W czym kobiety są lepsze od mężczyzn?

Tym razem postanowiłyśmy przeanalizować obie płcie pod kątem zdrowia. Wnioski? W wielu kwestiach jesteśmy szczodrzej obdarowane niż panowie!
W czym kobiety są lepsze od mężczyzn?
26.11.2008

Mówi się, że kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa. Zazwyczaj te słowa odnoszą się do różnic między nami a facetami, które przeszkadzają w budowaniu stabilnych, zgodnych związków. Jednak my postanowiłyśmy dziś przeanalizować obie płcie pod kątem zdrowia i odpowiedzieć na pytanie - w czym kobiety są lepsze od mężczyzn i odwrotnie?

Jeśli pomiędzy kobietami i mężczyznami miałaby rozegrać się wojna na zmysły, w której mierzono by słuch, smak, węch i wzrok - zdeklasowałybyśmy ich w przedbiegach! Badacze ustalili, że nasz słuch funkcjonuje sprawniej, mamy szersze pole widzenia i pamięć wzrokową, odróżniamy więcej kolorów, mamy wrażliwsze nosy oraz bardziej wyczulony smak. Teoretycznie, jesteśmy więc lepszymi kierowcami i lepiej komponujemy smak potraw. Czemu więc to mężczyznom przypisuje się miano mistrzów kierownicy oraz doskonałych szefów kuchni?

Zasadniczą różnicą są także statystyczne długości życia. My mamy zdecydowanie większe szanse na świętowanie osiemdziesiątych urodzin niż nasi panowie. Ich średnią długość życia szacuje się na 74 lata, ponieważ genetycznie są mniej od nas odporni. Gorzej przechodzą choroby i są mniej wytrzymali. Kobiety lepiej znoszą ból i różnego rodzaju fizyczne cierpienia, a jednocześnie częściej odwiedzają gabinety lekarskie, wierząc w siłę profilaktyki. Żyjemy bardziej higienicznie - pijemy mniej alkoholu, rzadziej palimy papierosy, jesteśmy bardziej odporne na stres. Ciekawe, jak w związku z tym mężczyźni znieśliby poród?

Podobno najlepszym sposobem na oszukanie statystyk mierzących długość naszego życia jest… dobieranie się w pary. Według naukowców, życie kobiety u boku ukochanego mężczyzny wydłuża się nawet o sześć lat w porównaniu z jej koleżankami - singielkami. W przypadku facetów, to kwestia trzech dodatkowych lat. Czyżby kochali nas mniej?

Jeśli przyjrzeć się hormonom płciowym, trudno orzec, czy są większym błogosławieństwem, czy też przekleństwem. Z jednej strony, chronią nas przed schorzeniami układu naczyniowo-sercowego i zmniejszają ryzyko zawału, z drugiej… stymulują rozwój raka piersi i powodują wiotczenie mięśniówki moczowodów. Na domiar złego, są źródłem huśtawki nastrojów, jaka dotyka nas co miesiąc w okresie poprzedzającym miesiączkę. Niestety, gdy kończymy 45. rok życia i menopauza daje się we znaki, a hormonów zaczyna brakować, częściej zapadamy na choroby serca.

Podobnie sprawa ma się w przypadku skóry i włosów, które dużo szybciej nam siwieją (Bogu dzięki za farby do włosów!). Za młodu nasza skóra jest piękna, miękka i gładka. To dlatego, że jest o 16 procent cieńsza od męskiej i ma mniej gruczołów łojowych. Problemy zaczynają się około 30-ki, gdy zaczyna być widać pierwsze oznaki starzenia. Pod tym względem panowie są zdecydowanie w bardziej komfortowym położeniu. Najgorzej jest po czterdziestce, gdy gwałtownie obniża się poziom estrogenu - wtedy wspomaganie się zaawansowanymi technologicznie kremami staje się koniecznością!

Zdrowotne przekleństwa kobiecości, którym możesz zaradzić:

  • Rak piersi - co roku umiera z tego powodu aż 5 tysięcy Polek. Pamiętaj o comiesięcznym samobadaniu, a raz w roku poproś o nie ginekologa. Rak wcześnie wykryty jest uleczalny.
  • Rak szyjki macicy - można go wykryć dzięki badaniu cytologicznemu bardzo wcześnie. Wykonuj to badanie raz na rok, jest całkowicie bezbolesne.
  • Żylaki - niestety, to przypadłość genetyczna, przekazywana z matki na córkę. Gdy tylko możesz, kładź się na plecach i ćwicz rowerek - to pomoże ci ich uniknąć.
  • Zaburzenia trawienia - wynikają z naszego słabszego układu nerwowego, dlatego staraj się wybierać potrawy lekkostrawne, używaj ziół, w ciągu dnia jedz owoce.
  • choroby układu moczowego - chroń nerki przed chłodem, pij dużo wody, reaguj na ewentualny ból, nie żałuj sobie soku żurawinowego oraz dbaj o higienę swoją i partnera.

Polecane wideo

Komentarze (87)

Ocena: 5 / 5
maximer111 (Ocena: 5) 01.06.2016 14:05
Czy kobietom wolno więcej – tego nie wiem. Konwenanse są różne w różnych sytuacjach. Natomiast na pewno kobiety są bardziej uprzywilejowane od mężczyzn. Ich wartość jest po prostu wyższa w społeczeństwie. Osobiście myślę że to przeżytek starych czasów. Faceci naprawdę nie mają aż tak fajnie jak się wydaje – szczególnie pod pantoflem kobiet. Na szczęście w Internecie pojawiają się głosy równowagi i fora – np. ‘MGTOW Polska’ (MGTOW to skrót od man go their own way) I inne.
odpowiedz
anonimowy (Ocena: 5) 05.01.2014 17:47
W sumie to śmieszny jest ten pojedynek K vs M ( ;D ) ale szkoda, że artykuł jest przestarzały.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.05.2013 22:10
Jesus. Ktoś tu już mądrze powiedział, że kiedyś kochające, a dziś koniecznie chcące pokazać swą wyższość. A artykuł powyższy to stek niesprawdzonych... newsów... Naukowo udowodnione jest, że kubków smakowych mają więcej mężczyźni i to znacznie więcej. Ze wzrokiem, słuchem, czy węchem też by, tak nie szalał jeśli nie ma si9ę na to rzetelnych potwierdzań naukowych, bo paplać niesprawdzonymi ogólnikami nie ma sensu. Zatem drogie Panie, po co tyle jadu? Naprawdę jesteście wspaniałe, piękne, czułe, wrażliwe i zapewne inteligentne i w ogóle zmysłowe, jednym słowem kochane. Czego chcieć więcej?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.04.2012 15:51
witam drogie panie wszedłem tu z ciekawości poprzez google ,,KOBIETY ZDOMINOWAŁY MĘŻCZYZN I CIĄGLE DOMINUJĄ!!!!!!!!!!!!!!!!,, Nie wiem co w was wstąpiło kiedyś kochające spokojne a w tych czasach za wszelką cenę chcące pokazać swoją niby wyższość i pisać dużymi literami + wykrzykniki że to wy jesteście lepsze za wszelką cenę w ten sposób chcecie sobie najwyraźniej poprawić humor;) ale to nic ja nie będę o was pisał bo sądzę, że są to nie potrzebne tematy które jedynie powodują spory miedzy płciami.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.03.2012 11:04
Faceci nie są lepszymi kierowcami,ponieważ : nie mają cierpliwości,są rozwydrzeni,nie wychowani,nie douczeni itd itp. Faceci nie sa też lepszymi kucharzami!!! CO NAJWYŻEJ MOGĄ USMAŻYC JAJECZNICĘ!!! NOI KOBIETY MAJĄ LEPSZE KUBKI SMAKOWE OD FACETÓW I TO ONE SĄ ZAWSZE MISTRZAMI KUCHNII!!!! Facet jest po to,aby kobiecie nie było nudno ,jest takim jakby klaunem dla niej . I PRAWDA JEST TEŻ TAKA,ŻE KOBIETY ZDOMINOWAŁY MĘŻCZYZN I CIĄGLE DOMINUJĄ!!!!!!!!!!!!!! ; #
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie