Szukasz `porządnego faceta`. Czyli jakiego?

Nie jesteś skazana na drani, którzy krzywdzą kobiety. Powinnaś znaleźć sobie porządnego faceta – tylko co to znaczy?
Szukasz `porządnego faceta`. Czyli jakiego?
04.04.2013

Zraniona, rozczarowana, odepchnięta, zdradzona, niedoceniona, samotna – czy któryś z tych wyrazów trafnie opisuje ciebie i twoje doświadczenia z mężczyznami? Jeśli tak, witaj wśród wielu kobiet, które również to przeżyły.

Niestety, są kobiety, które wciąż wikłają się w związki bez przyszłości i pozwalają mężczyźnie, aby je krzywdził. Co nas pociąga w draniach? „Dziś kobiety szukają mężczyzn, którzy są rzadkim połączeniem uroku, atrakcyjności i siły z wrażliwością, ciepłem i opiekuńczością. Szukają ideału. Na nieszczęście niektóre nawet wierzą, że go znajdą. Odrzucając naprawdę porządnych mężczyzn, kobiety te uganiają się za wyzwaniem i słodkimi przeżyciami, jakie obiecuje tajemniczy związek” – tłumaczą Connell Cowan i Melvyn Kinder w książce „Mądre kobiety – głupie postępowanie”. Specjaliści w swoim poradniku apelują do kobiet, aby rozejrzały się za porządnymi mężczyznami. Czyli jakimi?

Nie daj się nabrać

Connell Cowan i Melvyn Kinder przede wszystkim zwracają uwagę, że porządny facet to nie nudziarz, który w wielu kobietach wzbudza nieufność i niechęć. Porządnego mężczyznę cechuje co innego. To mężczyzna prawy, wrażliwy, odpowiedzialny, silny i zdolny do miłości. „Przyjrzyjmy się bliżej porządnym mężczyznom. Dzielą się oni na dwa zasadnicze typy: rzeczywiście porządnych i takich, którzy tylko udają, że są porządni. Jeden ma naturalną zdolność dawania, drugi zaś odczuwa przed tym lęk i broni się przed nim, nakładając maskę porządnego faceta. Wiele kobiet ich nie rozróżnia” – piszą Connell Cowan i Melvyn Kinder.

Zacznijmy od tych, którzy tylko udają porządnych; każda kobieta powinna trzymać się od nich z daleka. „Ów zamaskowany porządny facet jest faktycznie wilkiem w owczej skórze. Często z początku trudno go przejrzeć, ponieważ świetnie się maskuje. Jeśli jednak dokładniej mu się przypatrzeć, wówczas łatwo go zdemaskować, bo zdradzają go trzy podstawowe cechy” – tłumaczą autorzy poradnika. Jakie? Po pierwsze, fałszywy porządny mężczyzna nigdy naprawdę się nie złości, przynajmniej na początku. Po drugie, jest cudownie wrażliwy i wyrozumiały. Po trzecie, jest podporą i pomocą tylko wtedy, gdy kobieta natychmiast i często okazuje mu wdzięczność i uznanie, a także gdy spędza z nim cały swój wolny czas.

To tylko gra

„Ale w istocie taki fałszywy porządny facet cierpi na brak wiary w siebie i jest rozdarty między nieodpartą potrzebą kobiet a ukrytym lękiem przed nimi. Uważajcie! Ten sam porządny facet może skrycie działać na szkodę kobiety, gdy tylko poczuje się silny czy niezależny” – podkreślają Cowan i Kinder. Takiego mężczyzny unikaj jak ognia – nie będzie on dla ciebie prawdziwą podporą. Pamiętaj, że porządni faceci, którzy wywołują mieszane uczucia, to tylko kłopot. Bo ich zachowanie jest prawdopodobnie jedynie grą i sztuczką.

Jak więc rozpoznać prawdziwego porządnego mężczyznę? Przede wszystkim przy wyborze stałego partnera nie możemy kierować się takimi kwestiami jak chociażby atrakcyjność mężczyzny. Owszem, to jest ważne, ale nie najważniejsze. Wybierając sobie partnera pod względem aparycji, uroku osobistego czy umiejętności w łóżku, ryzykujesz, że przygarniasz pod swoje skrzydło drania, a nie porządnego faceta. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że taki mężczyzna odejdzie, gdy tylko zdobędzie to, czego pragnie: ciebie. Na prawdziwego porządnego mężczyznę możesz nawet nie zwrócić uwagi, bo to nie jest typ, który bierze to, na czym mu zależy. Nie ma zatem takiej siły przyciągania jak słodki i męski drań.

Nie szukaj ideału

„Od wyidealizowanego romantycznego mężczyzny oczekuje się, że będzie fascynujący, dynamiczny i nieco tajemniczy. W takim samym stopniu, w jakim mężczyzna odbiega od tego ideału, traci na wartości w oczach kobiety, która w rezultacie traci tyle samo na wartości we własnych oczach. Choć mężczyzna ten może mieć wiele innych zalet, to jeśli jednak nie jest romantycznie interesujący, wówczas kobieta często uznaje, że zarówno on, jak i jakikolwiek z nim związek nie przedstawia dla niej żadnej wartości. Zbyt często zdarza nam się nie doceniać tego, co mamy. Jesteśmy skłonni cenić lub idealizować to, czego pragniemy” – piszą Connell Cowan i Melvyn Kinder w swojej książce.

Wniosek jest prosty – szukając ideału, możesz przegapić to, co naprawdę ważne. Istnieje wtedy spore ryzyko, że ominiesz mężczyznę, z którym mogłabyś być szczęśliwa. Mężczyznę porządnego.

Kim on jest? Oto charakterystyka porządnego faceta:

- W swoich słowach, gestach, poglądach jest szczery. Przebywając z nim, nie towarzyszy ci niepokój, że z tym facetem jest coś nie tak.

- Ma na koncie sukcesy; zawodowe i osobiste. „Mężczyzna, który coś osiągnął, nie potrzebuje sukcesu partnerki dla potwierdzenia swojego ja albo jej pieniędzy, by czuć się bezpiecznie” – piszą autorzy poradnika. Taki mężczyzna nie będzie też zazdrosny o sukcesy partnerki.

- Możesz na nim polegać. Ten facet nigdy cię nie zawiódł i nie zawiedzie. Gdy wziął twój numer, to zadzwonił. Kiedy obiecał ci pomóc, nie wystawił cię. Nigdy nie przyłapałaś go na kłamstwie. A to naprawdę bardzo dużo!

- Żyje w zgodzie ze sobą. Akceptacja jest bardzo ważna; każdy, kto żyje w zgodzie ze sobą, będzie dobrym partnerem. Jeśli ten mężczyzna jest ze sobą pogodzony, trzymaj się go, bo to świetny kandydat na partnera.

- Porządny facet jest po prostu… porządny. Nie musi być chodzący ideałem, aby zdobyć serce kobiety. Ale ma dokładnie te cechy, których każda z nas szuka w mężczyźnie.

- Chce związku. Porządnego faceta nie interesują przelotne znajomości, krótkie romanse, przygody na jedną noc. To typ, który szuka miłości i trwałego związku.

Cowan i Kinder podsumowują: „Wielu dobrych mężczyzn pozostaje niezauważonych. Zwykle najcenniejsze zalety ludzi ujawniają się z upływem czasu. Mężczyźni z błyskiem mogą być początkowo interesujący, ale często nie zapewniają kobiecie trwałego kontaktu emocjonalnego”.

Dr Connel Cowan i dr Melvyn Kinder mają prywatną praktykę w Beverly Hills w Kalifornii. Poza tym wygłaszają odczyty oraz prowadzą warsztaty i seminaria na temat związków między kobietami i mężczyznami.

Ewa Podsiadły-Natorska

Komentarze (85)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 23.11.2015 20:23
Jestem 28 letnią kobietą, która przeżywała wzloty i upadki. Jednak uczucie pustki po tym jak zostawia Cię ukochana osoba jest zdecydowanie gorsze aniżeli utrata pracy czy przyjaciółki. Dla mnie to był jakiś koszmar, masakra, przestało mi zależeć na czymkolwiek. Musiałam go jakoś odzyskać. Z pomoca przyszedł mi rytualista ze strony urok-milosny.pl spróbowałam rytuału na powrót partnera i rzeczywiście powrócił. Jednakże muszę stwierdzić, że pomimo iż widze jak mu zależy, ja już nie jestem tą samą ufną kobietą. Ślad po rozstaniu już na zawsze pozostanie w mojej psychice.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.04.2013 02:54
Mój facet jest niemalże ideałem ale jest mały szczegół - ja jestem typem mniej dojrzałym, lubię zabawę a on jest aż za bardzo dojrzały i zachowawczy. Mimo, ze jesteśmy dorośli to jesteśmy góra do ok. 21:00 na mieście, bo później boi się, że napadną nas dresy. Owszem, cieszę się, że jest rozsądny, ale z drugiej strony wieczorem ludzie idą się bawić, chodzą na koncerty, spacery a my grzecznie lecimy do domu. No i nie przepada za przyrodą - na łąki nie chce chodzić "bo słońce, bo wiatr, bo tam nie wolno, bo to i tamto", do lasu też nie "bo kleszcze", nawet do salonu gier wstydzi się wejść bo ludzie patrzą a my przecież mamy już 23lata i nie wypada! Niby głupie problemy, ale jednak trochę przeszkadzają, bo brakuje spontaniczności i wyluzowania. Nie wiem jak to chociaż trochę zmienić, bo charakter ma naprawdę świetny
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 05.04.2013 17:12
Zazdroszcze... Też bym tak chciała.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.04.2013 16:45
Ja miałam chlopaka, który kiedyś był draniem i huliganem, na szczęście udało mi się pozbyć jego wad, przynajmniej niektórych, te które mi najbardziej nieodpowiadały. Jesteśmy szczęśliwą parą już przz ponad 3 lata. Nie ma u Nas zdrad, kochamy się i mamy wspólną przyszłość.
odpowiedz
kk (Ocena: 5) 05.04.2013 14:20
Mój nie jest porządny. Jest niepokorny, dumny, szczery, inteligentny, złośliwy, oddany, kompletnie niereformowalny i bardzo świadomy swojej męskości. Ma sporo za skórą i kobiety za nim szaleją, z czego korzysta w różny sposób (na przykład w urzędzie :)). Jest więc jak najbardziej typem "drania". Od razu postawił mi warunek, że biorę go takiego, albo w ogóle. Dlatego nie staram się niczego zmieniać, ustawiać, ani stawiać warunków. Wiecie co? Nigdy z nikim nie byłam tak szczęśliwa. Siedem lat jesteśmy razem, a potrafimy wyjść na miasto tylko we dwoje i bawić się jak nigdy, gadać całą noc, oglądać głupie filmy, grać razem w gry i czytać te same książki. I nadal nie mogę oderwać od niego oczu, gdy pojawia się na horyzoncie (dranie nie "tatusieją" :)). Jak dla mnie każda kobieta powinna się zastanowić, co dla niej jest dobre, bo ładowanie wszystkich do jednego worka i mówienie: "o, takich facetów wam trzeba" jest głupie i psuje mężczyzn, bo zamiast rosnąć bujnie i dziko, przycinają się do tych sztucznych oczekiwań.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo