Damska odpowiedź na męski felieton!

Na Papilota zaglądają także faceci. Jeden z naszych Czytelników napisał do nas ogromnie ciekawy list, którego publikacja wywołała szereg dyskusji. Przeczytajcie, co o nim sądzą kobiety!
Damska odpowiedź na męski felieton!
10.12.2008

Poniższe listy są odpowiedzią na opublikowany na Papilocie w weekend, napisany przez faceta, felieton „Współczesne kobiety to nieczułe księżniczki!". Możesz zapoznać się z nimtutaj.

„Przeczytałam dzisiaj Wasz artykuł pisany przez mężczyznę na temat współczesnych kobiet i potrafiłam idealnie odnaleźć się w opisywanych sytuacjach, zauważyłam co prawda wiele swoich błędów i spojrzałam na nie z innej perspektywy - właśnie oczami mężczyzny. To ciekawe, że czują się aż tak źle w sytuacji w jakiej się znajdują, nigdy bym nie pomyślała, że to tak wygląda. Dopiero, gdy przeczytałam, to pomyślałam: "Cholera! Jak on idealnie to opisał!". Bo tak właśnie jest. Nie wiem czy to dobrze czy źle, czy powinno mi być przykro czy nie, że tak wygląda teraz nasze życie.Myślę, że wszystkie zachowania nasze i to, w jakich stosunkach jesteśmy, zależne jest od tego jak zmienia się życie. Kobiety stają się być coraz bardziej niezależne i ciężko by wciąż ograniczały się do siedzenia całymi dniami w domu, wychowywania dzieci i bycia podporządkowanym swoim mężom. Uważam, że za mało było kobiet żyjących pełnią swojego życia. Teraz gdy mają na to okazję powinny być z tego dumne i osiągać swoje cele. Wcale nie uważam, że mężczyźni powinni być zabawką jednak sami też kształtują swój obraz w naszych oczach.

Uważam, że gdyby mężczyzna potrafił być również niezależny, nie byłoby problemu. Jednak brakuje w dzisiejszych czasach prawdziwych mężczyzn, aż chciałoby się zaśpiewać "I NEED A HERO!". Mężczyzna powinien być męski, odważny, niezależny, dojrzały, kobieta powinna czuć w nim oparcie. Mało jest takich mężczyzn, bardzo rzadko spotykam się z kulturalnym zachowaniem i gestem w stosunku do kobiet. Dlatego przejmujemy inicjatywę, bo nie każdy mężczyzna zna potrzeby kobiet, wie jak się zachować, czego ona potrzebuje. Nie zawsze kobieta chce zmienić mężczyznę i ustawić go na swoje potrzeby ale po prostu sprawić, by żyło nam się lepiej. Mężczyźni jednak odbierają to w zły sposób twierdząc, że zachowujemy się jak księżniczki. Uważam, że brakuje akceptacji. Gdyby mężczyźni zrozumieli, że kobiety takie są, potrzebują silnego oparcia i mają potrzebę poczuć się docenione, czasem nawet jak księżniczki, chyba wtedy byłoby nam łatwiej.

Nie uważam jednak aby cała wina leżała po stronie kobiet. One tak samo jak mężczyźni chcą być niezależne i żyć swoim życiem. Trzeba znaleźć złoty środek i zacząć się uzupełniać. Uważam, że akceptacja mężczyzn takimi, jacy są też nie jest zawsze dobrym rozwiązaniem, bo ciężko akceptować wszystko, tym bardziej, gdy są to rzeczy złe lub bardzo przeszkadzające. Czasem mężczyźni nawet nie zdają sobie sprawy ale wiele rzeczy kobiety robią dla ich własnego dobra, jednak odbierane jest to przez nich zupełnie odwrotnie. Gdyby każdy mówił otwarcie o swoich uczuciach i potrzebach oraz rozumiał, że droga osoba też je ma, myślę, że żyłoby się nam lepiej.

Mimo wszystko, pozdrawiam gorąco wszystkich mężczyzn,

Natalia

PS. Bardzo, bardzo bym chciała aby na papilocie był męski felietonista, mogłabym to czytać i pocieszać się, że jednak oni tacy są i jak wspaniale, że jestem kobietą!! ;)"

„droga Redakcjo!

Chciałabym się odnieść do Waszego artykułu z serii "Męskim okiem".

Bardzo mi się on spodobał. Uważam, że w większości autor miał całkowitą rację. Pomysł męskiego felietonu wydaje mi się bardzo dobry. Mężczyźni to podobno proste istoty, które mówią wprost co im dolega, bądź przeszkadza. My kobiety, często rządzone przez hormony jesteśmy bardzo emocjonalne. Uważam, że artykuły tego typu, które będą poruszac różne tematy męskim okiem widziane otworzą w pewnym sensie kobiecie szerszy pogląd na dany problem. Kobiety często starają się zrozumiec uczucia mężczyzny. Tego typu artykuły dają taką możliwośc.

Jak można było zauważy, duży odzew na forum i różnorodnośc wypowiedzi powinny byc swego rodzaju potwierdzeniem moich słów, że będą się one cieszyc dużą popularnością.

Czekam z niecierpliwością na kolejny artykuł "Męskim okiem".

Pozdrawiam

Anna N."

Czy i Wy zgadzacie się w powyższymi opiniami Papilotek? Piszcie do nas na adres [email protected]

Polecane wideo

Komentarze (103)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 23.06.2009 17:54
[quote="Gosc"]Czy wiesz że I**** Nicole Kidman oszacowano na 132, Shakiry na 140, Sharon Stone na 154, Przemka Salety na 102 a Dody na 156. A ty wiesz jakie masz I****? Nie wiesz? Sprawdź się! [url=http://w****" ?][/quote] Mam 128, a IQ "starsów" mnie interesuje, według mnie specjalnie podnoszą "starsom" IQ, żeby się zuli jeszcze bardziej lepsi i sławni. A nawet jakby faktycznie byli tacy inteligentni, to co z tego?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.06.2009 21:11
To się uśmiałam. biedni panowie, tacy zagubieni i wykorzystywani. hahaha :d. Drogie Panie, to może od razu założymy facetom chomąto i zaczniemy nimi orać pole, co? LITOŚCI ! Panowie są po prostu sfrustrowani, że jesteśmy wolne i niezależne. Najczęściej te rzekome nasze tyranie dzieją się za zgodą i aprobatą płci 'brzydkiej'. A jeśli facet jest totalnym frajerem i pantoflarzem.. jego kłopot. Panowie przecież by chcieli, aby wszystko było uprane, uprasowane, ciepłe posiłki podane przed nosek, dom lśniący, dzieci mądre i odchowane (koniecznie nie mogą dostarczać kłopotów tatusiowi) , ogródek śliczny, a kobieta piękna i zadbana, która rozłoży nogi, kiedy Pan i Władca będzie miał nastrój. Tak sytuacja kiedyś wyglądała. Teraz, gdy jest inaczej, kochani Panowie zaczynają podnosić bunt. Żałosne.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.02.2009 14:36
Ludzi powinno sie segregowac w grupy z uwzglednieniem zdrowia, sytuacji materialnej (zatrudnienia), wygladu, inteligencji. Moze wtedy byloby wiecej szczesliwych zwiazkow. A co do kobiet to ja mam zastrzerzenia co do zmiany nastrojow i wybuchow agresji nie wiadomo skad, a sam wiem ze faceci bardzo duzo rzeczy przebaczaja <-> mysle ze kobiety mysla ze faceci po prostu nie zauwazaja. Standardowo faceci podchodza do zycia jak do rozwiazywania problemow a kobiety staraja sie ulepszac swiat.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.01.2009 17:46
Gość 2008-12-14 21:48 ps. męskie artykuły na papilocie = idiotyzm nie oddający rzeczywistości. Przepraszam, w takim razie tu wszystkie art nie oddają rzeczywistości, jeżeli pod kątem płci będziemy patrzeć. Kto będzie się chciał szczerze wypowiedzieć, to się wypowie, bez względu na płeć.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.12.2008 19:56
każdy facet też jest inny... nie wszyscy są schematyczni...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie