Jak podrywać obcokrajowców?

Flirt na wakacjach? Zanim zaczniesz podrywać facetów, przeczytaj nasz urlopowy przewodnik!
Jak podrywać obcokrajowców?
10.05.2013

Jak podaje TNS Polska, co piąty turysta na wakacjach pozwala sobie na flirt, a co dziesiąty mężczyzna ma za sobą przygodny seks na wyjeździe. W tej samej kategorii panie należą zaledwie do dwóch procent. Wydaje się więc, że komunikacja niewerbalna nie sprawia nam problemów, jak jest jednak z opanowaniem języka obcego? Jak skutecznie zawierać znajomości za granicą i co mówić w sytuacjach damsko-męskich, podpowiadają eksperci.

Czy istnieje przepis na flirt?

Miejsc do wakacyjnego flirtowania na próżno szukać w muzeach czy galeriach sztuki. Polka najbardziej skłonna do letnich uniesień jest bowiem na plaży po zachodzie słońca (40 proc. badanych). Z kolei 20 proc. pań dałoby się uwieść podczas klubowej imprezy do rana lub w trakcie opalania na plaży. Panowie nie są tak romantyczni – o upojnej nocy na plaży marzy 20 proc. z nich. Od romantycznego klimatu wolą raczej noc pełną atrakcji w hotelowym apartamencie lub na leśnej polanie.

Jak rozmawiać?

Kolejnym krokiem jest oczywiście rozmowa. Jest to swego rodzaju gra, w której nie ma ustalonych zasad. Odpadają więc utarte frazesy, a w nawiązaniu nowych znajomości za granicą raczej nie przydadzą się wyrażenia znane ze słowników. W sytuacjach nieformalnych mało który rodowity Hiszpan, Francuz, czy Anglik będzie posługiwał się językiem oficjalnym. Kluczowa staje się wtedy znajomość mowy potocznej. Jak skutecznie zaprosić na drinka? Jak wyrazić zainteresowanie bez niepotrzebnego nadęcia? W odpowiedzi na takie potrzeby eksperci językowi PONS oraz twórcy serii „Mów jak rodowity” przygotowali zbiór kilku przydatnych wyrażeń z potocznego języka angielskiego:

Gdzie można się zabawić? - Where’s the crack at?

Chodźmy zabawić się w klubach - Let’s go on a pub crawl!

Chcesz iść do klubu w piątek? - Do you fancy going clubbing this Friday?

Wrzuć na luz! - Why don’t you take a chill pill?

Jesteś pociągający - You’re quite a dish!

Ale ciacho - What a hunk!

Ona kocha się w nim bez pamięci - She’s head over heels in love with him

Czego nie mówić?

Językowe braki mogą prowadzić do dużych nieporozumień. Nie znając wyrażeń z języka obcego, lepiej nie tworzyć sformułowań po swojemu, bo efekty mogą być opłakane. „I feel train to you” to wyrażenie z tzw. ponglish – czyli mało udanego słowotwórstwa, wyrażające zbyt dosłownie pociąg do kogoś. Po usłyszeniu takiego zdania potencjalny, obcojęzyczny partner z pewnością nie doszuka się w nim pozytywnej intencji, ale usłyszy coś kompletnie pozbawionego sensu. Inne stworzone przez naszych rodaków wyrażenie to np. „I will animal to you” (w zamyśle autora ma oznaczać zwierzanie się) - jego odpowiednikiem jest również… „I tower to you”. Takich perełek lingwistycznych jest całe mnóstwo, zatem będąc na urlopie za granicą, warto zastanowić się dwa razy, nim otworzymy usta!

Komentarze (50)

Ocena: 5 / 5
emmila (Ocena: 5) 30.05.2013 22:50
Podrywać, żeby podrywać ? Dla zabawy ? To ja jednak za to dziękuje. I jeśli mam być szczera, to ja mojego mężczyznę poznałam na portalu randkowym mydwoje.pl To jest portal na którym właśnie między innymi można poznać obcokrajowca - w sumie nawet nie sądziłam że taki mężczyzna sie do mnie odezwie, ale stało się i bardzo się cieszę.
odpowiedz
polak (Ocena: 5) 21.05.2013 12:49
kazda z was ma jeden wspolny mianownik szukajac obcokrajowca - by byl trampolina w zyciu i slugusem do konca zycia ...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.05.2013 00:11
po co takie rady ? ;d włochów mozna wyrwać nawet bez znajomosci angielskiego
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.05.2013 23:04
śmierć za śmierć , jeśli to przeczytasz Twoi rodzice umrą w ciągu 1 miesiąca. Nie wierzysz? - to dlaczego Krzysztof - 36 lat umarł 25 Grudnia - powodu nie określili.Możesz tego uniknąć wysyłając to na 25 pytań. Sorki , ale nie chce ryzykować
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.05.2013 11:09
jakbym uzywala tych waszych zwrotow to by chyba wszyscy umarli ze smiechu :P
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo