Mięśnie, broda, a może wzrost? Co robi na kobietach największe wrażenie?

Ciekawe wyniki badań, które pokazują, co tak naprawdę podoba nam się w mężczyznach.
Mięśnie, broda, a może wzrost? Co robi na kobietach największe wrażenie?
23.04.2014

Mija cię na ulicy przystojny facet. Co najpierw rzuca ci się w oczy? Jego cudowny uśmiech, bosko zarysowane mięśnie pod koszulą, a może zarost na brodzie i policzkach? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka prosta. Kobiety są bowiem bardziej skomplikowane niż mężczyźni. Nam nie wystarczy jedna cecha wyglądu, by stracić głowę dla faceta. To, czy zainteresujemy się konkretnym przedstawicielem płci brzydkiej, zależy od wielu czynników.

Co zatem robi na nas największe wrażenie? Na to pytanie znaleźli odpowiedź amerykańscy naukowcy. Oto 6 elementów, które sprawiają, że nie możemy się oprzeć danemu mężczyźnie.

Jake Gyllenhaal

1. Czerwone ubranie

Podobno najbardziej kręcą nas faceci, którzy mają na sobie jakiś czerwony element garderoby. Bez względu na to, czy jest to czapka z daszkiem, buty, czy spodnie, krwisty kolor odczytujemy jako oznakę męskiego seksapilu i pewności siebie.

2. Wyprostowana sylwetka

Facet może być najpiękniejszym mężczyzną na Ziemi, ale jeśli się garbi – żadna z nas nie będzie chciała się z nim spotykać. Zdaniem naukowców do wyprostowanej sylwetki u panów mamy szczególną słabość, ponieważ dzięki temu facet wygląda na wyższego.

Jake Gyllenhaal

3. Zarost

Gęsta broda dodaje mężczyznom powagi i seksapilu. Dzięki niej faceci wyglądają ultramęsko. Nic dziwnego, że na punkcie zarostu mamy prawdziwego fioła.

4. Uśmiech

Tutaj możecie się odrobinę zdziwić. Nie chodzi bowiem o szeroki uśmiech od ucha do ucha, który odsłania facetowi wszystkie zęby, ale raczej o… brak uśmiechu. Mężczyzna, który robi to powściągliwie lub ma totalnie poważną minę, kręci nas podobno najbardziej. Powód? Wtedy facet wydaje się tajemniczy i nieokiełznany…

Jake Gyllenhaal

5. Mięśnie

W tym momencie nie powinno być żadnego zaskoczenia. Uwielbiamy facetów, którzy są umięśnieni. Ci mało wysportowani, o chuderlawej sylwetce nie mają u nas żadnych szans.

6. Pot na ciele

Spocony facet kojarzy się nam z pierwotną siłą i seksualnym pożądaniem. Dlatego właśnie mamy ogromną słabość do potu na męskim ciele.

Co sądzicie o tej liście? Na Was również te elementy robią największe wrażenie?

Polecane wideo

Komentarze (13)
Ocena: 4.77 / 5
Elka (Ocena: 5) 25.04.2014 15:42
Ja wolę mężczyzn, którzy są zadbani. Bardzo nie lubię takich z niechlujną brodą. Wolę takich, którzy mają równo przystrzyżony zarost. Ostatnio wspólnie z mamą kupiłam tacie na urodziny Styleshavera i zapuścił sobie taki fajny 3 dniowy zarost :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.04.2014 00:19
matko, mój chłopak jest totalnym przeciwieństwem, jest niski, nie ma brody, trochę się garbi, przypakowany też nie jest, ale dla mnie ma to coś, i co zadziwiające, innym dziewczynom też się podoba
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 24.04.2014 12:11
ja nie potrafię wymienić jednej cechy, która mnie pociąga w danym facecie. Po prostu musi mieć to coś. Spojrzę i wiem, że ten czy tamten jest dla mnie mega ciachem, a inny nie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.04.2014 00:11
czerwona koszula, wzrost
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.04.2014 00:02
mnie może ciut broda.... ale bardziej stawiłabym na silne dłonie, rozbudowany kark i wydatne kości żuchwy
odpowiedz

Polecane dla Ciebie