NASZ RAPORT: Jak wygląda idealny mężczyzna według Polek?

Czytelniczki Papilot.pl wydały wyrok. Oto mężczyzna idealny!
NASZ RAPORT: Jak wygląda idealny mężczyzna według Polek?
19.02.2014

Mężczyźni bez mrugnięcia okiem wskazują na swój ideał kobiecości. Kolejne badania udowadniają nam, że uroda odgrywa ogromną rolę. Wynika z nich, że jeśli nie jesteś długonogą brunetką z niebieskimi oczami i kilkoma innymi atrybutami, nie powinnaś na nic liczyć. Na szczęście życie rządzi się swoimi prawami i statystyka nie zawsze ma swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. O gustach przecież się nie dyskutuje, więc jaki jest sens, by tworzyć obraz takiego ideału? Jeśli wnioski z podobnych sondaży potraktujemy jako ciekawostkę, nie ma w tym nic złego. Jeśli jednak traktujemy je zbyt poważnie, wtedy poziom naszego zakompleksienia drastycznie wzrasta.

Do tej pory nie miałyśmy wyjścia i jedyne wiarygodne dane na ten temat dotyczyły upodobań panów. Przyszedł czas na odwrócenie tych ról. Czytelniczki Papilot.pl stworzyły portret idealnego mężczyzny. W ostatnich dniach ponad 3,5 tysiąca z Was wyraziło swoje zdanie w tej kwestii. Wskazałyście na aspekty dotyczące męskiego wyglądu, ale nie tylko. Dowiadujemy się, jak powinien prezentować się prawdziwy mężczyzna zdaniem Polek, czym powinien się zajmować, a także, czym właściwie jest dla nas „męskość”.

Badanie przeprowadzono w dniach 14-17 lutego br. Wzięło w nim udział dokładnie 3567 kobiet. Wyniki prezentują się naprawdę interesująco... Sprawdź, kim dla większości z nas jest męski ideał!

Anthony Gastelier

Raport „Idealny mężczyzna według kobiet” został opracowany na podstawie ponad 3,5 tys. odpowiedzi udzielonych przez Czytelniczki Papilot.pl. Największą grupę wiekową stanowią kobiety w wieku 17-25 lat. Szczególnie mocno reprezentowane są te w wieku 20-22 lat – stanowią dokładnie 43 proc. wszystkich respondentek. Przedział wiekowy 17-19 lat – 30 proc., 23-25 – 17 proc. 

WZROST

Jaki powinien być idealny mężczyzna zdaniem kobiet? Wysoki! W tej kwestii mamy określone upodobania. Zaledwie 1 proc. ankietowanych uznało, że wzrost nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia. Idealna wysokość to przedział pomiędzy 175 i 190 cm. Inne odpowiedzi (wzrost wyższy lub niższy od wskazanego) stanowią 17 procent całości. Najczęściej wskazujemy na:

180-185 cm – 37 procent odpowiedzi

185-190 cm – 28 proc.

175-180 – 18 proc.

WAGA

Idealny mężczyzna powinien być również proporcjonalnie zbudowany. Nie może być zbyt szczupły, ani tym bardziej otyły. Niemal połowa ankietowanych za idealny przedział wagowy uznała 75-85 kilogramów – 59 proc. wszystkich odpowiedzi. Waga nie ma znaczenia dla 4 proc. z nas.

75-80 kg – 25 procent odpowiedzi

80-85 kg – 24 proc.

85-90 kg – 17 proc.

70-75 kg – 15 proc.

Anthony Gastelier

KOLOR WŁOSÓW

Co szósta ankietowana (17 proc.) twierdzi, że kolor włosów mężczyzny nie ma większego znaczenia. Większość ma jednak sprecyzowane upodobania. Okazuje się, że najbardziej doceniamy włosy ciemne, a blondyni pozostają daleko w tyle... Najpopularniejsze odpowiedzi:

włosy brązowe – 39 procent odpowiedzi

czarne – 26 proc.

ciemny blond – 14 proc.

jasny blond – 4 proc.

KOLOR OCZU

Podobno oczy są zwierciadłem duszy... W przypadku mężczyzn na pewno. Co piąta z nas (22 proc.) uznała, że ich kolor nie jest aż tak istotny, ale większość potrafi wskazać swój ulubiony. Okazuje się, że nie tylko faceci marzą o niebieskookich pięknościach. Błękit podoba się także nam.

niebieskie oczy – 32 procent odpowiedzi

brązowe – 19 proc.

bardzo ciemne – 11 proc.

zielone – 10 proc.

Anthony Gastelier

TYP SYLWETKI

Wydawało się, że mięśnie są w cenie, ale na pewno nie dla większości z nas. Doceniamy sportową sylwetkę, ale daleko nam do uwielbienia dla kulturystów. Część ankietowanych wykazało się niezwykłą wyrozumiałością, dopuszczając lekką nadwagę (6 proc.), dla 3 proc. wygląd męskiego ciała to sprawa drugorzędna.

sylwetka wysportowana – 80 procent odpowiedzi

szczupła – 8 proc.

dopuszczalna lekka nadwaga – 6 proc.

bardzo umięśniona – 4 proc.

STYL UBIERANIA SIĘ

To dobra wiadomość dla większości polskich mężczyzn. Czytelniczki Papilot.pl wskazały, że po męskim ubiorze nie oczekują niczego specjalnego. Zadowala nas klasyczny zestaw t-shirt, jeansy i bluza. 7 proc. kobiet biorących udział w badaniu nie przykłada do tego tematu wagi.

odzież casualowa (sweter, jeansy itp.) - 47 procent odpowiedzi

sportowa elegancja – 27 proc.

odzież elegancka – 9 proc.

odzież sportowa – 5 proc.

Anthony Gastelier

ZAROST

Dyskusja na temat męskiego zarostu trwa od lat. Zwłaszcza w ostatnim czasie, kiedy panowie szczególnie upodobali sobie owłosienie twarzy. Okazuje się, że nie widzimy w tym nic złego. O ile wąsy czy brodę lubią nieliczne z nas, tak kilkudniowy zarost jest jak najbardziej pożądany! Dla 4 proc. to nieistotne.

dopuszczalny kilkudniowy zarost – 73 procent odpowiedzi

bez zarostu – 18 proc.

broda – 6 proc.

OWŁOSIENIE CIAŁA

W tym przypadku postawiłyśmy na jasną deklarację. Ankietowane wskazywały pomiędzy dwiema odpowiedziami – gładka lub owłosiona klatka piersiowa. To szczególnie istotna kwestia w czasach, kiedy na temat owłosienia mówi się tak wiele... Do tej pory wydawało się, że przeciwniczek i zwolenniczek „dywanu” na klatce piersiowej jest tyle samo. Nic bardziej mylnego!

gładka klatka piersiowa – 70 procent odpowiedzi

owłosiona klatka piersiowa – 30 proc.

Anthony Gastelier

ZAWÓD MĘŻCZYZNY

Okazuje się także, że w kwestii kariery zawodowej mężczyzny nie mamy sprecyzowanego zdania. Największa grupa respondentek wskazało na odpowiedź, że zawód faceta nie ma większego znaczenia (35 proc.). Pozostałe ankietowane wskazały:

specjalista (media, finanse) – 19 proc.

mundurowy (policjant, strażak) – 15 proc.

lekarz – 8 proc.

inny zawód – 8 proc.

artysta (muzyk, fotograf, malarz) – 7 proc.

pracownik fizyczny – 4 proc.

PODSUMOWANIE

Biorąc pod uwagę najczęściej wskazywane odpowiedzi, idealnym mężczyzną według Polek jest wysoki i wysportowany pan o brązowych włosach i niebieskich oczach. Ubrany w stylu codziennym, z kilkudniowym zarostem i gładką klatką piersiową. Po pracy w mediach lub banku może sobie pozwolić na wizytę u kosmetyczki.

Niektórzy stwierdzą, że to tylko statystyka, ale może w tym przypadku AŻ? Wreszcie wiemy, w kim tak naprawdę gustują młode Polki. Zgadzacie się z werdyktem większości?

Anthony Gastelier

MĘSKA DEPILACJA

Wyobraźnię wielu rozpala także temat owłosienia na innych częściach ciała. Panowie zadają sobie pytanie – golić czy nie? Dzięki Waszym odpowiedziom sprawa wydaje się wręcz oczywista...

dopuszczalne skrócenie włosów w miejscu intymnym i pod pachami – 60 procent odpowiedzi

gładkie miejsce intymne i pachy – 29 proc.

mężczyzna nie powinien się depilować – 11 proc.

CO TO JEST MĘSKOŚĆ?

W kolejnej części ankiety zapytałyśmy o to, co wypada mężczyznom, by wciąż byli uznawani za... męskich. Pytania były trzy, odpowiedzi mogą zaskakiwać.

Czy akceptujesz takie części męskiego stroju jak przylegające spodnie (rurki), odważne kolory (np.róż) itp.? 

NIE – 64 procent odpowiedzi, TAK – 36 proc.

Czy mężczyzna może chodzić do kosmetyczki?

TAK – 53 procent odpowiedzi, NIE – 47 proc.

Czy mężczyzna może używać specjalistycznych kosmetyków do stylizacji włosów, kremów (np. pod oczy), balsamów do ciała, pomadki ochronnej do ust itp.?

TAK – 84 procent odpowiedzi, NIE – 16 proc.

Polecane wideo

Komentarze (99)

Ocena: 4.25 / 5
gość (Ocena: 3) 05.06.2019 09:48
Hahaha, te 'statystyki' to zawsze mają tyle przełożenia na rzeczywistość że równie dobrze można by z fusów wróżyć.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 02.08.2018 16:04
kogo interesuje zdanie polek, ani polki madre, ani bogate, nic specjalnego a roszczeniowe strasznie, gdybym miał sie przejmować opinia i upodobaniami kobiet w Polsce to bym musiał się załamać !
odpowiedz
Adi (Ocena: 1) 06.05.2018 04:13
Tylko blondynek.Oni są ciekawszy,bruneci to wg.mnie pasują do innych krajów.Jak byśmy chciały ich miec,szukały byśmy np.W Rumunii,Hiszpanii,czy tez Portugalii itd.
odpowiedz
Agata (Ocena: 1) 06.05.2018 04:09
Wg,mnie jeśli Polak,to tylko blondyn,delikatny,zbudowany,a za razem silny osobowością i wyglądem,nie wyobrazm sobie nikogo innego,Gośc z fotki?no cóz ,nie moja bajka.
odpowiedz
Izka (Ocena: 1) 06.05.2018 04:05
Ten gość w ogóle nie w moim stylu.Mam faceta 178 cm wzrostu,ale jest cudowny ,niebieskie oczu szatyn z lekkim słonecznym balejażem,pięknie zbudowany,cudowny,nigdy nie szukałam facetów wśród brunetów,odpychaja mnie totalnie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie