Męskim okiem: Współczesne kobiety to nieczułe księżniczki!

Otrzymaliśmy bardzo interesujący list, tym razem nie od kobiety, a od faceta. Dotyka problemu miejsca mężczyzny w dzisiejszym świecie, którym coraz częściej rządzą kobiety. Warty przeczytania.
Męskim okiem: Współczesne kobiety to nieczułe księżniczki!
07.12.2008

Otrzymaliśmy bardzo interesujący list, tym razem nie od kobiety, a od faceta. Dotyka problemu miejsca mężczyzny w dzisiejszym świecie, którym coraz częściej rządzą kobiety.

„Tak się dzisiaj zastanawiałem, jakie jest miejsce faceta w dzisiejszym świecie. Tak naprawdę ewolucja nas chyba wykończy albo staniemy się jakimiś podrzędnymi osobnikami w stosunku do kobiet. Jaka jest dzisiaj rola faceta w życiu? Tak naprawdę on jest tylko po to, żeby się rozmnażać, ale i to przecież można obejść - partenogeneza. Kiedyś było jasne, do czego służy facet, miał określoną rolę w rodzinie, w społeczeństwie. Dzisiaj, kiedy kobiety są aż tak silne, samodzielne, facet jest odstawiony na bok. Po co kobiecie związek z mężczyzną? To wynika z egoizmu kobiety. Kobieta, kiedy chce, ma mężczyznę, kiedy nie chce - nie ma go. Zaloty facetów są na początku znoszone, potem tolerowane, potem chciane lub nie. Kobieta decyduje, czy pozwoli facetowi być z nią czy nie. W przypadku, gdy to kobieta podrywa, to już oczywiste. Wie, czego chce i do tego dąży. Najczęściej to dostaje, bo faceci łatwo wpadają w sidła kobiet. Jak już mężczyzna z kobietą tworzą związek, to też wszystko wygląda tak, jak one tego chcą. Mówi się, jaki ma być facet w związku - romantyczny i silny jednocześnie, czuły, ale dający poczucie bezpieczeństwa. Kiedy facet jest dobry dla kobiety? Wtedy, gdy potrafi przewidzieć, jakie potrzeby ma kobieta w tej chwili i daje jej to, czego ona chce. Facet ma być dla niej oparciem, kiedy ona tego oczekuje, ma ją pocieszyć, kiedy ona tego oczekuje, ma ją skarcić, też wtedy, gdy to ona wywoła taką sytuację.

Tak samo z seksem - facet chce za często. W sumie, z tego wynika to, że kochają się tylko wtedy, gdy ona tego chce. Facet, oczywiście, musi być gotowy, bo inaczej to ciapa... Seks w przypadku kobiet to najczęściej egoizm, niektóre mają tak, że jeden orgazm im nie wystarczy, można potem usłyszeć "tylko jeden....?" Ewentualnie, że nie był "taki mega jak ostatnio" - w domyśle ponad tydzień temu. Facet w takim przypadku służy do jednego - do zaspokajania kobiety.

Podobnie jest z ustatkowaniem się. Jeśli kobieta jest do tego gotowa wcześniej, przekona mężczyznę, to tylko i wyłącznie kwestia czasu. Jeśli nie przekona, to znaczy, że facet jest zły, nieodpowiedzialny i niedojrzały, i wtedy czas go zmienić. Oczywiście, winny tej sytuacji jest mężczyzna, z wymienionych wcześniej powodów. Kiedy to on chce się ustatkować, myśli o ślubie, czeka na to, jaką decyzję podejmie jego pani, czy już jest gotowa.

Facet w związku jest sprowadzany do roli podwładnego. Widzi siłę kobiety, nie może jej jednak dorównać. Ma się podporządkowywać, zgadywać, jakie ma zachcianki i potrzeby. Musi wiedzieć, kiedy kłótnia wynika z jakiejś naprawdę trudnej sytuacji, kiedy coś spartolił, a kiedy to po prostu jest huśtawka nastroju ze strony kobiety. Musi potrafić to zrozumieć, choć nie może poznać zasady tym rządzącej. Najczęściej to on czuje się winny, on musi przepraszać, prostować sytuację. Facet jest jedną z zabawek kobiety, służącą do zaspokajania potrzeb, których nie zaspokoi koleżanka, kosmetyczka, fryzjer, SPA, itd. Kobieta ma w życiu cel, a facet jest jedną z dróg do tego celu. To tak jak zakładanie firmy, do której potrzebny jest kapitał. Facet jest jednym z elementów takiego kapitału, nie zawsze najważniejszym.

Jak wygląda sytuacja, gdy to mężczyzna ma potrzeby? Kobieta może wtedy myśli, że skoro ona aż tyle wymaga, to pozwoli sobie, żeby i facet poczuł się potrzebny. Po co jej zwierzątko, które zacznie myśleć o tym, co się z nim wyrabia, a może nawet zacznie się buntować? "Niech kupi sobie komputer, nową zabawkę, będzie miał zajęcie, jak nie będzie w tej chwili potrzebny. Niech sobie pogmera w garażu przy samochodzie, przecież jakoś muszę jeździć do pracy, na zakupy i do kosmetyczki". Czemu, gdy facet ma potrzeby i nawet już nauczy się o nich mówić, nie zawsze jest rozumiany? Czemu, gdy to on potrzebuje trochę czułości, to nie dostaje jej, bo przecież już się przytulali (ale wtedy, gdy to kobieta tego chciała), całowali (gdy ona tego chciała) i kochali (gdy ona tego chciała). Skoro kobiecie - silnej i niezależnej - tyle czułości wystarcza, to facetowi też powinno? Czemu, gdy on chce coś zrobić, ona w tym momencie jest zajęta, więc on musi to przełożyć, wpasować się w jej plan i zrozumieć, że ona nie może odwołać plotek z koleżankami. Czemu, gdy jest odwrotna sytuacja, on jest za to karcony, nie ma czasu dla kobiety i inne rzeczy (pierdoły) są dla niego ważniejsze. Czemu facet nie może być facetem? Czemu jest tylko dodatkiem do kobiety? Takim dodatkiem, jaki będzie według niej pasował do jej osobowości, stylu życia, sposobu ubierania się. Czemu kobiety chcą zmienić facetów, czemu nie pozwolą im być takimi, jakimi są. Czemu facet musi zaakceptować kobietę taką, jaką jest, a ona tego zrobić nie może? Kobiety są zbyt pewne siebie, kiedyś się na tym przejadą. Faceci też są temu trochę winni, bo nie potrafią oprzeć się sztuczkom stosowanym przez ich panie.

Jaki teraz jest facet silnej kobiety? Chce być dla niej jak najlepszy, nie chce czuć się gorszy, dogadza jej, robi wszystko, żeby jej z nim było najlepiej. Może wręcz boi się tego, że ona go może zostawić, no bo przecież on nie jest w jej życiu niezbędny, znajdzie sobie innego dogadzacza, który będzie to robił bez marudzenia i z ochotą. Związek kobiety i mężczyzny powoli zaczyna wyglądać jak walka faceta, który wie, że jak nic nie będzie robił, to pójdzie w odstawkę.

Książki, filmy, Internet - wszystko to tworzy stereotyp kobiety, która jest aktywna życiowo, faceci muszą się o nią bardzo starać, żeby spojrzała w ogóle na takiego łaskawym okiem. Potem jeszcze wychodzi na to, że taki facet jest skurwielem, wykorzystuje ją, a ona, taka biedna myszka, nie wie, co ze sobą zrobić.

Film "Lejdis" (wiem, że to nie jest jakiś wybitny przykład) jest o takich właśnie kobietach, nie są one krytykowane, tylko brane za przykład. Faceci, którzy robiliby to samo, to skończone świnie i szowiniści, taka jest opinia. Trudno w dzisiejszym świecie - świecie kobiet - być facetem. Tak jak kiedyś i teraz też, w świecie islamu, facet był tą osobą dominującą, tak teraz to wszystko się zmienia. Tylko że wtedy to była "normalność", taka kolej rzeczy. Dzisiaj facet musi się przystosować do obecnej sytuacji, żeby próbować być szczęśliwym z kobietą. W innym przypadku będzie miał ciężko...

Kobiety, nie pozwólcie mężczyznom czuć się, jakbyśmy musieli na was zasługiwać. Zacznijcie liczyć się z nami i naszymi emocjami”.

A może chcecie, by na Papilocie na stałe zagościł męski felietonista?

Piszcie do nas: [email protected].

Polecane wideo

Komentarze (1059)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 17.01.2021 13:36
Jesli facet nadaje sie tylko do bycia dodatkiem to nim jest
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.07.2019 19:39
Dlatego wolę być sam . Po 15 latach małżeństwa i rozwodzie myślałem że nigdy się nie pozbieram , mój świat legł w gruzach. Teraz po 4 latach wiem , że można być szczęśliwym będąc sam. Z dystansem patrzę na tych facetów , którzy są zniewoleni przez swoje żony. Mam czas na wszystko, robię co chcę, nikt mnie nie ocenia, krytykuje. Być z kobietą tylko dla seksu ? To żałosne. 90 % z nich jest nudna, bez jakichkolwiek zainteresowań, ciepłe kluchy , egoistki, wredne babska, bez swojego zdania, fałszywe.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 11.02.2019 17:12
Masakra.Nie popłacz sie autorze tego wywodu?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.01.2017 14:19
Dobre I prawdziew!!
odpowiedz
Cruella (Ocena: 5) 13.11.2015 14:39
A gdzie ci normalni faceci?? Kobiety maja wiele wiecej do zaoferowania. Mezczyzni to slaby chromosom Y. Niewielu mezczyzn ma cos naprawde ciekawego i wartosciowego do zaoferowania a przy tym potrafi porzadnie wybzykac:)
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie