Wady i zalety PODWÓJNYCH RANDEK. Czy czworo to już tłok?

Będąc w związku warto mieć zaprzyjaźnioną parę.
Wady i zalety PODWÓJNYCH RANDEK. Czy czworo to już tłok?
Fot. feliinoh.tumblr.com
09.06.2013

Kiedy wchodzisz w nowy związek, z pewnością zaczynasz obserwować wokół siebie ciekawe zjawisko – im bardziej przywiązujesz się do faceta, tym mniej koleżanek zabiega o utrzymywanie z tobą kontaktu. Brak czasu? Nie sądzę.

Nie jest tajemnicą, że dla kumpel-singielek nie jesteś już dłużej materiałem na towarzyszkę wieczornych wyjść. Odpadają wam cotygodniowe wypady do klubu, macie mniej wspólnych tematów, bo nie poznajesz nowych facetów... Kiepska sprawa. Przecież nie chcesz, by jedynym człowiekiem, z którym możesz porozmawiać, był twój partner. W końcu, choć jesteś zakochana na zabój, do szczęścia potrzeba ci też interakcji z innymi ludźmi, ze szczególnym wskazaniem na koleżanki.

W takiej sytuacji dobrze by było, gdybyście wraz ze swoim mężczyzną bliżej zapoznali się z inną parą. Z pewnością masz kumpelę, która też nie jest już sama. Zaproponuj jej wspólne wyjście we czwórkę. Zobaczysz, jak świetnie będziecie się bawić!

Jeśli sama nie wiesz, czy wizja spotykania się z inną parą jest dobrym rozwiązaniem, zerknij na naszą listę wad i zalet podwójnych randek. Dzięki niej z pewnością sama zdecydujesz, czy ten pomysł jest dla ciebie i twojego partnera odpowiedni, czy może jednak uważacie, że czworo to już tłok.

2. Randka `nie randka` - Sporym ryzykiem wspólnej randki jest zapominanie o jej istocie, którą jest dobra zabawa we czworo i skupienie się tylko na osobie przyjaciółki. Uwierz, że twój facet nie będzie zbyt szczęśliwy, gdy od momentu spotkania z kumpelą zostaniesz całkowicie pochłonięta ploteczkami. A i tobie mógłby pogorszyć się humor, gdyby partner wcale nie zwracał na ciebie uwagi, w pełni poświęcając ją koledze. Niestety, takie sytuacje są często zmorą podwójnych randek i głównym powodem niechęci wobec nich.

3. Zapominanie o znajomych – zupełnym przeciwieństwem punktu drugiego jest punkt trzeci. Może się bowiem zdarzyć, że rozmowa z twoim facetem tak cię wkręci, że zapomnisz o bożym świecie. A już na pewno o siedzących obok znajomych. W ten sposób ze wspólnego wieczoru zrobią się dwie osobne randki toczące się przy jednym stoliku. A chyba nie o to w podwójnych spotkaniach chodzi.

Podwójne randki nie są dla wszystkich. Jeśli nie czujesz potrzeby spotkania we czworo, nie zmuszaj się do niego. W końcu ty i twój partner nie musicie być jak papużki nierozłączki, które wszystko robią razem. Każde z was ma prawo do kontaktów ze swoimi znajomymi, dlatego nie warto z nich rezygnować. Jeśli jednak zdecydujecie się na organizację podwójnego spotkania pamiętajcie, że najważniejsze, by dać ponieść się świetnej zabawie. Być może w ten sposób nawiążecie przyjaźnie na całe życie?

ZALETY PODWÓJNYCH RANDEK

1. Wielkie spotkanie – Jednym z pozytywnych aspektów podwójnej randki, na którą wybierasz się z kumpelą jest niewątpliwie możliwość przedstawienia jej swojego ukochanego. Jest to wręcz obowiązkowy rytuał w pierwszej fazie nowego związku. W końcu akceptacja partnera ze strony przyjaciół jest bardzo ważna – oni chcą dla ciebie jak najlepiej i, jako obiektywni obserwatorzy, są w stanie bezstronnie ocenić intencje twojego faceta.

2. Spokój – gdy na randce masz u boku dobrze znaną ci osobę, zdecydowanie mniej będziesz się stresować. Wszyscy wiedzą, że w grupie bywa raźniej -  jest więcej tematów do rozmów i powodów do śmiechu. Zobaczysz, że paniczna myśl, zwykle prześladująca cię w takich momentach, nawet na chwilę nie przemknie ci przez głowę!

3. Gwarantowane towarzystwo w drodze powrotnej – jakkolwiek pójdzie randka, będąc w grupie masz pewność, że do domu nie wrócisz sama. Nie musisz zatem bać się o swoje bezpieczeństwo, jeśli zdarzy się między tobą a twoim facetem coś nieoczekiwanego. A przy okazji, od razu będziesz miała komu wypłakać się na ramieniu.

WADY PODWÓJNYCH RANDEK

1. Niezręczna cisza – Czasem nić porozumienia łączy ludzi już przy pierwszym spotkaniu, a innym razem mogą się od razu przekonać, jak to jest sobie razem... pomilczeć. I nie chodzi tu o tę pozytywną ciszę między przyjaciółmi, a raczej o tę niezręczną, prowokującą nerwowe odruchy i desperackie kroki ratowania sytuacji. A tak właśnie może zdarzyć się na podwójnej randce. Szczególnie, jeśli wybieracie się na nią z parą, z którą do tej pory nie mieliście za wiele wspólnego.

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
Wiśnia. (Ocena: 5) 10.06.2013 21:43
Moim zdaniem bardzo ciekawy artykuł, lecz jednak o wiele lepiej się czyta, gdy wszystko jest na jednej stronie ;))
odpowiedz
L (Ocena: 5) 10.06.2013 08:55
Artykuł jak zwykle rozciągnięty na 4 strony. Nie będę czytać. Nie dam Ci zarobić na reklamie, papilocie, bo taki tekst bez problemu można by wrzucić na jedną stronę. Dziękuję, dowidzenia.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 09.06.2013 10:48
Ja mam przyjaciółkę, a mój chłopak ma przyjaciela i oni również są razem, więc wręcz świetnym wyjściem w naszym przypadku są wspólne spotkania, imprezy... :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo