O ile lat facet powinien być od Ciebie starszy, żeby Wasz związek był idealny?

Oto wzorowa różnica wieku!
O ile lat facet powinien być od Ciebie starszy, żeby Wasz związek był idealny?
13.11.2013

Podobno w miłości nie obowiązują żadne reguły, ponieważ jest to uczucie tak specyficzne i tak wyjątkowe, że trudno umieścić je w jakichkolwiek ramach. Mimo to naukowcy wciąż próbują opracować wzór na związek doskonały. Czasami robią to na podstawie dat urodzenia kochanków, ich znaków zodiaku, imion, wykształcenia, wyglądu, a nawet wieku.

Tej ostatniej kwestii przyjrzał się ostatnio bliżej serwis confused.com, który na swoich łamach zamieścił specjalny kwestionariusz z pytaniami dotyczącymi preferencji wiekowych użytkowników. Ankietę wypełniło ponad 2000 osób, a dzięki ich odpowiedziom redaktorzy serwisu oszacowali wzorową różnicę wieku w związku. Wynosi ona dokładnie… 4 lata i 4 miesiące, przy czym to kobieta powinna być młodsza od mężczyzny, a nie na odwrót.

love

Sondaż zaowocował także kilkoma interesującymi wnioskami. Otóż co trzecia respondentka byłaby skłonna wejść w stały związek z facetem starszym nawet o 7 lat. Zaledwie jedna na sto stwierdziła z kolei, że najlepszym kochankiem jest młodszy kochanek. Zdecydowanie przychylniejszym okiem kobiety patrzyły za to na dużo starszych mężczyzn – większość zadeklarowała bowiem, że mogłaby stanąć przed ołtarzem z partnerem starszym od nich… o 50 lat.

Co ciekawe, nie jesteśmy już tak tolerancyjne względem koleżanek, które związały się na stałe z facetem w wieku swojego dziadka. Nasze podejście do takiego związku zmienia się jednak o 180 stopni, gdy okazuje się, że ów starszy pan jest bogaty.

love

- Kobiety twierdzą też, że nie dałyby sobie rady finansowo, gdyby żyły w pojedynkę. 55 proc. z nich nie mogłoby sobie pozwolić np. na spłatę kredytu, podczas gdy podobny problem ma zaledwie 24 proc. mężczyzn. Być może jest to jeden z powodów, dla którego dziewczęta przychylnym okiem patrzą na statecznych facetów, którzy wiedzą jak zadbać o rodzinę – zastanawiają się redaktorzy serwisu facet.wp.pl.

Zgadzacie się z tym wnioskiem? O ile lat jest od Was starszy / młodszy Wasz partner?

Komentarze (71)

Ocena: 4.94 / 5
gosc (Ocena: 5) 05.08.2018 06:28
Czy jak chlopak jest starszy o 16 lat to jest duza ruznica w z zeiazku
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 19.07.2018 19:20
Facet powinien byc 10 lat młodszy bo o tyle wczesniej sie starzeja i umieraja
odpowiedz
WESKERMAREK (Ocena: 5) 17.04.2017 21:05
Moim zdaniem facet powinien mieć partnerkę od 5 lat do 12 lat młodszą max więcej nie np? taki facet co ma 30 lat i jest kawalerem beżdzietnym który nigdy nie poznał dziewczyny a zaczął szukać dopiero od 30 lat? dziewczyna powinna mu dać szansę spotkać się i umówić na randkę.Mieszkam na Śląsku z małego Miasta pochodzę.
odpowiedz
P. (Ocena: 5) 25.06.2016 09:08
Jest ode mnie starszy 2 lata. Jest mi z nim najlepiej. Ale to nie zależy od wieku tylko charakteru i tego czy obie strony się dogadują
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.10.2015 18:45
Jest starszy o 2 lata 10 miesięcy i 3 dni :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo