Dzieci niszczą życie seksualne rodziców?

Wbrew pozorom, po urodzeniu dzieci aktywność seksualna par nie spada. Polska w tych badaniach podniosła średnią europejską.
Dzieci niszczą życie seksualne rodziców?
05.12.2008

W 8 krajach europejskich, w tym w Polsce, przeprowadzono badania: "Jak dzieci zmieniają nasze życie?" Lady Insert 2008. Przepytano 8 tysięcy osób, po równo kobiet i mężczyzn, w wieku powyżej 18 lat. Okazało się, że bezdzietne osoby uważają, iż posiadanie potomstwa powoduje spadek życia seksualnego. Jednak odpowiedzi par mających pociechy zaprzeczają temu przekonaniu. Zmniejsza się jedynie spontaniczność, natomiast częstotliwość stosunków pozostaje na podobnym poziomie. Odsetek par bezdzietnych, uprawiających seks co najmniej raz w tygodniu, wynosi 66 proc., a par posiadających dzieci - 63 proc.

Polacy na tle reszty Europy wypadają w tej kategorii bardzo aktywnie, aż 80 proc. par przyznało się do współżycia co najmniej raz w tygodniu. Respondentów przepytano też o przeszkody w seksie. Na pierwszym miejscu znalazło się zmęczenie, miesiączka (częściej jest problemem dla par bezdzietnych niż posiadających potomstwo), dalej - stres oraz rutyna.

Polacy, częściej niż inni mieszkańcy kontynentu, wśród obaw i przeszkód wymieniali ciążę. Wiązać się to może ze sposobami antykoncepcji, które w naszym kraju wypadają archaicznie na tle reszty Europy. Do najczęściej stosowanych środków należy u nas prezerwatywa, potem są stosunek przerywany i kalendarzyk dni płodnych. Te metody antykoncepcji niemal zostały wyparte przez farmakologiczne sposoby zapobiegania nieplanowanym ciążom, jednak nie w Polsce.

Życie seksualne po porodzie wznawiamy w większości przypadków w ciągu pierwszych trzech miesięcy od rozwiązania (80 proc. par), z tego prawie połowa rozpoczyna współżycie już w pierwszym miesiącu (40 proc).

Ginekolodzy zalecają kobietom, które rozpoczynają współżycie po ciąży, a nie chcą zajść w kolejną, aby od trzeciego miesiąca rozpoczęły stosowanie antykoncepcji. Do tego czasu panie, które karmią piersią, mogą czuć się bezpieczne, hormon - prolaktyna, pobudzający laktację, jednocześnie hamuje pracę jajników. Z upływem czasu jego działanie spada. Wybierając metodę antykoncepcji, trzeba ją skonsultować z lekarzem, aby nie miała wpływu na stan dziecka, chodzi przede wszystkim o pigułki zawierające estrogen.

(Na podstawie informacji PAP)

Polecane wideo

Komentarze (78)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 22.06.2010 14:33
Tutaj wpisz treść komentarza...dffguikbh
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.12.2008 18:26
[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] niszczą? to trzeba bylo ich nie robic.[/quote] O rany co za pusta wypoiwiedź.No jasne najlepij niech nikt nie robi dzieci, nie? przeczytałeś / łaś ten artykuł, tu wyraźnie PISZE że nie niszczy( jeśli samemu się tego nie chce.) [/quote] JEST NAPISANE ;]
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.12.2008 17:05
dzieci nie przeszkadzaja, chyba ze nauczy sie spac z rodzicami i nie chce spac samo to juz jest lekki problem.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.12.2008 20:28
wcale nie dzieci właśnie nam pomagajom w rzyci codziennym bez dzieci nie było by swiata ani innych potomków przeciez one tez dorastaja i uprawiaja seks i tez maja dzieci a poxniej dzieci maja dzieci i te dzieci itd..... ;];] wiec nie zwalajcie wszystkirgo na nie ;/;/;/;;/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.12.2008 18:41
POZNAJ http://www.kobiecesztuczki.pl http://forum.kobiecesztuczki.pl http://www.allegro.pl/item506529418_poznaj_sposoby_na_facetow_poczatek_znajomosci.html http://www.allegro.pl/item506529153_wideo_warsztaty_jak_i_gdzie_poznac_mezczyzne.html Kobiece Sztuczki - Poznaj sposoby na facetów. Są sposoby na facetów. Zmień marzenia w rzeczywistość • twórz dobre relacje w Twoim związku • unikaj potknięć i błędów • uwolnij swoją siłę w pełni Tego możesz się nauczyć ! Więcej na http://www.kobiecesztuczki.pl
odpowiedz

Polecane dla Ciebie