Nowy rok za pasem, a ty wciąż sama?

Życie w pojedynkę zawsze jest trudniejsze. Solo na przyjęciu sylwestrowym, balu karnawałowym, w kinie. Faktycznie, to wyzwanie pojawiać się wszędzie samej, ale bycie kobietą samotną nie oznacza bycia gorszą.
Nowy rok za pasem, a ty wciąż sama?
26.12.2008

Zawsze z końcem roku robimy bilans zysków i strat. Gdy jesteśmy same, samotne, solo - jakkolwiek to nazwać - przychodzi taki moment, kiedy mamy dość. Zbliża się sylwester, a my, co? Kolejny lub pierwszy raz same na balu?

Nie zdajemy sobie sprawy, ile potencjału drzemie w samotnych kobietach, ile dróg, możliwości. Żyjąc solo, same o sobie decydujemy, robimy, co chcemy i nie ponosimy odpowiedzialności za innych. A statystyki mówią same za siebie, singlom – kobietom czy mężczyznom - żyje się po prostu lepiej.

W Polsce jest około 5 - 7 milionów singli, w Nowym Jorku - 3,5 miliona, a w Berlinie stanowią oni aż 50 procent ludzi zamieszkujących miasto. W Wielkiej Brytanii jest aktualnie więcej singli niż par.

Single zarabiają zwykle ponad przeciętną i ponad przeciętną lubią wydawać. Wynika to pewnie z tego, że osoba żyjąca solo ma świadomość, iż jest zdana na siebie. Poza tym, nie trzeba się z nikim dzielić każdym zarobionym groszem, przez co można sobie pozwolić na znacznie więcej.

Singlowanie potrafi, niestety lub stety, zmienić ludzi w egoistów. Często się słyszy, że samotnej kobiecie do szczęścia brakuje nowej pary szpilek i niczego więcej. Sklepy zacierają ręce, bo, jak wynika z badań, single zostawiają krocie przy kasach ekskluzywnych butików.

Kobiety tak się wycwaniły, że samotny stan potrafią wytłumaczyć na wiele sposobów. Na tę okoliczność powstało kilka typów samotnych kobiet. My, wszystkie z nich porównałyśmy do najbardziej znanych singielek świata – bohaterek „Seksu w wielkim mieście":

  1. Amazonka – jest silną, przedsiębiorczą babką, której tak naprawdę facet jest zbędny, bo ona zawsze wie lepiej. Amazonka, wbrew pozorom, ceni mężczyzn, ale bardziej lubi się z nimi ścigać i udowadniać, kto jest lepszy. Typ Samanthy.
  2. Niezależna – jej życie jest zarezerwowane dla jednej osoby. Mieszkanie, samochód, plany. Robi, co chce, jak chce i kiedy chce. Nie ma zamiaru dla „kogoś" zmieniać swoich przyzwyczajeń. Czytanie do północy, słuchanie głośno muzyki. Niezależna, nie zamierza się poświęcać. Ten opis odzwierciedla Carrie.
  3. Romantyczka - wciąż czeka na tego jedynego. Nikt nie spełnia jej kryteriów, z prostego względu - w dzisiejszym świecie bardzo trudno o romantyka. Ona wymarzyła sobie, można powiedzieć, banalnego, choć naprawdę trudno dostępnego faceta, pełnego oddania, wiernego, namiętnego, przystojnego. Dodatkowo, romantyczka, wszystkie otaczające ją związki, uważa za totalne porażki. To ewidentnie Charlott.
  4. Przezroczysta – chce, ale nie może poznać tego jedynego. Wychodzi do klubu, bawi się na całego ubrana w seksowną, kusą sukienkę i... wraca sama. Chodzi o to, że przezroczysta nie stara się poznać faceta, nie robi żadnych gestów, ruchów, nie wysyła znaków typu – "weź mnie ze sobą". Mężczyźni uważają, że przezroczysta nie jest nimi zainteresowana, a ona myśli identycznie - uważa, że to oni nie są zainteresowani nią. A jak myślicie, kim jest przezroczysta? Oczywiście, Miranda!
  5. Miłosierna – robi wszystko za bardzo - stara się za bardzo, nadskakuje, utrzymuje, itd... W efekcie, albo mężczyźni ją zdradzają, albo żyją na jej rachunek, albo bezwzględnie wykorzystują jej naiwność. Piątym bohaterem serialu jest Nowy Jork, niech to będzie taka metafora – miasto, które daje możliwości każdej samotnej kobiecie, a one różnie mu się odwdzięczają.

Już bez żalu wejdziecie samotnym krokiem w nowy rok? Trzymamy kciuki!

Polecane wideo

Komentarze (191)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 25.11.2010 20:10
romantyczka
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.12.2009 20:40
Romantyczka/Miłosierna - ale i tak mam faceta ;D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.12.2009 11:09
przezroczysta ..... hmm. trzeba to zmienic ...;P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.12.2009 11:08
przezroczysta ....... hmm.. trzeba coś zmienić ...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.12.2009 16:27
miłosierna x/
odpowiedz

Polecane dla Ciebie