Czego W SYPIALNI boi sie każdy facet? Znamy listę ich największych seksualnych lęków!

Okazuje się, że sprawy intymne mogą być dla panów bardzo stresujące.
Czego W SYPIALNI boi sie każdy facet? Znamy listę ich największych seksualnych lęków!
03.10.2013

Wydawać by się mogło, że panowie w większości uważają się za prawdziwych bogów seksu i nie mają w tej kwestii większych kompleksów (nawet jeśli w rzeczywistości nie są aż tacy idealni). Okazuje się jednak, że to przekonanie jest zupełnie błędne - oni też czasem się boją, a ich lęki w dużej mierze związane są ze strefą intymną.

Kobiety zwykle oczekują od partnerów w łóżku pewności siebie. Nic dziwnego, my jako kruche istoty lubimy kiedy to da druga strona przejmuje inicjatywę (choć w tym wypadku też zdarzają się wyjątki). Niewiele z nas jednak zdaje sobie sprawę, ile panicznych myśli zaprząta głowy mężczyzn, jeśli chodzi o sprawy łóżkowe. Bywają one na tyle poważne i na tyle przerażające, że mogą nawet zepsuć wspólną noc.

Redaktorzy portalu facet.wp.pl, którzy zainteresowali się tym tematem, dotarli do listy najczęstszych męskich fobii opracowanej przez dr Rajana Bhonsle, światowej sławy seksuologa. Specjalnie dla was postanowiłyśmy przytoczyć wszystkie jej pozycje.

Oto, czego boją się mężczyźni!

5. DZIWNE NAWYKI

Często faceci ukrywają przed partnerkami prawdę na temat tego, co sprawia im w łóżku przyjemność. Boją się, że ich preferencje odebrane zostaną przez drugą stronę za dziwaczne i lekko przerażające. Nie chcą, by ukochane uznały ich za zboczeńców, dlatego trzymają swoje fantazje dla siebie. A frustracja z tym związana wciąż narasta.

6. PRZEDWCZESNY WYTRYSK

W Polsce blisko 40% mężczyzn ma problemy z przedwczesnym wytryskiem, dlatego obawa, że może się przydarzyć to właśnie im, nie daje spokoju wielu panom. W tym przypadku, podobnie jak w kwestii impotencji, duży wpływ ma psychika i brak poczucia pewności siebie. Jeśli facet nie czuje wsparcia u partnerki, będzie zamartwiał się tym, co może pójść mu w łóżku nie tak.

7.ROZMIAR CZŁONKA

Kompleks wielkości to jeden z najczęstszych problemów mężczyzn. O to, czy jego członek ma odpowiednią wielkość facet obawia się najczęściej przed pierwszą nocą z nową partnerką. Ale zdarzają się i tacy, którzy cały czas będą wietrzyć podstęp i podejrzewać, że tak naprawdę rozmiary ich członków w pełni nie zadawalają kobiet. Warto więc od czasu do czasu zapewniać partnera, że w tej kwestii nie ma się czego wstydzić. To bardzo mu pomoże.

Jak widzicie, panowie nie są aż tak beztroscy, jak mogłoby nam się wydawać. Dlatego powinnyśmy wspierać ich także w tych intymnych sytuacjach. W końcu tego samego oczekujemy od nich.

para

1. IMPOTENCJA

Tego, że nie może stanąć na wysokości zadania, każdy facet boi się zdecydowanie najbardziej. Do tego stopnia, że może sam sobie tę `przypadłość` wywołać, gdyż w 9 na 10 przypadków to czynniki psychogenne odpowiadają za męską impotencję. Erekcja jest reakcją na silne bodźce, jednak zahamować mogą ją różne lęki, np. przed odrzuceniem przez partnerkę. Dlatego, drogie panie, bądźcie dla swoich mężczyzn wyrozumiałe i róbcie wszystko, by seks z wami nie był dla nich sytuacją stresową. Skorzystacie na tym oboje.

2. NIENASYCONA PARTNERKA

Doskonale wiemy, że - o ile kobieta nie cierpi na seksualne zaburzenia - taka sytuacja jest raczej niemożliwa. Niektórzy panowie boją się jednak, że nie będą w stanie całkowicie zaspokoić swojej partnerki, a tym samym nie sprawdzą się jako prawdziwi mężczyźni. Lęk irracjonalny, jednak wielu facetom spędza on sen z powiek.

3. BRAK SAMOKONTROLI

Ten lęk dotyczy głównie mężczyzn w stałych związkach, którzy boją się, że w czasie jego trwania spodoba im się inna kobieta. Jeśli do tego dojdzie, obwiniają samych siebie i żyją z dużym poczuciem winy. Jednak wina leży tu po stronie biologii - to ona sprawia, że dana osoba nas pociąga, a inna nie. Najbardziej przeraża ich fakt, że poznając piękną kobietę, mogą się nie oprzeć jej urokowi i zniszczyć trwałą relację z ukochaną.

4. ZDRADA PARTNERKI

Idąc za ciosem, kolejna obawa również wiąże się ze zdradą, jednak tą od drugiej strony. Faceci panicznie boją się, że ich kobieta pójdzie do łóżka z kimś innym. Takie lęki mają głównie mężczyźni, którzy nie czują się pewnie w swoich związkach i boją się, że partnerka na pewno znajdzie sobie kogoś lepszego od nich.

Polecane wideo

Komentarze (19)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 23.02.2015 21:38
a co powiecie jeśli wasza dziewczyna powie wam ,że jedzie na weekend na zlot gdzie sa tylko sami faceci?
odpowiedz
felix (Ocena: 5) 11.11.2013 20:54
Jeśli facet boi się , że nie sprosta swojej kobiecie to powinien regularnie łykać Selectin. Przecież dużo nie kosztuje , a regularne go przyjmowanie rozwiązuje problem
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.10.2013 14:44
A gdzie jest podpunkt mówiący o strachu przed sprawieniem partnerce bólu?? Przeciez i tacy faceci istnieją , którzy sa czuli i delikatni, i nie chcą aby ich partnerka była narażona na ból...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.10.2013 13:38
co do 4 podpunktu nie ma takiej opcji jest ma zadbaną i seksowną kobietę która daje mu duzo satysfakcji mówię na swoim przykładzie:)
odpowiedz
kkk (Ocena: 5) 05.10.2013 15:57
zauważyliście że żaden nie przejmuje się swoim wyglądem? mają gdzieś swoje piwne brzuchy i łysiny a my tak bardzo przejmujemy się jedną małą fałdką na brzuchu. Dziewczyny wiecej wiary w siebie!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie