Romans na linii UCZENNICA - NAUCZYCIEL, UCZEŃ - NAUCZYCIELKA: Coraz częściej, coraz ostrzej!

Jeśli wierzyć statystykom, taki przypadek ma miejsce w każdej klasie.
Romans na linii UCZENNICA - NAUCZYCIEL, UCZEŃ - NAUCZYCIELKA: Coraz częściej, coraz ostrzej!
17.02.2013

Jeszcze kilkanaście lat temu romans ucznia z nauczycielem był tematem tabu. W dzisiejszych czasach sytuacje takie zdarzają się jednak coraz częściej. Rosnącą skalę problemu obrazuje sondaż, przeprowadzony dla dziennika „Svenska Dagbladet”. Wynika z niego m.in., że jeden na 30 uczniów ze szwedzkich szkół średnich jest (albo był) w związku ze swoim pedagogiem. Oznacza to zatem, że taki przypadek miał miejsce średnio w każdej klasie.

- Szwedzkie prawo przewiduje karę do 2 lat więzienia za namawianie innych do aktu seksualnego przy wykorzystaniu swojego stanowiska. Jednak w tym przypadku nie jest to takie proste, bo nauczycielom trzeba udowodnić nadużycia władzy Sfora.pl cytuje słowa Kristiny Huldt, prawniczki specjalizującej się w nadużyciach seksualnych.

Z kolei zdaniem Gisele Priebe, psycholog z Lund University, sedno problemu tkwi zupełnie gdzie indziej. – Tu nie chodzi już wyłącznie o naruszenie prawa, ale o charakter związku ucznia i nauczyciela. W takiej relacji pedagog ma zawsze psychiczna przewagę. Nie ma tu miejsca na partnerstwo – argumentuje.

Myślicie, że to zjawisko dotyczy również polskich szkół? A może macie wśród swoich znajomych osobę, która nawiązała romans z nauczycielem?

Komentarze (39)

Ocena: 5 / 5
Enigma (Ocena: 5) 17.05.2016 00:08
Jestem w związku ze swoim nauczycielem, straszym o 19 lat. Mam normalna rodzinę, znakomite oceny. Połączyła nas wspólna pasja i to, że mieliśmy zbyt wiele okazji do wspólnego spędzania czasu. Wyjazdy na konkursy, często kilkudniowe festiwale... zakochałam się i, jak się potem okazało, on również. Oboje jesteśmy świadomi ryzyka. Nie wiem, czy to związek na całe życie, ale teraz jestem szczęśliwa.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.07.2014 13:01
Osobiście uważam, że pewnie każdemu z nas podobał się jakiś nauczyciel/nauczycielka. Nie każdy jednak ma możliwośc nawiązania z nimi bliższych relacji. Nie zgodzę się z wypowiedzią, iż robią tak dzieci z patologicznych domów. W ogóle co to za porównanie?! Jeśli w grę wchodzi uczucie, to raczej nie jest istotne czy dana osoba jest nauczycielem, czy kimś innym. Sama osobiście miałam okazję spędzic wspaniałe chwile u boku nauczyciela z mojej szkoły. I wcale nie było to jednorazowe spotkanie, ale nie będę pisała tu o szczegółach naszego związku. Oczywiście oboje ryzykujemy bardzo dużo, ale wbrew pozorom również zyskamy. Mimo że różnica wieku jest dośc spora, będąc ze sobą zapominamy o tym. Uwielbiamy swoje towarzystwo i to jest chyba najważniejsze. Zawsze będzie co wspominac. Na początku co prawda nie wiedziałam czy robię dobrze wdając się w ten zakazany związek, ale nie żałuję. I jeśli ktoś z was kiedyś będzie zastanawiał się czy warto zrobic pierwszy krok, naprawdę jestem za! Trochę odwagi, a żałowac co najwyżej możecie, że nie spróbowaliście. Jest wiele związków gdzie jeden z partnerów jest dużo starszy i jakoś to nie stanowi żadnej przeszkody, a układa im się świetnie. Osobiście znam wiele takich par. W przypadku romansu nauczyciela i uczennicy zawsze może przeobrazic się w coś więcej. Kwestia czasu i chęci. Pozdrawiam :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.03.2013 18:59
no ja niestety w nauczycielu sie zakochalam :/ 17 lat starszy ode mnie wiem ze nic z tego nie bedzie ona ma zone i prawdopodobnie jest w ciazy ale i tak majac te swiadomosc nie potrafie przestac o nim myslec :/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.02.2013 15:04
PRZY DZISIEJSZEJ PODSTAWIE PROGRAMOWEJ, JAK 1 NA 20 NIE ZDA, TO 1 NA 30 ZDA ZA POMOCĄ WUŁEFISTY!!! HAHAxD
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.02.2013 16:15
tak robią chyba jakieś dzieci z patologicznych domów.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo