22 zakazane tematy na pierwszą randkę

Jeżeli chcesz zrobić na facecie dobre wrażenie, tych tematów nie powinnaś poruszać na Waszym pierwszym spotkaniu.
22 zakazane tematy na pierwszą randkę
08.01.2014

Pierwsza randka zawsze jest krępująca dla obu stron. Nie wiadomo, jak mamy się zachować, a tym bardziej o czym mamy rozmawiać. Bardzo ważne jest bycie sobą, a nie udawanie kogoś, kimś się nie jest.

Na pierwszym spotkaniu liczy się pierwsze wrażenie, jednak nie możemy przez całą randkę siedzieć i tylko się na siebie patrzeć. Trzeba o czymś rozmawiać. Pamiętaj jednak, aby trzymać się z dala od pewnych tematów: kontrowersyjnych, wulgarnych czy mało inteligentnych.

Oto 22 zakazane tematy na pierwszą randkę!

 

milczenie

1)    Golf i Tiger Woods

Golf sam w sobie jest nudny, natomiast Tiger Woods nie ma najlepszej prasy. Lepiej więc o nim nie rozmawiać, chyba że chcesz, by facet patrzył na ciebie jak na cwaniarę lub nudziarę.

2)   „Słitaśne” fotki

Nie  Nie proś chłopaka, żeby w trakcie randki zrobił sobie z tobą jedną słodką fotkę, i na pewno nie umieszczaj jego zdjęć na swoim Facebooku! To jest dopiero pierwsza randka, a nie deklaracja na wspólną przyszłość.

3)     Koty

To, że jesteś wielką miłośniczką kotów (większą niż innych ludzi), najlepiej zachowaj dla siebie. Nie jest to najbardziej pożądany temat na pierwszą randkę.

4)     Plotki o celebrytach

Zachowaj te rewelacje na babski wieczór. Oszczędź chłopakowi wysłuchiwania najnowszych sensacyjnych doniesień na temat nowych butów Paris Hilton, czy powiększającej się pupy Kim Kardashian.

5)    Moda & uroda

Twojego potencjalnego ukochanego mało obchodzi, ile oszczędzałaś na najnowszą torebkę Chanel, czy ile wydałaś na niebotyczne szpilki. Dla niego liczy się efekt, szczegóły twojego wyglądu nie są istotne.

 

milczenie

1)     Seks

Nic nie może równać się z tym tematem. Poruszając ten wątek możesz wyjść na rozwiązłą lub zbyt pruderyjną osobę. Tutaj nie ma kompromisów.

2)    Rozmowy o chorobie

Jeżeli cierpisz na chorobę weneryczną, albo twój pies choruje na zapalenie wątroby, to nie musisz wspominać, że opanowałaś do perfekcji informacje na ten temat. W ogóle nie musisz wspominać, że ty albo ktoś z twoich bliskich ma jakieś dolegliwości.

3)    Pijackie eskapady

Nawet jeśli uważasz, że są to zabawne opowieści, oszczędź facetowi wysłuchiwania historii o twoich pijackich wyczynach. Mężczyzna od razu uzna, że nie jesteś dobrym materiałem na partnerkę i ucieknie, gdzie pieprz rośnie.

4)    Terapia albo odwyk

Jeżeli jednak opowiedziałaś facetowi zabawne historyjki o pijackich wyczynach, najlepiej jest nie wspominać o żadnych przebytych terapiach czy odwykach. Możesz mu to powiedzieć w późniejszej fazie znajomości.

5)    Bieżące tragiczne wydarzenia

Zamiast tego skieruj rozmowę na bezpieczne i neutralne kwestie dotyczące bieżących wydarzeń.

 

1)     Wrogowie i rywale

O ile nie żyjesz w świecie „Glee” to zapewne nie posiadasz rywali. Pewne jest, że facet nie potraktuje cię jak kobietę z klasą, jeżeli zaczniesz obgadywać swoich wrogów.

2)    Rewelacje o naszym ciele

Dla mężczyzny jest mało istotne czy jesteś gastroenterologiem, czy nie – pewne jest to, że nie będzie chciał tego wysłuchiwać na pierwszym spotkaniu.

3)    Skróty i akronimy

Chcąc zrobić dobre pierwsze wrażenie na nowo poznanym chłopaku, lepiej nie mówić skrótami i akronimami typu LOL czy siema. Takim słownictwem na pewno u niego nie zapunktujesz.

4)   Używanie niecenzuralnych słów

Nie  Chyba nie trzeba specjalnie mówić, że kobiety używające wulgaryzmów są dla mężczyzn mało pociagające? Wplątując w rozmowę „brzydkie” słowa z pewnością sprawisz, że facet nigdy więcej się z tobą nie umówi.

 „Jak stracić chłopaka w 10 dni”

Wspominając o tym, że jest to twój ulubiony film, dowiesz się przy okazji, jak stracić faceta w 10 sekund!

 

1)  

2)    „Z kim esemesujesz?”

Pewnie facet uznał, że jesteś wyjątkowo nudna, dlatego prosi kolegę o wsparcie lub umawia się na inną szybką randkę. Chyba nie chcesz, żeby powiedział ci to wprost, dlatego lepiej nie zadawać mu takiego pytania.

3)    Przyszłość

Zadając pytanie na temat tego, jak wyobraża sobie jego dzieci, możesz nieźle speszyć faceta. Takie pytania krępują partnerów będących w kilkuletnich związkach, a co dopiero nowo poznanego chłopaka.

4)    Twoje złe nawyki

Wszyscy je mamy. Wraz z każdym kolejnym etapem znajomości, mężczyzna na pewno je pozna. Nie spiesz się z informowaniem o swoich wadach. Zapewne ty też nie musisz wiedzieć od razu, że chłopak załatwia potrzeby fizjologiczne pod prysznicem.

 

 

1)    Pytania wyjęte z rozmowy kwalifikacyjnej

Zamęczanie faceta pytaniami jak w trakcie rozmowy kwalifikacyjnejj, np.: „gdzie widzisz siebie za 5 lat”, sprawi, że będzie się czuł jak na jakimś przesłuchaniu. Zamiast dobrej zabawy zapewnisz mu jedynie niepotrzebny stres i dyskomfort.

2)   Sklep z eko-żywnośnią

      Kupujesz jedzenie w eko-sklepach? Nie wspominaj facetowi o tym na pierwszym spotkaniu. Chłopak pomyśli, że nie będzie w stanie sprostać twoim finansowym wymaganiom.

4)   Opowieści o złych decyzjach

      Opowiadając partnerowi o swoich złych decyzjach z przeszłości, których żałujesz do dnia dzisiejszego, utwierdzisz go tylko w przekonaniu, że nie jesteś najlepszą kandydatką na dziewczynę.

5)   Poniżanie go

Nic  Nie poniżaj swojego partnera, kiedy zamówi w barze „kobiecego” drinka lub kiedy się nim obleje. Facet jest równie zdenerwowany, jak Ty!

        KLK

 

 

Polecane wideo

Komentarze (16)
Ocena: 5 / 5
looking (Ocena: 5) 18.09.2014 18:50
coś to dość popularny temat, bo widziałam też PnŚ jak te kwestie były poruszane. No i powiem wam, że wypowiedź pani psycholog Marii Rotkiel była bardzo konkretna i rzeczowa
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.01.2014 12:35
Moich też. Nawet mojej koleżanki historia jest opublikowana na Sympatii. Dużo szczęścia!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.01.2014 21:30
autorka artykulu chyba nie rozumie slowa pruderia
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.01.2014 15:05
Uśmiałam się. To oczywiste, że nie można poniżać drugiej osoby, obgadywać innych, czy rzucać mięchem na prawo i lewo, ale niektóre "zakazane tematy" są wręcz śmieszne. Akurat zajmuję się prowadzeniem akcji charytatywnych na rzecz kotów, poświęcam temu sporo czasu i zaangażowania. Nie widzę niczego złego w mówieniu o tym, czym się zajmujemy. Jasne, że nie wyciągam słodkich fotek wszystkich puszków okolicznych, ale sama rozmowa o zwierzętach może mi pokazać jaki jest stopień wrażliwości potencjalnego partnera. Zdrowie i zdrowe odżywianie? Co jest takiego złego w tych tematach? W ich obrębie mieści się sport, fitness, może akurat wspólne zamiłowanie do ruchu sprawiło, że dwoje ludzi wybiera się na pierwszą randkę. Wtedy też nie można o tym rozmawiać? A pytanie "z kim esemesujesz" nie powinno się pojawić, bo mężczyzna nie powinien esemesować podczas spotkania. Jeśli takie pytanie pada, to nie jest nietakt ze strony kobiety. Głupie komedie romantyczne są uwielbiane przez kobiety na całym świecie, osobiście fanką nie jestem, ale jeśli padnie pytanie o ulubiony film, to co, lepiej kłamać? :) Te artykuły piszą osoby, które nigdy na randki nie chodziły.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.01.2014 00:11
Aha, czyli patrzeć w oczy i się nie odzywać? :) Nie wiem, może jestem jakaś dziwna, ale na randkach nie ma dla mnie tematów tabu, gadam z facetem o wszystkim, może właśnie dlatego nie zaznałam tego legendarnego momentu niezręcznej ciszy, gdy kończą się tematy. A i faceci jakoś nigdy ode mnie nie uciekali, wręcz przeciwnie, z jednym siedziałam w pubie przez 8 godzin, nawet nie zauważyliśmy kiedy czas zleciał. :P
odpowiedz

Polecane dla Ciebie