3 najczęściej powtarzane mity na temat związków (Pora je obalić!)

Nie wszystkie rady znajdują zastosowanie w każdym związku.
3 najczęściej powtarzane mity na temat związków (Pora je obalić!)
02.07.2013

Czy istnieje jeden, pasujący do każdego przypadku przepis na związek idealny? Raczej nie. Nie przeszkadza to jednak ludziom tworzyć mity w postaci uniwersalnych porad dla każdego. W związku z tym biuro matrymonialne Bowes-Lyon Partnership stworzyło listę najczęściej powtarzanych kłamstw na temat związków, przy okazji obalając je.

Oto 3 najpopularniejsze banały dotyczące przepisu na związek idealny.

 

2.Zazdrość = miłość

Niestety, i ten banał można włożyć między bajki. Zazdrość jest czasem odzwierciedleniem własnej niepewności w stosunku do szczerości uczuć drugiej osoby. Może przerodzić się w podejrzliwość i chęć kontroli nad partnerem. A to nigdy nie prowadzi do niczego dobrego.

1.Nad zgodnym związkiem nie trzeba pracować

Ten mit bywa zgubny dla wielu par, które myślą, że względnie zgodne życie i sielanka na początku związku to już sukces. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że wszystko, co piękne, kiedyś musi się skończyć, w tym przypadku wraz z fazą zauroczenia. Dlatego, aby zbudować trwały związek, trzeba być gotowym na kompromisy i poświęcenia. A okazji do tego życie zapewne stworzy bardzo wiele.

3.Jeśli się kochacie, to zawsze będzie między wami namiętność

Dla tych, którzy wierzą, że pożądanie to niezbywalna cecha kochających się par mamy złą wiadomość – otóż nie jest to do końca prawda. Namiętność może być obecna przez długi czas, ale i ona kiedyś musi się trochę wypalić. Trudno by po 20 latach małżeństwa między partnerami był dokładnie ten sam żar co przez pierwsze miesiące trwania ich związku. Ale to nic złego – nawet, jeśli pożądanie osłabnie, zawsze można próbować rozbudzić je na nowo. A przy odrobinie wysiłku osiągnie się naprawdę zadziwiające efekty.

To tylko kilka z licznych mitów na temat udanych związków, a powstało ich całkiem sporo. Nic dziwnego, w końcu każdy chciałby poznać idealną receptę na długotrwały i solidny związek. Niestety, każda para wszystkiego musi uczyć się na własnych błędach. 

Komentarze (18)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 19.11.2015 22:12
Jeżeli naprawdę było się zakochanym, to nie można tego zapomnieć ot tak. Jedynie czas może pomóc, choć i to nie zawsze. Byłam ze swoim chłopakiem ponad 4 lata więc coś o tym wiem. Było wspaniale, miałam dla kogo żyć, starac się, wracać do domu. Rozstanie przezywałam straszliwie, szukając wszelkich sposobów na Jego powrót. No i i udało się. Wszystko dzięki urokowi miłosnemu ze strony urok-milosny.pl , po 3 miesiącach oczekiwania i huśtawki nastrojów, mój misiek znowu jest mój: )
odpowiedz
demotmen (Ocena: 5) 10.07.2013 15:31
zapraszam na demotmenpl
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.07.2013 16:30
trzecie to nie mit ;p na pewno nie w przypadku moich rodzicow, ktorzy sa dokladnie 20 lat po slubie :D czasem mam wrazenie, ze dopiero sie poznali, zachowuja sie jakby mieli po 20 lat a mama zdradzila mi, ze ogien miedzy nimi z uplywem czasu rosnie :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.07.2013 13:51
Ciekawe czy kobiete też by tak gorliwie osprawiedliwiał.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 02.07.2013 12:29
1.Nad zgodnym związkiem nie trzeba pracować Ten mit bywa zgubny dla wielu par, które myślą, że względnie zgodne życie i sielanka na początku związku to już sukces. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że wszystko, co piękne, kiedyś musi się skończyć, w tym przypadku wraz z fazą zauroczenia. Dlatego, aby zbudować trwały związek, trzeba być gotowym na kompromisy i poświęcenia. A okazji do tego życie zapewne stworzy bardzo wiele.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo