IDEALNA RANDKA: Nie czekaj, aż on zapłaci rachunek, bo możesz go już więcej nie spotkać!

Lata walki o równouprawnienie przyniosły też pewne negatywne skutki.
IDEALNA RANDKA: Nie czekaj, aż on zapłaci rachunek, bo możesz go już więcej nie spotkać!
21.08.2013

Podobno w dobrym tonie jest, kiedy to facet płaci za kolację – tak przynajmniej uczyły nas nasze mamy i babcie. Niestety okazuje się, że ich wiedza na temat randek jest już lekko przeterminowana.

W ankiecie przeprowadzonej na zlecenie amerykańskiej stacji telewizyjnej NBC News aż 84% panów przyznaje, że nie czuje się w obowiązku, by w całości regulować rachunek za kolację w restauracji, na którą zabrali kobietę. Co więcej, aż 44% z nich zapewnia, że taka delikwentka, która uchyla się od udziału w kosztach, jest dla nich na wstępie spalona i raczej więcej do niej nie zadzwonią.

randka

Panie na całą sytuację mają zupełnie inny pogląd. Tylko 58% kobiet uważa, że powinny dokładać się do rachunku za wspólną kolację, a 44% czuje zażenowanie, kiedy facet tego od nich oczekuje. 39% respondentek liczy, że na hasło `zapłacę za siebie` partner uniesie się honorem i weźmie rachunek na siebie.

Może wam się wydawać, że panowie zrobili się wobec nas bezduszni i pastwią się nad nami pod płaszczykiem równouprawnienia, ale to nie do końca prawda. Aż 39% ankietowanych ma poczucie winy, kiedy kobieta płaci w restauracji za siebie. Biorąc pod uwagę, że 2/3 mężczyzn właśnie tego oczekuje, można wysnuć wnioski, że spełniając ich życzenie w rzeczywistości psujemy im nastrój.

randka

Jak wykazują badania, kwestia regulowania rachunku w restauracji rządzi się wieloma zasadami. Jedną z nich jest czas trwania związku. Zarówno 40% mężczyzn jak i kobiet twierdzi, że w pierwszym miesiącu znajomości należy dzielić się wszystkimi kosztami po połowie, a na fundowanie sobie nawzajem takich przyjemności przychodzi czas, gdy związek trwa już pół roku.

Jak widać, nawet najzwyklejszy obiad na mieście może stanowić podłoże konfliktów i nieporozumień. Warto zatem przygotować swój portfel na ewentualny udział w kosztach. Szczególnie jeśli zależy ci na tym facecie i masz nadzieję na to, że pierwsza randka nie będzie tą ostatnią.

Komentarze (39)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 24.08.2013 00:29
Zgadzam się w 100% z ona 16:15:29. A co powiecie na to: wyobraźcie sobie, że zostałyście zaproszone na ślub jako osoba towarzysząca nie jakoś specjalnie bliskiego kolegi. Czy w takiej sytuacji powinno się dokładać do prezentu? Dodam, iż parę młodą widzicie 1 raz na ich ślubie.
zobacz odpowiedzi (1)
ona (Ocena: 5) 23.08.2013 16:15
Jezeli FACET zaprasza, FACET płaci. Nie wyobrazam sobie innego rozwiązania
odpowiedz
wita (Ocena: 5) 22.08.2013 21:07
Dla mnie wymówka "równouprawnienie" by nie płacić za kobietę jest żalosna. Równouprawnienie nastąpi gdy faceci zaczną rodzić dzieci i mieć okres. Mieszkam w Wielkiej Brytani więc tam z manierami jest rożnie, zdarzyło się raz, że facet chciał bym zapłaciła połowę rachunku pomimo iz byłam zaproszona na obiad. Był przystojny i nawet interesujący, ale co z tego gdy oblał test bycia gentlemanem? Niektórzy faceci nie rozumieją, że żeby uwiesć fajną kobietę nie wystarczy napisać smsa albo kupić puszkę coli. Nie wymagam gwiazdki z nieba, ale chcę czuć się adorowana. Jeżeli nie widzę tego na początku no to później chyba by było tylko gorzej? Sknerom i wiesniakom mówię głośne nie. Naprawde wolę być sama niż być z kimś kto nigdy nie wysili się by mi sprawić przyjemność.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 22.08.2013 01:29
Nie czuje się materialistką, ale miło od czasu do czasu dostać jakis choćby drobny prezent od faceta, skąpcy są straszni. Już nie chodzi o sam podarunek, ale o to, że taki facet wydaje mi się mało męski. Szukam raczej kogoś przy kim będę czuła się bezpiecznie i kto mnie doceni, a jeśli szkoda mu wydac parę złotych na kawę i zaciera ręce , gdy regulujesz swój rachunek to co to za facet? Pip*a jakaś chyba.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.08.2013 19:42
Nie ważne kto prosi... Ja zawsze płaciłam za siebie:) i dobrze na tym wyszłam, bo nikomu nie byłam nic winna:D Dzisiaj Happy Mężatka:)
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo