Czy Twoje IMIĘ podoba się facetom? Wszystko zależy od tego, jak się im przedstawiasz...

Okazuje się, że osoby używające skróconych form swoich imion mają większe powodzenie.
Czy Twoje IMIĘ podoba się facetom? Wszystko zależy od tego, jak się im przedstawiasz...
17.09.2013

Joanna, Magdalena, Aleksandra – te imiona w pełnej formie są niezaprzeczalnie piękne. Ale zastanówmy się, co myślimy na początku o kimś, kto przedstawia się pełną formą swojego imienia. Raczej nie wzbudza w nas bardzo pozytywnych emocji, nieprawdaż? Dlatego lepiej spuścić z tonu i Aleksandrę zamienić na Olę, a relacje z innymi ludźmi będą szły już gładko. A na pewno ulegną zmianie te z płcią przeciwną.

Ludzie na całym świecie podzielają ten pogląd. Aż 72% mieszkańców Wielkiej Brytanii, USA, Kanady, Francji, Hiszpanii, Włoch i Niemiec przedstawia się zdrobnieniem od swojego pełnego imienia. W Brazylii robi to już 100%!

Eksperci z Badoo.com zauważyli też jeszcze jedną zależność. Jak się okazuje, nie tylko chętniej interesujemy się osobami o zdrobniałych imionach, ale też bardziej ciągnie nas do tych, którzy nazywają się podobnie. Dla przykładu: facet o imieniu Dennis zainteresuje się kobietą o imieniu Denise.

Co Wy na to? W jaki sposób Wy przedstawiacie się na pierwszym spotkaniu?

Jak podaje serwis radkowy Badoo.com, zdrobniałe imiona kobiet są lepiej przyjmowane przez mężczyzn, którzy postrzegają ich właścicielki za bardziej atrakcyjne. Jako dowód portal wskazuje najpopularniejsze kobiece profile – najwięcej wiadomości otrzymują bowiem panie, podające w swoich danych skróconą formę imienia.

-Imię bardzo dużo mówi o człowieku – stwierdza Jo Hemmings, psycholog behawioralny i ekspert od randek (pełne imię: Joanna). – Ci, którzy przedstawiają się jego zdrobniałymi formami są postrzegani jako bardziej przyjaźni i przystępni. Takie imiona dają drugiej stronie poczucie ciepła i nieformalności, a tego szukamy na początku u poznawanej osoby.

Poza powodzeniem u płci przeciwnej skrócone formy imion dają też jeszcze jedną korzyść – ich posiadacze zwykle więcej zarabiają, co wykazują badania Baddo.com.  Z drugiej strony powinni z nich zrezygnować ci, którzy walczą o pozycję i autorytet u społeczeństwa, np. politycy.

-W tym przypadku działa odwrotna zasada – przyznaje Hamming. – Łatwiej zdobyć uznanie i respekt, kiedy przedstawiasz się `David`, a nie `Dave`. 

Polecane wideo

Komentarze (260)
Ocena: 5 / 5
Rosy (Ocena: 5) 22.09.2013 20:46
Nie ma innego zdrobnienia od Róża niż Różyczka ,a tak to się na pewno nie przedstawię
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.09.2013 23:24
a ciekawe co mam zrobić jak się nazywam Bożena... -.-
zobacz odpowiedzi (1)
Beatka (Ocena: 5) 20.09.2013 08:45
Beatka. Dzień dobry , jestem Beatka, 42 latka.
odpowiedz
Weronisia kurde (Ocena: 5) 18.09.2013 22:57
To jak mam sie przedstawiac?! WERONISIA?
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 18.09.2013 20:31
To tak jak ja... Małgorzata jest za długie... Małgosia też nie za fajnie brzmi :) Po prostu się przedstawiam jako Gośka
odpowiedz

Polecane dla Ciebie