Jak zbudować szczęśliwy związek z samotnym ojcem?

Spotykanie się z samotnym ojcem bywa trudne.
Jak zbudować szczęśliwy związek z samotnym ojcem?
26.08.2013

Kiedy twoja rodzina dowiedziała się, że twój nowy facet ma dziecko i sam je wychowuje, nie spotkałaś się z ich strony z dużym wsparciem? Odradzali ci ten związek i namawiali, byś jak najszybciej się z tego wycofała? Skoro nie dałaś się przekonać, prawdopodobnie chcesz walczyć o waszą przyszłość. Twoją, ukochanego i jego dziecka.

Oto 5 rad, ktore ułatwią Ci stworzenie szczęśliwego związku z partnerem samotnie wychowującym dziecko.

ojciec

1. Zaproponuj, że poznasz jego dziecko dopiero, gdy będziecie razem już pół roku

Gdy wiążesz się z samotnym ojcem, wiążesz się też z jego dziećmi. Lepiej więc poczekać, aż wasz związek stanie się poważny, bo jeśli wam nie wyjdzie a ty i dzieci zdążycie się zaprzyjaźnić, będzie z tego powodu cierpieć cała rodzina.

2. Bądź elastyczna w kwestii wspólnego spędzania czasu

Dzieci są jak bomba zegarowa – nie wiadomo kiedy i w jaki sposób wybuchną. Dlatego miej świadomość, że nawet długo planowany wyjazd może nie dojść do skutku. Dzieciaki często chorują i wymagają wtedy większej opieki. Musisz w takich sytuacjach wykazać się dużą wyrozumiałością. Miło będzie, jeśli zaproponujesz swoją pomoc. To w zasadzie też jakiś sposób, by spędzić z ukochanym trochę czasu.

3. Ugryź się w język, gdy przyjdzie ci ochota na rodzicielskie rady

Możesz mieć inne poglądy na temat wychowywania dzieci niż twój partner, ale nie zapominaj, że to jego latorośl, a nie twoja. Sama nie chciałabyś być pouczana w tej kwestii, szczególnie przez osobę, która nie ma swoich własnych dzieci.

4. Miej dobre relacje z jego byłą
 
Jeśli twój facet jest rozwodnikiem i ze swoją eks ma raczej dobre kontakty to i ty powinnaś odnosić się do niej przyjaźnie. Gdy obie się polubicie, zwiększą się szanse na to, że dzieci też cię polubią. Nigdy nie mów więc o niej źle, szczególnie przy dzieciach. Nawet jeśli przyrzekną trzymać to, co powiedziałaś w tajemnicy, nie łudź się, że obietnicy dotrzymają. Wszystko trafi do ich mamy, a ona może dać ci nieźle popalić.

5. Nie odbieraj osobiście niechęci dzieci 

Możesz być najmilszą i najfajniejszą osobą na całej planecie, ale jeśli dziecko postanowi cię nie lubić, to ciężko ci będzie zdobyć jego sympatię. Musisz zrozumieć, że w jego oczach jesteś panią, która kradnie mu tatusia (co oczywiście niewiele ma wspólnego z prawdą). Jego niechęć może być też efektem braku akceptacji rozstania jego rodziców. Zaciśnij więc zęby i staraj się być, mimo wszystko, jak najmilsza dla potomka twojego faceta. Kiedyś w końcu złość mu przejdzie.

Polecane wideo

Komentarze (8)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 19.11.2015 21:38
Jeżeli naprawdę było się zakochanym, to nie można tego zapomnieć ot tak. Jedynie czas może pomóc, choć i to nie zawsze. Byłam ze swoim chłopakiem ponad 4 lata więc coś o tym wiem. Było wspaniale, miałam dla kogo żyć, starac się, wracać do domu. Rozstanie przezywałam straszliwie, szukając wszelkich sposobów na Jego powrót. No i i udało się. Wszystko dzięki urokowi miłosnemu ze strony urok-milosny.pl , po 3 miesiącach oczekiwania i huśtawki nastrojów, mój misiek znowu jest mój: )
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.08.2013 22:52
przepiekne zdjecie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.08.2013 17:41
Wchodze w artykuly i czytam tylko komentarze. Z nich wiem o czym jest artykul. I czy warto go czytac. Nie warto.
odpowiedz
Ana (Ocena: 5) 26.08.2013 13:37
urocze zdjęcie :)
odpowiedz
Lendiii (Ocena: 5) 26.08.2013 09:09
"Rady 5-latki"
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie