Takich kobiet pożądają mężczyźni!

Oto kobiecy ideał według facetów!
Takich kobiet pożądają mężczyźni!
20.11.2013

Czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego twój facet wybrał właśnie ciebie? A może słyszałaś, że jako młody chłopak wielbił bezgranicznie latynoskie kształty Jennifer Lopez, podczas gdy ty przypominasz bardziej eteryczną słowiańską nimfę? Nie martw się, nie jesteś tylko „marnym zastępstwem” - to całkiem powszechne zjawisko, które zagościło na dobre w życiu rzesz facetów na całym świecie.

Każdy mężczyzna (zresztą kobiety pod tym względem niewiele się różnią) w okresie dorastania tworzył w swojej głowie obraz tej jedynej, wymarzonej. Dla Marka, brata naszej redakcyjnej koleżanki, była to wysoka blondynka z wydatną pupą i wiecznie czerwonymi ustami. Dlaczego więc od trzech lat jest w szczęśliwym związku z Izą - drobną szatynką, stroniącą od mocnego makijażu?

Okazuje się, że w poszukiwaniach „tej jedynej” i „księcia z bajki” istotną rolę odgrywa zjawisko kojarzenia pozytywnego wybiórczego. Oznacza to, że podświadomie dobieramy sobie osoby wyróżniające się podobnymi cechami co my, a co za tym idzie - o podobnym stopniu atrakcyjności fizycznej. Tym sposobem, nieziemsko przystojny Adonis będzie tropił nieprzyzwoicie urodziwą Afrodytę, a skromny Marek nieśmiałą Izę.

Czy jest uniwersalny model piękna, który urzeknie wszystkich? Nie, choć... polscy mężczyźni są zgodni co do tego, jakich cech charakteru szukają u swojej wybranki. Oto wyniki najnowszych badań!

Jakich kobiet szukają Polacy?

Okazuje się, że panowie mieszkający w Polsce są tradycjonalistami i domatorami, a od swoich wybranek oczekują przede wszystkim ciepła, miłości oraz tego, że… w restauracji pozwolą za siebie zapłacić.

candice

Ideał kobiety wg współczesnego Polaka

Mężczyźni oczekują, że ich partnerka będzie inteligentna i wierna, zaś najważniejszym kryterium jest chęć posiadania potomstwa – oto idealny typ dla polskiego mężczyzny. „Badanie marki rzuca nowe światło na wzajemne damsko-męskie relacje, obalając stereotypy i burząc mity narosłe wokół obu płci. Tym razem na pytania dotyczące kobiet, mężczyzn, związków, zazdrości, zdrady odpowiadali tylko panowie, a analiza ich odpowiedzi może posłużyć kobietom jako instruktaż do tego, co mogą zrobić, żeby zdobyć serce mężczyzny na długo, a także podpowiada, czego nie robić, żeby nie zrazić do siebie ukochanego faceta” – mówi socjolog dr Tomasz Sobierajski z Uniwersytetu Warszawskiego.

candice

Nowa fala hipokrytów w Polsce?

Raport ujawnił, że polscy mężczyźni są konserwatywni. Ponad 83 proc. nie podoba się, kiedy partnerka sama (lub w kobiecym gronie) wyjeżdża na wakacje; 78 proc. z nich nie znosi głoszonych przez nie feministycznych poglądów i nie przepadają, kiedy imprezują w gronie koleżanek bez swojego mężczyzny u boku; natomiast 66 proc. nie lubi, kiedy partnerka płaci za siebie w restauracji.

„Portret kobiety idealnej wyłaniający się z badań może zaskakiwać, bo odstaje od współczesnych czasów i przypomina bardziej sylwetkę dziewiętnastowiecznej panny na wydaniu niż nowoczesnej kobiety XXI wieku, odpowiedzialnej za siebie i żyjącej z mężczyzną w partnerskim związku. Ideałem Polaków nie jest niezależna, silna, odpowiedzialna, postępowa kobieta. Kobiecy wzór według polskich mężczyzn to ciągle wytwór patriarchatu, za którym widocznie wielu mężczyzn tęskni” – komentuje dr Sobierajski, który czuwa nad prawidłowością badania.

Jak widać mężczyźni sami nie wiedzą czego chcą. Z jednej strony marzy im się silna i konsekwentna partnerka u boku, z drugiej zaś oczekują tradycyjnego podziału ról oraz patriarchatu.

candice

Czego tak naprawdę pragną faceci?

Aż 77 proc. mężczyzn woli, gdy to kobieta inicjuje flirt. Niewiele mniej, bo 3/4 badanych cieszy się, jeśli to kobieta robi pierwszy krok i zaprasza na randkę. Z kolei 66 proc. mężczyzn jest zadowolonych, gdy ich partnerka zarabia więcej i rozporządza domowym budżetem.

Wyniki badań raportu pokazują, że mężczyźni są przywiązani do swoich drugich połówek, cenią sobie bliskość i nie akceptują związków na odległość oraz długiej rozłąki.  Pod maską opętanych seksem  twardzieli kryje się potrzeba bliskości, zrozumienia oraz czułości. Raport TNS Polska nie jest jedynym badaniem dotyczącym tego tematu.

Jeden z największych portali randkowych w Polsce również przeprowadził sondę pośród użytkowników serwisu. Okazuje się, że tamtejsi panowie szukają przede wszystkim czułych, seksownych i wiernych partnerek. Nie muszą być zbyt inteligentne i odpowiedzialne, nie przepadają za silnymi osobowościami, nie szukają poukładanych i logicznych kobiet.

No cóż, ilu mężczyzn, tyle ideałów kobiety. Każdy ma swoja wizję idealnej partnerki!

 

Klaudia Kwiatkowska

Polecane wideo

Komentarze (51)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 24.07.2015 16:18
Ja uważałam, że feromony to mit, ogólnie nie jestem zbyt piękna i nie miałam nigdy powodzenia. Faceci zawsze woleli moje kolezanki. Ale spróbowałam ostatnio feromonow dla kobiet z pherowin.pl i ...zmieniłam zdanie. O dziwo ja też zaczęłam wzbudzać zainteresowanie facetów, i co było dla mnie wcześniej niewyobrażalne, oni sami za mną latają. Aż czuję się trochę dziwnie.... w swoim wyglądzie nic nie zmieniałam, dalej uwazam że jestem brzydka, i sama nie wiem co Ci faceci we mnie teraz widzą.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.11.2013 21:00
jak facet ma dziewczyne zazdrosna i czepiajaca sie go, zostawia ja dla innej, rzekomo lepszej i bardziej wyluzowanej, ale z czasem i ta wyluzowana robi sie zazdrosna i zaborcza, takie kobiety juz sa, a napewno wiekszosc, tylko na poczatku sie tego nie pokazuje bo sie tego tak nie czuje.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 21.11.2013 20:08
hahaha.. bo prawda jest taka, że mało który facet ma jaja żeby związać się z niezależną, przebojową, pewną siebie kobietą. Przeważnie są to miękkie faje, które oglądają się za takimi, ale w domu wolą mieć potulną, skromną, ciepła dziewczynę, która nie będzie nigdzie wychodzić, będzie tylko czekać na swojego pana i władcę z obiadem. Dla takich facetów mam zerowy szacunek.
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 21.11.2013 13:51
Tylko kobiety potrafią zaprzątać sobie czymś takim głowę. To logiczne, że każdy szuka osoby odpowiedniej dla siebie, jaki w tym problem? Jeden szuka głupszej, drugi mądrzejszej i nad czym się tu rozwodzić? Taki jest świat, ma to uwarunkowanie biologiczne. Żadna filozofia. I jeszcze to generalizowanie. Faceci się takimi pierdołami nie zajmują, nie myślą czy na pewno znajdą partnerkę i ,,oj oj, oby się ktoś nim zainteresował". Mają tak wysoką samoocenę (w większości), że podchodzą do tego tematu najprościej jak się da- będzie jak będzie i tyle. Żeby była jasność- jestem kobietą.
odpowiedz
M. (Ocena: 5) 21.11.2013 11:21
ja też! świat byłby prostszy!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie