Powody, dla których powinnyśmy zazdrościć randek naszym babciom

Jeśli i tobie czasami brakuje dżentelmena u boku, zobacz, za czym najbardziej tęsknimy na współczesnych randkach!
Powody, dla których powinnyśmy zazdrościć randek naszym babciom
08.06.2014

Słuchając opowieści naszych mam i babć na temat ich pierwszych randek, możemy poczuć ukłucie zazdrości. Wydaje się, że mężczyźni w czasach, kiedy SMS-y nie istniały, byli znacznie bardziej romantyczni i szarmanccy.

Jeśli i tobie czasami brakuje dżentelmena u boku, zobacz, za czym najbardziej tęsknimy na współczesnych randkach!

Zaloty

Kiedyś męskie zaloty wyglądały zupełnie inaczej. Zazwyczaj odbywały się w towarzystwie przyjaciółek dziewczyny, którą mężczyzna był zainteresowany, co dowodziło jego prawdziwego zaangażowania i odwagi. Dzisiaj wiele znajomości rozpoczyna się przez Internet, przez co wiele rzeczy traktujemy mniej poważnie.

 

couple

Rzeczywisty kontakt

Kiedyś, żeby lepiej poznać dziewczynę, trzeba było zaprosić ją na kawę lub spacer. Dzisiaj jest to znacznie prostsze, bo tak naprawdę wystarczy czat zainstalowany w smartfonie.

 

 

couple

Bezpośrednie pytania

Jeśli mężczyźnie zależało na relacji z kobietą, musiał osobiście zaprosić ją na randkę. Dzisiaj często pada prozaiczne pytanie, czy wyjdziemy gdzieś razem, w dodatku większość mężczyzn robi to przez Internet lub telefon. Musimy przyznać, że to niezbyt romantyczny sposób.

 

couple

Nieporozumienia

Kontakt pozbawiony niewerbalnych znaków, takich jak mimika czy mowa ciała, prowadzi do wielu nieporozumień. Problem w tym, że kiedy nie mamy ochoty ich wyjaśniać, po prostu zamykamy komputer lub wyłączamy telefon. Kiedyś musiałybyśmy uciekać, ile sił w nogach, a ukochany i tak prawdopodobnie zdołałby nas dogonić.

 

listy

Listy

Wyobrażasz sobie czekać na upragnioną odpowiedź na list miłosny przez wiele długich dni lub nawet tygodni? Dzisiaj przywykliśmy do natychmiastowej wymiany zdań przez telefon czy Internet, co sprawia, że jesteśmy coraz bardziej zniecierpliwieni. Rozpłynął się gdzieś romantyzm oczekiwania.

 

couple

Taniec

Kiedyś był romantyczny i pociągający, pozwalał na emocjonalne zbliżenie. Większość dzisiejszych imprez to potańcówki, które nie mają wiele wspólnego z budowaniem więzi. Czasami naprawdę tęsknimy za prywatkami, na których bawili się nasi rodzice!

 

couple

Przychodzenie pod drzwi

Kiedyś mężczyzna miał obowiązek przed randką przyjść po swoją wybrankę. Dzisiaj takie zwyczaje odeszły w niepamięć. Zazwyczaj spotykamy się na mieście na szybką kawę, kwitując wszystko krótkim SMS-em z informacją, który stolik w kawiarni zajęłyśmy.

Komentarze (31)

Ocena: 4.74 / 5
M (Ocena: 5) 02.07.2014 18:17
A ja mam najcudowniejszego mężczyznę na świecie. Sprawia, że czuję się wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Traktuje mnie jak księżniczkę i mnie rozpieszcza( nie mówię, że kupuje mi drogie prezenty bo nie o to chodzi, ale o takie małe gesty jak umycie podłogi, podlanie moich kwiatów mimo że nie prosiłam a musiałam wyjechać, gdy się pokłóciliśmy to następnego ranka przyszedł z bułeczkami żeby zrobić mi śniadanko). OK ma swoje wady i fanaberie i patrząc na swoją przyjaciółkę i jej związek stwierdzam, że często się sprzeczamy. Tylko że zawsze dochodzimy do porozumienia, idziemy na kompromis. Mam zazdroościc babci? Ani mi się śni,bo nie miała udanego życia ze swoim mężem. Co z tego że się starał, jak po ślube się rozpił.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.06.2014 10:02
..porażka z tymi facetami, ja sie ostatnio odwiedziłam że jestem staroświecka bo nie uprawiam sexu na 2 spotkaniu ;)
odpowiedz
Kropeczka (Ocena: 5) 08.06.2014 23:51
Jeśli naprawdę Wasz związek rozgrywa się w internecie, zamiast "na żywo" i jeśli to naprawdę wygląda tak, jak jest tutaj opisane to Wam z całego serca współczuję. Ja mam wszystko, łącznie z listami (mam nawet całe pudło z pamiątkami, listami i innymi drobiazgami jak np. bilety do kina), a wcale nie mam Bóg wie ilu lat, mam za to jednego faceta od 15. roku życia, jest moim jedynym mężczyzną i (mam nadzieję) jedynym pozostanie. Czasem dobrze jest podchodzić "staroświecko" do życia i przynajmniej być szczęśliwym :)
zobacz odpowiedzi (4)
Anonim (Ocena: 5) 08.06.2014 21:12
Meh, poza listami, to ja to wszystko mam. :P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.06.2014 19:52
po ja wiem czy było tak super? teraz wszyscy tak idealizują związku swoich dziadków i w ogóle tą epoke a jak patrzę na moją rodzinę to i nawet gorzej niż teraz. Jedna babcia "wpadła" z chłopakiem w połowie lat 60tych, to ślub musiał byc natychmiast bo panna z brzuchem to hańba na 3 pokolenia. Druga w laach 50tych musiała znaleźć szybko męża, bo była taka moda i presja otoczenia ,że w wieku 23 lat robili z niej starą pannę. Oby dwie po rozwodzie. Takie "najlepsze czasy" to dla mnie okres pośredni ,kiedy wynalazki typu komórki i internet ułatwiały ludziom kontakt a jeszcze go zdążyły go całkowicie zastąpić
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo