Męskie libido przyczyną kryzysu gospodarczego!

Im silniejszy popęd seksualny, tym większe prawdopodobieństwo, że facet popadnie w długi!
Męskie libido przyczyną kryzysu gospodarczego!
12.12.2008

Wg Daniela Krugera z University of Michigan, to, czy mężczyzna ma niespłacony debet na karcie kredytowej, problemy z kredytem bankowym i problemy z nadmiernym kupowaniem lub życiem ponad stan, zależy od siły jego popędu seksualnego. Amerykański naukowiec uważa, że znalazł biologiczno-ewolucyjną przyczynę obecnego kryzysu ekonomicznego – chęć posiadania potomstwa.

Naukowiec przetestował swoją hipotezę na grupie dorosłych obojga płci, w wieku od 18 do 45 lat. Odkrył, że tendencja do konsumpcjonizmu finansowego jest powiązana z doświadczeniami i planami seksualnymi, ale wyłącznie w przypadku panów.

Sposób gospodarowania pieniędzmi był jedynym czynnikiem, który pozwalał przewidzieć, jak wiele partnerek chciałby mieć mężczyzna w ciągu najbliższych 5 lat i jak wiele ich miał w mijającym 5-leciu. Małżeństwo nie stanowiło tu przeszkody. Owszem, wpływało na liczbę jednonocnych kochanek w ciągu zeszłego roku, ale już nie w odleglejszej przeszłości. Poza tym, nie zmieniało scenariusza marzeń.

Dwadzieścia pięć procent mężczyzn, uznanych za skrajnych konserwatystów finansowych, miało w ciągu ubiegłych 5 lat 3 partnerki i w ciągu kolejnych 5 lat planowało kontakty seksualne tylko z jedną kobietą. Ryzykanci ekonomiczni (2%) przyznawali się do 2-krotnie wyższych liczb.

"W zamierzchłej przeszłości mężczyznę ceniono za zdolność zapewniania wszelakich dóbr. Dziś żyjemy w kulturze konsumpcjonizmu, swój potencjał można więc zademonstrować za pośrednictwem dóbr, które jesteśmy w stanie nabyć. To liczy się bardziej niż umiejętności łowieckie czy zapewnianie ochrony fizycznej".

Kruger naprawdę wierzy, że ewolucja przyczyniła się do kryzysu. Mężczyźni nie uczestniczą już w walce na pięści, lecz w wyścigu na portfele. Podkreślając swoją pozycję społeczną (czytaj: finansową), łatwo się zapomnieć i tak zaczynają się problemy, także te na skalę globalną...

Źródło: KopalniaWiedzy.pl

Polecane wideo

Komentarze (47)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 24.10.2009 13:16
midwiferytoday29.txt;3;4
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.10.2009 00:24
profile6.txt;3;4
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.10.2009 17:22
Hi all!! http://bumbastiksom.com It's really cool! $) barumadoeromenos
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.12.2008 17:39
[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] śl;iczny facet az artykulu sie czytac nie cche ;)[/quote] Zgadzam się!Śliczny! (^*^)[/quote] racja, śliczny, ale pewnie w większości zrobiony komputerowo xD
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.12.2008 17:33
fajne ciacho
odpowiedz

Polecane dla Ciebie