Skuteczne sposoby na podryw

Zostań mistrzynią flirtu!
Skuteczne sposoby na podryw
18.10.2013

Byłaś na imprezie w klubie z koleżankami i zobaczyłaś super faceta, jednak nic z tym nie zrobiłaś? Pewnie zabrakło ci pewności siebie, a obawa przed klęską zniechęciła cię do prób podrywu. Nie martw się, nie ty jedna masz z tym problem – wiele z nas paraliżuje strach przed wykonaniem pierwszego kroku, ponieważ myślimy, że nie jesteśmy wystarczająco atrakcyjne.

To oczywiście nieprawda, co potwierdzają najnowsze badania naukowe, na które powołuje się portal businessinsider.com. Dotyczą one najbardziej skutecznych sposobów na poderwanie faceta. Kiedy się z nimi zapoznacie, zrozumiecie, że nie trzeba być Miss Universe, aby zdobyć wymarzonego faceta.

PEWNOŚĆ SIEBIE

Jeśli chcesz być doceniana przez innych, musisz najpierw docenić siebie i to jest po prostu fakt. Badania przeprowadzone przez Monicę Moore, psycholog z Webster University w St. Louis (USA) wykazały, że bardziej niż atrakcyjny wygląd w podrywaniu liczy się umiejętność flirtowania. Ankietowani zgodnie przyznali, że zdecydowanie lepsze wrażenie robi na nich osoba pewna siebie, która wysyła jasne sygnały do obiektu zainteresowania, niż ta piękna, ale zbyt nieśmiała.

christy turlington

ZALOTNE SPOJRZENIE

Pozostając nadal w temacie oczu, warto wspomnieć o najłatwiej odczytywalnym przez mężczyzn sygnale, który potrafi wręcz zwalić ich z nóg. Chodzi oczywiście o długie, zalotne spojrzenie, będące ewidentną oznaką zainteresowania i szczerości. Wywołuje ono pozytywną reakcję otoczenia i czasem w zupełności wystarczy, by uwieść nasz obiekt westchnień.

christy turlington

ZNAJOMOŚĆ PODSTAWOWYCH TECHNIK

Jeżeli chcesz zostać mistrzynią podrywu, musisz wiedzieć, że uśmiech i kontakt wzrokowy to absolutna podstawa udanego flirtu. Okazuje się bowiem, że głębokie spojrzenie prosto w oczy nie tylko pozwala mężczyźnie zrozumieć, że mu się podobasz, ale sprawia również, że zaczynasz wydawać mu się jeszcze bardziej atrakcyjna.

christy turlington

DOTYK

Warto wiedzieć, że umiejętne dotykanie potrafi zdziałać cuda. Istnieje mnóstwo niewerbalnych sygnałów o lekkim zabarwieniu erotycznym, dzięki którym możemy pokazać facetowi, że nam się podoba. Jednym z nich jest z pewnością dotyk. 

Trzy rodzaje dotyku wyróżnione przez naukowców to przyjacielski (uścisk dłoni na powitanie, trącenie w ramię), spoufalony (objęcie w talii, dotykanie przedramienia) i bezpośredni (dotykanie twarzy drugiej osoby). Będąc na randce powinnaś szczególnie skupić się na tym ostatnim, który został uznany za najbardziej romantyczny. Najlepiej, jeśli dodatkowo będzie poprzedzony muśnięciem przedramienia i objęciem w talii. Unikać powinnaś natomiast dotyku przyjacielskiego, który uważany jest za oficjalny.

christy turlington

SCENERIA

W swoich badaniach dr Moore zajęła się też kwestią otoczenia i sytuacji, w której się znajdujemy, a konkretnie skupiła się na wysyłaniu komunikatów w miejscach formalnych i nieformalnych. Ankietowani pytani byli o to, czy wskazywany przez panią psycholog człowiek z nimi flirtuje. Ci, którzy byli wtedy w barze w 61% odpowiedzieli pozytywnie, jednak nastolatki zaczepione na szkolnym korytarzu nie były w stanie aż tak łatwo ocenić tej sytuacji – tylko 49% stwierdziło, że wyczuwają sygnał do flirtu płynący od tamtej osoby. To dowiodło jak ważne jest miejsce, w którym `polujemy` na fajnego faceta. Koniecznie wybierz takie, w którym będziesz czuła się swobodnie. Nie przepadasz za głośnymi klubami? Idź na spacer do parku – tam też przychodzą przystojni panowie.

christy turlington

NIE LICZ NA PATENT

Istnieje kilka podrywowych schematów, które lubi wykorzystywać wielu panów. Zwykle zaczynają od zapytania siedzącej samotnie kobiety o godzinę, potem mówią jej komplement i pytają czy mogą się dosiąść. Panie szybko podłapują grę – wiedzą, że teraz muszą grać trudne do zdobycia. 74% kobiet zapytanych o to, co sądzą o facecie flirtującym w ten sposób, nie pozostawiło żadnych złudzeń: stwierdziły, że to po prostu zwykły podrywacz. Lepiej więc stosować bardziej wymyślne taktyki, jeśli nie chce się poczuć goryczy odrzucenia.

WPROWADŹ RADY W ŻYCIE

Już poznałaś całą prawdę o podrywaniu, dlatego śmiało ruszaj na łowy. Pamiętaj, aby zastosować się do wszystkich naszych rad. Wtedy z pewnością zostaniesz mistrzynią flirtu!

Komentarze (21)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 16.07.2015 13:30
A ja używam feromonów do przyciągnięcia mężczyzn ( ze sklepu pherowin.pl) i chwalę sobie ich skuteczność. Widzę że naprawdę mierzą mnie wzrokiem i podobam się im.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.10.2013 17:46
Jak mozna tak bezczelnie zgapic caly artykul z innej strony? WSTYD
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.10.2013 17:46
jak mozna tak bezczelnie zgapic z innej strony cala artykuł? WSTYD!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.10.2013 12:50
Nawet jak dziewczyna jest ładna - obiektywnie, to nie podoba się wszystkim. Wiem niestety z doświadczenia własnego - niczego mi nie brakuje, ale akurat bardzo często interesują się mną faceci, którch nie chcę, a Ci wymarzeni już nie do końca... Są albo szczęśliwie zajęci, albo np. wolą blondynki itp... No każdemu nie dogodzisz. Nie ma żadnych sposobów - albo mu wpadniesz w oko i umiejętną rozmową zrobisz resztę, albo nie będzie zainteresowany i choćbyś na jego widok strzelała szpagaty w powietrzu to NIC nie zmieni. Takie życie. Bo w tym cały jest ambaras, żeby dwoje chciało naraz...
zobacz odpowiedzi (3)
ona (Ocena: 5) 18.10.2013 23:48
Pierwsza i najważniejsza rada powinna brzmieć : musisz być ładna. Co z tego, że jestem pewna siebie i mogę rozmawiać z obcymi facetami i ich podrywać. Co z tego że się do nich uśmiecham i zerkam zalotnie. Skoro jestem do cholery brzydka. I tak.... faceci bardzo mnie lubią. Wręcz uwielbiają. Ale tylko jako koleżankę. Mam gdzieś te wasze rady, które są do bani!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo