Co zrobić, żeby poronić?

Jesteś zbulwersowana tytułem tego artykułu? Okazuje się, że właśnie wiedzy na ten temat szukają Polki!
Co zrobić, żeby poronić?
20.12.2008

W naszym kraju ani aborcja, ani tabletki wczesnoporonne nie są legalne i wydawać by się mogło, że zdecydowana większość Polek to zwolenniczki ochrony życia nienarodzonego. Skąd więc tak zaskakujące wyniki wyszukiwania w Internecie?

O niepokojącym zjawisku doniosła nam jedna z Papilotek:

„Droga Redakcjo i czytelnicy

Wpisując w wyszukiwarce Google.pl Hasło "co zrobić z ..." chciałam napisać by odrosły włosy w miarę szybko lecz gdy napisałam "Co zrobić z " i nie dokończyłam wyświetliło mi się 14 tys napisów co zrobić by poronić!! Byłam wielce zaskoczona że w ogóle takie coś istnieje pomyślałam , że coś jest z tym światem nie tak. Gdy ludzie starają się wiele lat o dziecko, a tu ktoś wpadnie i chce poronić!"

My zajrzeliśmy jeszcze głębiej i okazało się, że podobnie jest w przypadku wpisania w wyszukiwarkę słowa „tabletki". Każda kobieta ma szansę wybrać z najpopularniejszych wyników haseł "tabletki wczesnoporonne" (ponad 5 tysięcy wyników) lub "tabletki poronne" (niewiele mniej). W naszym państwie tego typu środki są prawnie zakazane.

Bardzo nas dziwi cała sytuacja, ponieważ Google zdejmuje wyniki wyszukiwań, jeżeli łamią prawo danego państwa. I na pewno tak by było, gdyby rząd (który tak gorliwie broni swojego antyaborcyjnego stanowiska) owe niepokojące zjawisko zgłosił. Niestety, troska rządzących o życie nienarodzone jest, jak widać, bardziej teoretyczna niż praktyczna.

Należałoby się zastanowić, co robić w tej sytuacji? Może jeśli aborcja byłaby legalna, młode dziewczyny, nieświadome zagrożeń płynących z zażywania po kątach środków zabijających płód, szukałyby rzetelnych informacji na ich temat? Na forach, gdzie może wypowiedzieć się każdy (i nieświadomie wprowadzić nas w błąd), niekoniecznie znajdziemy wiedzę, która okaże się pomocna. Co roku wiele młodych kobiet, wystraszonych perspektywą niechcianego rodzicielstwa, faszeruje się środkami, o których przeczytało w Internecie, które kupiło nielegalnie i naraża się na krwotoki oraz późniejszą bezpłodność.

Dziękujemy Karolinie za jej list i alarmujemy! Jeśli natraficie na tak niepokojące zjawiska, jak wyżej opisane, informujcie nas o tym! Piszcie na: redakcja(at)papilot.pl. Czekamy na wasze listy i komentarze.

Komentarze (1033)
Ocena: 4.98 / 5
ALAALA (Ocena: 5) 18.09.2020 18:19
CZY DA SIE JESZCZE COS Z TYM ZROBIC?????NIE OCENIAJCIE CIESZKA SYTULACJE MAM
odpowiedz
ALAALA (Ocena: 5) 18.09.2020 18:17
WITAM OD CZERWCZA 2020 NIE MAM MIESIACZKI NIE JESTEM GOTOWA NA KOLEJNA CIAZE
odpowiedz
Zrozpaczona (Ocena: 5) 14.08.2020 05:28
Witam 22 lipa mialam fostac miesiączkę i niestety nie mam, co robic pomuzcie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.08.2017 00:09
Żeby poronić musiałam szukać tabletek poronnych. Próbowałam szukać na ogłoszeniach lecz po 2 zamówienie w którym dostałam luźne tabletki trafiłam na stronę www.poronne.pl skąd tabletki przyszły oryginalnie zapakowane w blistry i wszystko się udało.
zobacz odpowiedzi (1)
Pomoge (Ocena: 5) 26.01.2017 18:09
hej ja tez chciałam poronic ale jednak rodzice mi pomogą i wychowam dziecko . Ale mam tabletki na które czekałam 2 tyg wiec odsprzedam jeśli kto się zdecyduje na 100
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie