Ślub z facetem poznanym w Sieci = gwarancja udanego i trwałego małżeństwa? (Tak twierdzą naukowcy…)

Małżeństwa, które poznały się w sieci, są trwalsze i szczęśliwsze.
Ślub z facetem poznanym w Sieci = gwarancja udanego i trwałego małżeństwa? (Tak twierdzą naukowcy…)
11.06.2013

Jak twierdzą naukowcy z Uniwersytetu w Chicago, ponad jedna trzecia małżeństw zawieranych od 2005 do 2012 r. poznała się w Internecie. Co więcej, małżonkowie zapoznani w sieci są szczęśliwsi, a ich związki są trwalsze niż tych, którzy spotkali się w sposób tradycyjny.

Wyniki badań przeprowadzonych przez amerykańskich uczonych dowodzą, że lepiej swoje małżeństwo oceniają pary, które poznały się za pośrednictwem portalu randkowego. Rzadziej się też rozwodzą. Wniosek ten wysnuł John Cacioppo po przebadaniu 19131 osób, które pobrały się w latach 2005-2012.

- Te dane pozwalają sądzić, że Internet może zmieniać dynamikę i wyniki samego małżeństwa - mówi Cacioppo.

 

Gdzie dokładnie poznają się szczęśliwi małżonkowie? Prawie połowa badanych odparła, że na portalach randkowych i stronach matrymonialnych. Z ankiety wynika również, że za pośrednictwem Internetu częściej poznają się osoby w średnim wieku (30-39 lat), pracujące i dobrze zarabiające.

Trudno powiedzieć co jest powodem takiego stanu rzeczy. Nie udało się tego ustalić nawet przeprowadzającym badanie naukowcom. Nie wykluczają oni jednak teorii, że osoby poznające partnerów w sieci cechują się silną motywacją do stworzenia długotrwałego i poważnego związku, co być może jest kluczem do sukcesu.

Zatem, drogie panie, jeśli wciąż nie znalazłyście tego jedynego, to nadszedł czas, by zalogować się na portalu randkowym. Kto wie, może część z Was to tam spotka swojego księcia z bajki?

 

Komentarze (41)

Ocena: 5 / 5
Karolina (Ocena: 5) 22.03.2016 14:30
Zgadza się, również mam męża z internetu. Po kilku niepowodzeniach, postawiłam na portale randkowe. Wybrałam ten polecony przez znajomą ezeo.pl i w sumie była to jedna z moich najlepszych decyzji. Wierzcie mi, że los jeszcze się do Was uśmiechnie :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.09.2013 22:22
Poznałam, kocham Go i dziękuję każdego dnia, że go mam :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.06.2013 10:43
Ja swego czasu umawałam się głównie na randki z facetami poznanych przez neta(główne dlatego, że przyjaźniłam się z gejami i w ich miejscach nie łatwo o kogoś hetero) W ogóle mi nie wychodziło na randkach przez net sami albo desperaci albo zakompleksieni albo w ogóle dziwacy. Nie całe pół roku temu poznałam zajebistego faceta właśnie przez net. A nie weszłam szukać miłości tylko poprostu nie wychodząc z domu pogadać z kimś. Gadało się miło zaprzyjaćniliśmy i zakochaliśmy po jakimś czasie i kilku spotkaniach :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.06.2013 11:30
ja poznalam swojego meza w sieci a teraz jestesmy w trakcie ciezkiej sprawy rozwodowej....
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.06.2013 21:14
Wiek 30-39 lat nie jest tu przypadkowy. Są to ludzie już z własnymi, nieraz ciężkimi przeżyciami, niekiedy po długotrwałych związkach, podchodzą do kwestii relacji w sposób pragmatyczny i nie oczekują wielkiego romantycznego zakochania. Bardziej patrzą na sensowność spędzenia z daną osobą reszty życia, mają trochę mniejsze wymagania niż 20-latkowie, którzy ciągle mają w głowie obraz wielkiej miłości rodem z romansów :) Także kwestie ekonomiczne są ważne. A w jeszcze starszym wieku- jak to moja babcia mówiła- byleby był czysty, sprzątał po sobie i za dużo nie pił- i się nada, żeby samotnie człowiekowi na stare lata nie było.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo