O ile starszy i o ile wyższy musi być facet, by przyciągnąć uwagę kobiety?

Kryteria, którymi kierują się panie przy wyborze partnera bywają bezlitosne.
O ile starszy i o ile wyższy musi być facet, by przyciągnąć uwagę kobiety?
22.06.2013

Czym kierują się kobiety przy wyborze partnera? Odpowiedzi na to pytanie może być mnóstwo. Jednak najnowsze badania dowiodły, że dwa spośród dziesiątek kryteriów mają dla nas największe znaczenie. Okazuje się bowiem, że najbardziej pragniemy mężczyzn wyższych i młodszych od siebie.

Badacze nie są w stanie jednoznacznie wytłumaczyć, co jest powodem takiego a nie innego sposobu oceny partnera pod względem jego walorów, ale zgodnie twierdzą, że wysoki wzrost gwarantuje mężczyźnie na starcie dodatkowe punkty u pań. Naukowcy próbują też powiązać ten fakt z większym poczuciem własnej wartości  i umiejętnościami przywódczymi. Twierdzą, że wysocy panowie są też z reguły mniej zazdrośni, co jest oczywiście wielkim pozytywem. Naukowcy przyjmują również, że podświadomie wzrost może kojarzyć się nam z siłą fizyczną, która pociąga kobiety już od prehistorycznych czasów. Ale czy rzeczywiście ma on aż taki wpływ na osobowość?

 

Aby dotrzeć do prawdy i dowiedzieć się czy istnieje związek między wzrostem a zadowoleniem z partnera, naukowcy stworzyli specjalne testy, w których udział wzięło 650 studentów i studentek psychologii, deklarujących się jako heteroseksualiści. Wyniki tych badań miażdżąco pogrążają niewysokich mężczyzn – wykazały bowiem, że kobiety nie tylko wolą ich wyższych kolegów, ale nie wyobrażają sobie, że mogłyby być z kimś od nich niższym. Co więcej, panie najlepiej czują się u boku mężczyzn wyższych od nich o ok. 20 cm.

Poza wzrostem w kwestii wyboru partnera duże znaczenie ma też jego wiek. Jak wynika z badań serwisu randkowego AYI powszechne stwierdzenie, że kobiety wolą starszych mężczyzn jest błędne. Okazuje się, że wręcz przeciwnie – przebadane panie okazywały zainteresowanie młodszym od siebie mężczyznom 5 razy częściej niż swoim rówieśnikom.

Może się wydawać, że kobiety są powierzchowne i płytkie, choć tak naprawdę winić za to można tylko naszą biologię. 

Polecane wideo

Komentarze (81)
Ocena: 5 / 5
eve (Ocena: 5) 03.07.2013 18:47
Owszem liczy się przede wszystkim uczucie ale mój obecny facet jest dowodem na to, że lepiej czuję się przy facetach starszych kilka lat oraz wysokich. Między nami jest 8 lat różnicy i ma 195 cm wzrostu.
zobacz odpowiedzi (1)
haha (Ocena: 5) 02.07.2013 00:14
Jakie niektóre dziewczyny są tu obrzydliwe, naprawdę. Liczą się dla was tylko centymetry? Tak się szufladkujecie, szukacie faceta, który pasuje do waszego wzrostu jak torebka do butów... Rzygać mi się chce. Jesteście żałosne.
odpowiedz
Ona (Ocena: 5) 26.06.2013 12:04
mój były chłopak był ode mnie 2 cm wyższy, czyli ma 172 cm, a ja 170 cm. Było między nami 11 lat różnicy. Teraz jestem z chłopakiem 6 lat starszym, ma 185cm i jest cudownie :) Mogę przynajmniej nosić obcasy. Bezpieczniej się czuję z nim.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.06.2013 19:02
szczerze mówiąc wole starszych ale wiadomo nie o np 20 lat tylko tak umiarkowane. prostej jest także dlaczego lubie wysokich męzczyzn...to jest słodkie jak trzeba stawać na palcach żeby go pocałować :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.06.2013 17:46
ja mam 176 więc ciężko było by mi znaleźć faceta 20 cm wyższego, mój facet jest 10 cm wyższy jak dla mnie idealnie i wolę jak chłopak jest 1-2 lata starszy
odpowiedz

Polecane dla Ciebie