Wpisz do swojego kalendarza: Sobota, godzina 19.37, SEKS! (Inaczej się nie da?)

Lubimy wszystko planować. Chwile bliskości także.
Wpisz do swojego kalendarza: Sobota, godzina 19.37, SEKS! (Inaczej się nie da?)
28.01.2014

Nagły przypływ pożądania, nieodparta chęć bliskości, gotowość na zrobienie „tego” tu i teraz... Czasami trudno nad sobą zapanować, ale najwyraźniej w dzisiejszym świecie nie ma już miejsca na spontaniczne czułości. Fizyczny popęd ustępuje miejsca zimnej kalkulacji. Jeśli decydujemy się na seks z ukochanym, to nie dlatego, że właśnie w tym momencie mamy na to ochotę, ale raczej wtedy, kiedy to sobie zaplanujemy. Wyszeptane do ucha „mam na ciebie ochotę”, zastępujemy wyznaczeniem konkretnego terminu. „Spotkajmy się w sypialni za 2 dni, ok. 20.30” - choć brzmi zabawnie, coraz częściej staje się rzeczywistością.

Kolejne badanie udowadnia, że przestajemy ulegać magii chwili. Seks staje się dla nas taką samą czynnością, jak praca, obiad u rodziców czy sprzątanie mieszkania – wymaga zaplanowania. Sondaż przeprowadzony przez sklep erotyczny Love Honey tylko to potwierdza. Miłosne igraszki odbywają się nie wtedy, kiedy mamy na to ochotę, ale wtedy, kiedy mamy na to czas. Zdecydowana większość ankietowanych decyduje się na seks w weekendy. I to w konkretnych godzinach!

szept

Na podstawie odpowiedzi ankietowanych wskazano „najseksowniejszy moment tygodnia”. Okazuje się, że najwięcej w naszych sypialniach dzieje się w soboty. Wieczorem. Dokładnie o 19.37! I nie powinno nas to specjalnie dziwić. W dni powszednie jesteśmy zajęci pracą i domowymi obowiązkami, udziela się także stres i zmęczenie. W soboty do południa nadrabiamy zaległości, sprzątając i robiąc zakupy. Dopiero pod wieczór znajdujemy chwilę na bliskość ze swoim partnerem. Tak wskazało 44 procent ankietowanych.

Nie oznacza to, że uprawiamy seks tylko raz w tygodniu (chociaż zazwyczaj ograniczamy się do spełnienia tego „obowiązku” właśnie z taką częstotliwością). Jeśli nie sobota, to... inne dni weekendu. Na drugim miejscu znalazła się niedziela, a na najniższym stopniu podium - piątek. W ciągu tygodnia seks praktycznie przestaje dla nas istnieć. Czy powinniśmy się tym martwić?

szept

Rzecznik Love Honey, czyli firmy, na której zlecenie wykonano ten sondaż, nie dostrzega w tym niczego złego. Jeśli nie potrafimy inaczej, dobre i to!

Planowanie seksu na konkretny dzień, a nawet godzinę, to chyba najmniej romantyczna rzecz na świecie, ale już dawno temu udowodniono, że regularne współżycie jest kluczem do szczęśliwego związku. Jeśli możemy sobie pozwolić na chwilę intymności tylko po wcześniejszym zaplanowaniu, to dlaczego nie? - twierdzi.

Jeśli inaczej nie potrafimy, to chyba lepiej wpisać sobie seks do kalendarza, niż zupełnie z niego zrezygnować.

Komentarze (13)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 31.01.2014 04:46
Sobota, 19:37 pewnego październikowego dnia - dokładnie wtedy się urodziłam. jakoś nie wiem czy przemawia do mnie seks akurat wtedy :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.01.2014 21:21
Czasami jest ciężko znaleźć chwilę dla siebie, w której nie jest się całkowicie wymęczonym. W czasie studiów i pracy jednocześnie, pomieszkując u siebie w weekendy to czasami jedyne możliwości. W czasie tygodnia nie ma na to czasu lub siły, czasami nawet w piątki - bo takim nawale pracy o 22 marzę tylko o tym, żeby spać, a przed 22 - żeby leżeć i nie musieć nic robić.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.01.2014 21:47
u nas zawsze jest to spontaniczne i zazwyczaj raz dziennie :), no chyba że już naprawdę jesteśmy zmęczeni po całym dniu to nadrabiamy innym razem :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.01.2014 12:03
Od pół roku uprawiamy seks jakor raz, dwa razy w miesięcu. Najpierw był chory, potem chciał schudnąć do zawodów, teraz chce przytyć. Mam już tego dość, jestem sfrustrowana, myślę już tylko o jego penisie. Mam bardzo wysokie libido, mogłabym codziennie, zadowoliłoby mnie dwa razy w tygodniu., ale nie dwa razy w miesiącu. Dłużejnie wytrzymam...
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 28.01.2014 07:50
A czas na sikanie też mam sobie zaplanować?!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo