014 09:35
facet bierze to co mu pani kwiaciarka wcisnie i nie ma pojecia ze kwiaty mogą mieć jakieś znaczenie
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 16.06.2014 22:41
goździki- najtańsze ale i najtrwalsze ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 2) 16.06.2014 16:39
dostałam żółte narcyze.. i co?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie