Dlaczego boisz się do niego zagadać? 8 (nie)racjonalnych powodów

Winna jest nie tylko nieśmiałość!
Dlaczego boisz się do niego zagadać? 8 (nie)racjonalnych powodów
02.05.2014

Na horyzoncie pojawia się fantastyczny mężczyzna, który czaruje nie tylko swoją urodą, ale także intelektem i stylem bycia. Z przyjemnością na niego patrzysz i słuchasz. Zaczynasz sobie wyobrażać siebie u jego boku. Serce zaczyna bić coraz szybciej, czujesz w brzuchu charakterystyczne mrowienie i... nic z tego. Nie jesteś w stanie się przełamać, by nawiązać kontakt, o którym tak marzysz. Znasz to z własnego doświadczenia? Podobnie jak niemal każda kobieta.

Nasz strach przed najprostszą rozmową z mężczyzną, który bardzo nas pociąga, to nic niezwykłego. Nie wynika wyłącznie z wrodzonej nieśmiałości, bo z nią można sobie poradzić. Przyczyn naszej biernej postawy jest znacznie więcej. Nigdy nie ruszysz z miejsca, jeśli nie zastanowisz się nad tym, co tak naprawdę stoi na przeszkodzie do Twojego szczęścia. Szczery rachunek sumienia pozwoli Ci się wreszcie otworzyć i spojrzeć na ten ogromny problem z dystansu. A z tej perspektywy nie będzie już taki wielki.

Dlaczego tak często nie mamy w sobie wystarczającej odwagi, by zwyczajnie podejść, przedstawić się i zacząć rozmowę? Co tak naprawdę nas przed tym powstrzymuje? Dlaczego wolimy obejść się smakiem, zamiast zaryzykować? Oto najczęstsze przyczyny naszej niepewności w kontaktach z mężczyznami, które nie mają większego sensu i czas się z nimi rozprawić!

jak do niego zagadać

MASZ ZŁE DOŚWIADCZENIA

W życiu zdarzają się różne sytuacje – całkiem możliwe, że przeżyłaś zawód miłosny, zostałaś porzucona, ktoś odrzucił Twoje starania. Czy to wystarczający powód, żeby nie dać sobie szansy na zupełnie nowe, tym razem bardzo pozytywne doznania? Jeśli od decyzji o nawiązaniu kontaktu z atrakcyjnym facetem dzieli Cię tylko jeden krok – po prostu go zrób! Całkiem możliwe, że to początek znajomości, która skutecznie przykryje wszystkie negatywne zdarzenia z przeszłości.

jak do niego zagadać

NIE JEST AŻ TAK IDEALNY

Na pierwszy rzut oka wydawał się perfekcyjny, ale im dłużej go obserwujesz, tym bardziej traci w Twoich oczach? Przyczyną mogą być jego rzeczywiste wady, albo... próba usprawiedliwienia Twojej nieśmiałości. Zastanów się nad tym. Jeśli utwierdzasz się w swoich obawach – może to rzeczywiście kiepski wybór. Jeśli jednak zaczynasz mieć wątpliwości, chyba lepiej będzie spróbować...

jak do niego zagadać

BOISZ SIĘ KOMPROMITACJI

Znamy to aż ta dobrze – tylko mężczyzna ma prawo wyrazić swoje zainteresowanie nami. W drugą stronę to nie działa, bo inaczej wyjdziesz na desperatkę. W tym momencie trzeba sobie uświadomić, że mamy XXI wiek i to już po prostu nie działa! Równouprawnienie dotarło także do sfery uczuć, więc jeśli masz ochotę go zagadać, lub wręcz poderwać – po prostu to zrób. Byle spokojnie.

jak do niego zagadać

NIE JESTEŚ GOTOWA NA NOWEGO FACETA

Jeśli mimo wszystko masz wątpliwości, czy naprawdę tego chcesz – może rzeczywiście lepiej dać sobie spokój?Nic na siłę. W odpowiednim momencie na pewno pojawi się kolejny godny kandydat!

jak do niego zagadać

BOISZ SIĘ, ŻE KOGOŚ MA

Jeśli na Twojej drodze staje mężczyzna idealny, a Ty decydujesz się nawiązać z nim kontakt, najprawdopodobniej wyobrażasz sobie ciąg dalszy tej historii. Nigdy nie możesz być pewna, czy jesteś jedyną zainteresowaną nim kobietą lub czy przypadkiem nie jest już w związku. Dlaczego mimo wszystko warto spróbować? Bo jeśli nie spróbujesz, nigdy się tego nie dowiesz. To ryzyko się opłaca.

jak do niego zagadać

BOISZ SIĘ, ŻE MU NIE DORÓWNUJESZ

Obiekty naszych westchnień idealizujemy do granic możliwości. Jeśli mężczyzna jest przystojny i zabawny, to znaczy, że nie ma żadnych wad. Na pewno może się pochwalić boskim ciałem, wspaniałym usposobieniem, pieniędzmi, karierą i wszystkim, co najlepsze. W rzeczywistości to człowiek, jak każdy inny. On także skrywa w sobie sporo wad, więc dlaczego miałabyś nie spróbować? Jeśli coś zaiskrzy, on także zacznie patrzeć na Ciebie bezkrytycznie.

jak do niego zagadać

NIE CZUJESZ SIĘ WYSTARCZAJĄCO ATRAKCYJNA

Piękno to pojęcie względne. To, że na jego widok miękną Ci kolana, wcale nie oznacza, że delikwent może natychmiast startować w wyborach mistera świata. Tym bardziej nie powinnaś się do niego porównywać, twierdząc, że przy takim ciachu dobrze wyglądałaby tylko modelka Victoria`s Secret. Przestań się mazać i spróbuj. On spojrzy na Ciebie z dystansu i całkiem możliwe, że doceni Twoje atuty.

jak do niego zagadać

PODŚWIADOMIE CZUJESZ, ŻE TO NIE FACET DLA CIEBIE

Przyczyn może być wiele – drobny defekt w wyglądzie, dziwne spojrzenie, jego pstrokata koszula lub niedopasowane spodnie... Wszystkie są równie absurdalne, bo nawet nie zamieniłaś z nim jednego słowa. Jeśli jesteś już tak wyczulona, to przynajmniej spróbuj. Jeśli pierwszy kontakt potwierdzi Twoje obawy – daj sobie spokój. Jeśli jednak wcale nie jest taki straszny, będziesz szczęśliwa, że nie odpuściłaś.

Komentarze (26)

Ocena: 4.96 / 5
gość (Ocena: 5) 06.07.2018 10:56
Świetny pomysł na artykuł!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.04.2015 14:26
Rozstanie boli…kto przeżył ten wie. Mi pomogła Pani ze strony urokmilosny24.pl – dzięki niej odzyskałam ukochanego i nadzieję.
odpowiedz
anonim (Ocena: 5) 19.08.2014 15:55
A ja? W tamtym roku w swoim mieście spotkałam chłopaka, który od razu wydał mi się ideałem. Niestety zniknął tak szybko jak się pojawił. Kilka dni temu znów go spotkałam. Stwierdziłam, że nie mogę przegapić takiej szansy, po raz kolejny. Podeszłam i zagadałam, ale nie zdążyłam się przedstawić, bo on wrócił do pracy (wolontariusz). Znalazłam go na facebooku i napisałam czy mnie pamięta, on, że tak. Wtedy napisałam najgłupsza rzecz na świecie. " Chciałam się z Tobą zapoznać, ale zabrakło mi odwagi". A on "czyli internet dodał Ci odwagi tak? " Po prostu mnie zatkało. Przynajmniej wiem, że to nie ideał, a zwykły cham.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.05.2014 20:25
Chyba bym się nie odważyła. Dla faceta każde nawiązanie kontaktu z inicjatywy kobiety, zwłaszcza atrakcyjnej to oczywisty podryw. Chyba bym się bała, że potraktuje to w sposób ostentacyjny i z wyższością mnie zgasi. Miałam kiedyś taką sytuację. Poprosiłam typa o ogień, nawet nie zwracając uwagi na to jak wygląda, a on do mnie z tekstem : "sorry mała, nie jesteś w moim typie". Haha.. Tylko się roześmiałam, bo mnie zamurowało :D
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 03.05.2014 20:13
ile bym dała, by jakikolwiek on kiedykolwiek mnie zagadał...
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo